X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 157

Wystąpienie burmistrza na uroczystościach pogrzebowych śp. Ojca Dionizego Śmiałkowskiego

Wystąpienie burmistrza na uroczystościach pogrzebowych śp. Ojca Dionizego Śmiałkowskiego Nowy Targ – Niwa – Kościół św. Brata Alberta, dnia 27.08.2006r.

Synu, z łagodnością wykonuj swe sprawy,
a każdy kto jest prawy, będzie Cię miłował,
O ile jesteś wielki o tyle się uniżaj,
a znajdziesz łaskę u Pana.”

z „Mądrości Syracha”


Przypadło mi dzisiaj w udziale pożegnanie śp. Ojca Dionizego Edwarda Śmiałkowskiego w imieniu samorządu miasta Nowego Targu i jego mieszkańców.

Śp. Ojciec Dionizy - człowiek świątobliwy, pobożny i prawy realizował wytrwale drogę swojego franciszkańskiego i kapłańskiego powołania. Całym swoim życiem i postępowaniem dawał świadectwo umiłowania Boga, człowieka, Ojczyzny, Miasta i Podhala.

Jako nowotarżanin i obywatel Miasta był z nim związany do końca swoich dni poprzez kontakty rodzinne, sąsiedzkie i parafialne, ale przede wszystkim służąc mu pomocą duchową i modlitwą. Był dla nas wszystkich, którzy go spotkaliśmy symbolem człowieka, który odnalazł swoją właściwą drogę życiową i poprzez łączność z Bogiem szedł nią w pokorze czyniąc pokój z radością, uśmiechem i dobrocią dla wszystkich. Nikogo nie potępiał i nie odrzucał wierząc, że człowiek może się nawrócić na dobrą drogę. Chętny do kontaktów z ludźmi, a szczególnie z dziećmi i młodzieżą i do pomocy im. Miał też swoje zainteresowania, żeby wymienić tylko góry, turystykę rowerową, astronomię, czy też podziwianie piękna przyrody, które przekazywał innym, a zwłaszcza młodemu pokoleniu.

Wprawdzie nikt nie jest prorokiem we własnym mieście, ale Rada Miasta Nowego Targu dostrzegając jego rolę i zasługi dla Nowego Targu podjęła w ubiegłym roku jednogłośną uchwałę o przyznaniu Ojcu Dionizemu Medal za Szczególne Zasługi dla Miasta Nowego Targu.

Mogliśmy w ten symboliczny, ale i honorowy sposób wyrazić nasze uznanie, podziw i wdzięczność dla śp. Ojca Dionizego, który w ciągu całego swojego życia i posługi stał się dla Nowego Targu autorytetem moralnym i najlepszym przykładem człowieka Bożego, który pozostaje bliski ludziom.

Ufamy, ze nasz nowotarski najwierniejszy naśladowca św. Franciszka, który zaufał miłosiernemu Bogu i jego Matce otrzyma mieszkanie przygotowane dla niego w niebie, a stamtąd jak zapowiedział proroczo 14 sierpnia 2006 roku podczas Mszy św. w Gorcach przy ołtarzu św. Maksymiliana będzie nadal z nami orędując u Boga za miasto i jego mieszkańców.

Składając Rodzinie śp. Zmarłego, wspólnocie zakonnej i parafialnej oraz wszystkim, którzy łączą się z nami duchowo wyrazy współczucia, solidarności i łączności ufam, iż śp. Ojciec Dionizy „znajdzie łaskę u Pana” jak było to zapowiedziane w „Mądrości Syracha”, a dla nas pozostanie orędownikiem u Boga i wzorem do naśladowania.

Drogi Ojcze Dionizy spoczywaj w pokoju !

Aktualizacja: 30-08-2006r.
Oglądane: 5630 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE