RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 51

POWSZECHNY SPIS ROLNY (PSR) 2020 - PODZIĘKOWANIA

 

Szanowni Państwo!

Dnia 30 listopada 2020 roku zakończył się Powszechny Spis Rolny 2020.

Przygotowanie i jego realizacja były ogromnym wyzwaniem organizacyjnym i logistycznym. Za organizację Spisu Rolnego odpowiadała statystyka publiczna oraz Gminne Biuro Spisowe na czele z Panem Pawłem Maczkiem – Zastępcą Gminnego Komisarza Spisowego.

Całe przedsięwzięcie nie miałoby szans na powodzenie bez wsparcia pracowników Urzędu Miasta Nowy Targ oraz lokalnych społeczności i instytucji – radnych Rady Miasta Nowy Targ, a w szczególności Pani Katarzyny Wójcik, nowotarskich parafii, Nowotarskiej Telewizji Kablowej, Związku Podhalan oddział Nowy Targ, szkół i przedszkoli oraz innych liderów i społeczności lokalnych. To wsparcie miało ogromne znaczenie, ponieważ największym wyzwaniem dla organizatorów spisu było dotarcie do każdego rolnika w Nowym Targu.

W związku z powyższym pragnę gorąco podziękować wszystkim zaangażowanym w popularyzację Powszechnego Spisu Rolnego 2020, rolnikom indywidualnym i przedstawicielom gospodarstw osób prawnych, którzy wypełnili swój ustawowy obowiązek i dokonali spisu. Podziękowania należą się również Pani rachmistrz spisowej Izabeli Mnich-Walków, która w tym trudnym czasie pandemii wykonała swoją pracę wzorcowo. I oczywiście pracownikom Urzędu Miasta, którzy organizowali i koordynowali całość prac spisowych w Gminie – Panu Pawłowi Maczkowi, Pani Renacie Kowalczyk, Pani Alicji Gryguś oraz Panu Marcinowi Bryniarskiemu.

Dodatkowo warto przedstawić kilka informacji o zakończonym dla Gminy Miasto Nowy Targ Powszechnym Spisie Rolnym 2020:

  1. Powszechny Spis Rolny 2020 trwał w dniach od 1 września do 30 listopada 2020 roku i był obowiązkowy.
  2. Gospodarstwa spisywane były wg stanu na dzień 1 czerwca 2020 roku.
  3. W Gminie nad całością prac związanych ze Spisem Rolnym czuwał Gminny Komisarz Spisowy, czyli Burmistrz Miasta, wraz z Gminnym Biurem Spisowym.
  4. W ramach popularyzacji Spisu na stronie internetowej Urzędu Miasta Nowy Targ funkcjonowała specjalna zakładka „Powszechny spis rolny PSR 2020”, w której można znaleźć najpotrzebniejsze informacje. Aktualności dostępne były również na tablicach ogłoszeń oraz portalu społecznościowym tut. Urzędu.
  5. Na liście spisowej było łącznie 420 gospodarstw, w tym: 417 gospodarstw indywidualnych i 3 gospodarstwa osób prawnych.
  6. Udało się zrealizować 100% listy.
  7. Samospisu na terenie naszej Gminy dokonało 78 rolników.
  8. Od 1 września 2020 roku w siedzibie Urzędu Gminy było zapewnione stanowisko komputerowe dla rolników do spisania się w ramach samospisu internetowego. Gospodarz mógł spisać się również przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową, bądź bezpośrednio do rachmistrza.
  9. Jeżeli rolnik nie spisał się samodzielnie, to kontaktowała się z nim Pani rachmistrz spisowa i przeprowadzała wywiad telefonicznie lub bezpośrednio.
  10. Gminne Biuro Spisowe było w stałym kontakcie z rachmistrzem spisowym oraz z koordynatorami prac spisowych z Urzędu Statystycznego.

Wyrażając uznanie dla zaangażowanych w Spis osób, wraz z członkami Gminnego Biura Spisowego, jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli Powszechny Spis Rolny 2020. Wspólnie pokazaliśmy szacunek dla ciężkiej pracy Rolnika na wymagającej Ziemi Podhalańskiej.

 

Gminy Komisarz Spisowy – Burmistrz Miasta Nowy Targ

mgr Grzegorz Watycha

Aktualizacja: 07-12-2020r.
Oglądane: 1324 razy

Print Wersja do druku
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE