X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 190

Wystąpienie burmistrza Nowego Targu na uroczystości otwarcia roku szkolnego 2005/2006

„Polska musi zrewidować swój styl życiowy,
swoją moralność w życiu osobistym, społecznym,
a zwłaszcza rodzinnym. Droga do tego wiedzie przez rodzinę, Kościół i szkołę”
Ks. Prymas Kardynał Stefan Wyszyński

 

Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele,

Witam wszystkich na uroczystej akademii rozpoczynającej nowy rok szkolny 2005/2006.

Jest to dzień szczególny bo jesteście jeszcze wszyscy pełni wrażeń z wakacji, a już przychodzi Wam dzisiaj witać szkolnych przyjaciół – koleżanki i kolegów oraz nauczycieli i rozpocząć dalszą wędrówkę przez szkolne sukcesy i porażki.

Jest to wędrówka ciekawa, ale nie zawsze przebiegająca bezproblemowo. Cel jej wydaje się być bardzo odległy i mglisty, ale życie pokazuje, że od tego czego się nauczycie zależy Wasza przyszłość. Od Waszej przyszłości zależy przyszłość naszego miasta i naszej ojczyzny.

Dzisiejszy dzień jest również okazją do historycznych wspomnień - 66 lat temu, 1 września 1939 roku wybuchła II wojna światowa, która pochłonęła miliony ludzkich istnień. Wspominamy ją dzisiaj nie po to, aby ją rozpamiętywać, ale aby nie zapominać, że to „ludzie ludziom zgotowali ten los”. Polska przeżywała wiele zakrętów w swojej historii, ale zawsze, również w najtrudniejszych momentach dziejowych, znajdowali się Polacy dla których słowa „Bóg Honor, Ojczyzna” nie były tylko sloganem. Oni to wywalczyli dla nas wolność, a następne pokolenia kontynuowały ich dzieło, tak jak działo się to 25 lat temu, kiedy to „Solidarność” sprawiła, że znów powstaliśmy z niemocy i zniewolenia wprowadzonego przez system dla którego wierność partii i fałszywym ideom były najważniejsze.

Obyście przez Waszą naukę i zaangażowanie w życie szkoły i społeczności miasta mogli być jej wiernymi kontynuatorami w zmieniającej się rzeczywistości, takim jakim był Patron Waszej Szkoły Ksiądz Prymas Stefan Wyszyński.

Waszym Nauczycielom i Wychowawcom życzę, aby pomagali Wam nie tylko w pozyskiwaniu wiedzy, ale również w odnajdywaniu się w trudnym dzisiejszym świecie, znajdując satysfakcję ze swojej pracy i Waszych osiągnięć.

Osiągnięcia te znaczące w rożnych dziedzinach, a szczególnie w sporcie, bo to przecież wasza szkoła została uznana za najbardziej „usportowioną” za 2004r. w Województwie Małopolskim, a Puchar Marszałka Małopolski za zdobycie I miejsca w rywalizacji sportowej wśród kilkuset gimnazjów jest wielkim osiągnięciem. Życzę aby takich osiągnięć było jak najwięcej. Jako przedstawiciel samorządu miasta Nowego Targu, który docenia znaczenie edukacji przeznaczając na nią ponad 40% budżetu zapewniam, że i w nowym roku szkolnym będą kontynuowane działania zmierzające do poprawy warunków pracy i nauczania w szkołach.

Dzieło edukacji – nauczania i wychowania dzieci i młodzieży jest naszą najważniejszą, wspólną sprawą, dlatego zapraszam wszystkich, a przede wszystkim rodziców do jego wspierania i współpracy.

Marek Fryźlewicz

Burmistrz Nowego Targu

Aktualizacja: 01-09-2005r.
Oglądane: 8103 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE