RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 56

Ponad 28 mln zł zainwestuje firma DAFO Plastics w Nowym Targu

Nowa decyzja o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji dla Dafo Plastics została wydana! Przedsiębiorstwo planuje zwiększenie zdolności produkcyjnych zakładu w Nowym Targu.

Informacje o Polskiej Strefie Inwestycji, dostępne w mediach oraz rekomendacje firm doradczych zainspirowały mnie do współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym. Wsparcie oferowane przez PSI pomoże przeprowadzić inwestycje szybciej i z większym rozmachem.

Andrzej Daczyński, prezes zarządu DAFO Plastics SA

Decyzja o wsparciu wydana przez Krakowski Park Technologiczny w ramach programu Polska Strefa Inwestycji pozwoli na kolejny krok milowy w rozwoju nowotarskiej spółki. W ramach planowanej inwestycji, przedsiębiorstwo zakupi nowoczesne maszyny i urządzenia takie jak: maszyny główkujące, zrobotyzowane stanowiska podające i pakujące, taśmociągi, formy wtryskowe, laserowe urządzenia do naświetlania płyt, a także oprzyrządowanie do maszyn. Przedsiębiorca dokona także modernizacji sprzętu w obrębie kilku procesów produkcyjnych.

Koszty kwalifikowane nowego przedsięwzięcia wyniosą 28 373 000 zł.

Budynek biurowy DAFO

Budynek biurowy firmy DAFO Plastics

Nowe inwestycje są odpowiedzią na zmienione w ostatnich miesiącach warunki rynkowe i mają na celu zaspokojenie zwiększonego zapotrzebowania i wymagań klientów w bardzo dynamicznie rozwijającym się sektorze opakowań kosmetycznych i farmaceutycznych. Automatyzacja i robotyzacja kluczowych procesów znacząco zwiększy wydajność zakładu i pozytywnie wpłynie na warunki pracy. Zwiększenie mocy produkcyjnych i unowocześnienie procesów pozwoli przede wszystkim na skrócenie czasu dostawy, co dla naszych klientów jest kluczowe.

Andrzej Daczyński, prezes zarządu DAFO Plastics SA

Przedsiębiorstwo DAFO Plastics to jeden z najstarszych producentów opakowań z tworzyw sztucznych w Polsce. Firma działa od 1992 roku i wciąż się rozwija.

Główne sektory działalności firmy to zadruk, technologia materiałów tub, rozwiązania z eko plastiku i PCR oraz tworzenie nowych form zamknięć i ich zdobienia. Klientami firmy są wiodące polskie i europejskie marki - szczególnie z branży kosmetycznej i farmaceutycznej.

Cieszymy się z nowej inwestycji firmy DAFO Plastics tym bardziej, że jest to firma z 30-letnią historią, która wciąż rozwija swoje możliwości produkcyjne i nie boi się zmian. To pokazuje, że PSI daje możliwości firmom na różnym etapie rozwoju, tym które dopiero zaczynają, a także tym, które bardzo szybko rosną i zmieniają się wraz z otaczającą rzeczywistością.

Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym.

Polska Strefa Inwestycji (PSI) to forma wsparcia dla firm planujących inwestycje. Nowa inwestycja w ramach PSI pozwala na zwolnienie z podatku dochodowego CIT lub PIT, na okres 12 lub 15 lat. Inwestycja może zostać usytuowana na wszystkich terenach (prywatnych i publicznych). O wsparcie może ubiegać zarówno mały, średni jak i duży przedsiębiorca. W Małopolsce i powiecie jędrzejowskim operatorem PSI jest Krakowski Park Technologiczny.

Maria Dubis
specjalista ds. promocji Krakow Technology Park
+ 48 690 810 890

Aktualizacja: 05-05-2022r.
Oglądane: 879 razy

Print Wersja do druku
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE