RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 152

Orędzie Burmistrza Miasta Nowego Targu

Drodzy Mieszkańcy Nowego Targu!

W tych smutnych dla nas wszystkich dniach, kiedy uświadamiamy sobie, ze Jan Paweł II Papież – największy w historii nasz Rodak, dobry Pasterz odszedł spośród nas żyjących do Pana, połączmy się w pamięci I modlitwie z Tym, który przemienił oblicze świata i nasze serca. Miasto Nowy Targ i my jego mieszkańcy mieliśmy w sercu Ojca Świętego szczególne miejsce. Bardzo wielu z nas łączą z jego osobą osobiste przeżycia związane z jego pasterską posługą biskupa i kardynała naszej Archidiecezji Krakowskiej, z jego spotkaniem z nami na nowotarskim lotnisku 8 czerwca 1979 roku podczas pierwszej pielgrzymki do Polski, które odbyło się na wyraźne życzenie Ojca Świętego pomimo przeszkód ze strony komunistycznej władzy. Były to też liczne spotkania z naszych pielgrzymek do Stolicy Chrześcijaństwa połączone często z prywatnymi audiencjami na Watykanie dla grup z Nowego Targu i Podhala.

Wyrazem uczuć łączących Ojca Świętego Jana Pawła II z Nowym Targiem i Podhalem było również udzielenie specjalnego papieskiego błogosławieństwa dla miasta Nowego Targu z okazji 650 – lecia miasta, czy też przyjęcie Honorowego Obywatelstwa Miasta Nowego Targu i potwierdzenie tego faktu własnoręcznym podpisem. Byliśmy też jeszcze w 2004 roku miastem szczególnie wyróżnionym – na 100 - lecie nowotarskiego Liceum im. Seweryna Goszczyńskiego otrzymaliśmy specjalny list Ojca Świętego na te uroczystości.

Nasze związki z Ojcem św. były związkami szczególnymi również i przez to, że Jego osobistym sekretarzem, najbliższym współpracownikiem i przyjacielem był arcybiskup Stanisław Dziwisz dla którego Nowy Targ jest „Miastem mojej młodości, moim Miastem”,

Wszystko to jest dla nas nie tylko radosnym wspomnieniem, ale przede wszystkim zobowiązaniem, abyśmy tego co nas nauczał i do czego nas nawoływał nie zapomnieli i nie zmarnowali. Obyśmy sprostali temu najważniejszemu dla nas, dla Nowego Targu, Polski i świata zadania.

Pierwszym tego elementem niech będzie przybranie naszych domów, siedzib, urzędów, instytucji, szkół i firm flagami papieskimi i narodowymi przepasanych kirem oraz udział w uroczystościach kościelnych w intencji Ojca św. Jana Pawła II, które zostaną ogłoszone w najbliższym czasie.

Zachowajmy Jana Pawła II – naszego ukochanego Ojca Świętego w wielkiej serdecznej wdzięczności, nieustannej pamięci i modlitwie, a przesłanie Jego ponad 26 letniego Pontyfikatu niech pozostanie i rozwija się w naszych sercach. Słowa Ojca Św. Jana Pawła II naszego Honorowego Obywatela „Idźmy naprzód z nadzieją” będą dla nas pocieszeniem w tych trudnych chwilach, ale i drogowskazem na dalsze życie w którym pozostanie On dla nas wszystkich wzorem i przewodnikiem.

Marek St. Fryźlewicz

Aktualizacja: 04-04-2005r.
Oglądane: 7306 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE