X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 89

Przemówienie Burmistrza na uroczystości poświęcenia kościoła św. Jadwigi Królowej - 07.06.2005r.

Eminencjo, czcigodny Księże Kardynale,

Spotykamy się dzisiaj, w ogłoszonym przez Ojca św. Jana Pawła II Roku Eucharystii, na uroczystości błogosławienia nowego kościoła w Nowym Targu, Domu Bożego pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej w piątej parafii nowotarskiej. Jest to dla nas wyjątkowa uroczystość, związana również z Twoją posługą Pasterza Archidiecezji Krakowskiej. Kilka dni temu z woli Ojca św. Benedykta XVI za prośbą Waszej Eminencji zmieniła się forma jej sprawowania, gdy został powołany Twój następca na stolicy św. Stanisława nasz rodak – Ksiądz Arcybiskup Stanisław Dziwisz.

Dzisiejsza uroczystość jest wyrazem Twojego zaangażowania w duszpasterską posługę ludowi bożemu Archidiecezji Krakowskiej, a szczególnie jej cząstce jaką stanowi Nowy Targ i Podhale. Więzy nas łączące były i są więzami szczególnymi, a rozpoczęły się 26 lat temu, kiedy obejmując Archidiecezję Krakowską po Kardynale Karolu Wojtyle objąłeś również nas swoją szczególną troską i miłością. To Ty przyprowadziłeś umiłowanego Ojca św. Jana Pawła II 8 czerwca 1979 roku na nowotarskie lotnisko, a w czasie jego całego Pontyfikatu wskazywałeś nam nie tylko drogi do niego, ale i konieczność przyjmowania i stosowania w życiu jego wskazań i przesłania apostolskiego.

Dziękujemy Ci za wszelkie dobro, które od Ciebie i za Twoim pośrednictwem otrzymywaliśmy, za Twoją obecność wśród nas i dla nas. Bez Twojej pomocy i wsparcia wiele rzeczy byłoby niemożliwych w Nowym Targu i na Podhalu, żeby wymienić tylko powstanie Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu. Byłeś i jesteś jednym z nas, a najlepszym tego symbolem jest przyjęcie przez Ciebie Honorowego Obywatelstwa Miasta Nowego Targu na nowotarskim Rynku w 2000 roku.

Uczyłeś nas jak kochać Boga i jak dzielić się tą miłością z bliźnimi. Trwałeś z nami swoim uczestnictwem i pomocą w dobrych i złych chwilach. Znalazło to najlepszy swój wyraz po śmierci Ojca św. Jana Pawła II. Wiedzieliśmy i wiemy o tym nie musząc zapoznawać się z w wynikami sondaży popularności wśród ludzi Kościoła. Za to wszystko składamy Ci serdeczne podziękowanie – niech Bóg udzieli Waszej Eminencji swojego obfitego błogosławieństwa, a Matka Boża Ludźmierska Gaździna Podhala, Święta Katarzyna i Święta Jadwiga wypraszają wszelkie potrzebne laski. Prosimy, abyś nadal, tak jak do tej pory, chociaż na inny sposób, pozostał z nami, a my obiecujemy Waszej Eminencji duchową łączność i modlitewne wsparcie.

Uroczystość błogosławienia Kościoła pw. Św. Jadwigi Królowej spina klamrą Twój apostolski trud w służbie Kościołowi Krakowskiemu w jego nowotarskiej i podhalańskiej społeczności zgromadzonej dzisiaj w nowym nowotarskim kościele.

Niech będzie ona dla Waszej Eminencji i dla nas wszystkich wyrazem łaski od Boga i umocnieniem na dalszej drodze życia i wypełnienia swojego powołania

Szczęść Boże!

 

Aktualizacja: 08-06-2005r.
Oglądane: 10065 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE