X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 54

Uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej Ojca św. Jana Pawła II

Ekscelencjo, najczcigodniejszy Księże Arcybiskupie,
Czcigodni Księża,
Drodzy Mieszkańcy Miasta i Podhala,

Przedziwnym zrządzeniem Bożej Opatrzności spotykamy się dzisiaj na tej szczególnej uroczystości. Odbyło się właśnie odsłonięcie i poświęcenie tablicy – płaskorzeźby upamiętniającej umiłowanego Ojca św. Jana Pawła II – największego z rodu Polaków, Honorowego Obywatela Miasta Nowego Targu.

Nowy Targ – Miasto zaszczycone wizytą Ojca św. Jana Pawła II i Jego szczególnymi względami tak jak i całe Podhale oddaje dzisiaj hołd swojemu Honorowemu Obywatelowi. Dzieje się to przed nowotarskim Ratuszem na którym nasi przodkowie dokładnie 75 lat temu uczcili jedyną do tej pory na Ratuszu kamienną tablicą pamięć tych, którzy w 1920 roku ocalili nie tylko Polskę, ale i Europę i świat przed bolszewicką nawałą.

Tablica – płaskorzeźba Ojca św. Jana Pawła II jest tez wyrazem naszej miłości i wdzięczności Janowi Pawłowi II za całe jego życie i pontyfikat, który jest dla nas wszystkich przesłaniem dobra i miłości i wskazaniem dalszej drogi prowadzącej do Chrystusa i do człowieka.

Poświęcił tę tablicę ksiądz Arcybiskup Stanisław Dziwisz nasz nowy Metropolita Krakowski jako następca wielkich kardynałów księcia Adama Sapiehy, Karola Wojtyły i kardynała Franciszka Macharskiego na stolicy św. Stanisława.

Jest to dla nas symboliczny i ważny znak, że Ksiądz Arcybiskup najbliższy i najwierniejszy sługa, współpracownik, powiernik i przyjaciel do końca ziemskich dni Ojca św. Jana Pawła II jest dzisiaj z nami. Dziękujemy za ten gest i radość Twojej obecności, bo przecież jesteś naszym Pasterzem a zarazem jednym z nas, który o Nowym Targu powiedziałeś „Miasto mojej młodości, moje miasto”.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom Nowego Targu i Podhala, którzy ufundowali tę tablice oraz artystom też pochodzącym z Nowego Targu Michałowi Batkiewiczowi i Marcinowi Ozorowskiemu, którzy ją zaprojektowali i wykonali. Dziękuję Radzie Miasta Nowego Targu, która swoją uchwałą o utworzeniu w ciągu najbliższych miesięcy Stacji „Caritas” w Nowym Targu im. Jana Pawła II wyznaczyła kolejne zadanie do realizacji na drodze czynnej miłości i miłosierdzia pokazanej nam przez Jana Pawła II na którego beatyfikację oczekujemy i o którą się modlimy.

Marek Fryźlewicz

Aktualizacja: 18-10-2005r.
Oglądane: 6774 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE