RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 60

Spółdzielczy Dom Kultury w Nowym Targu odzyskał dawny blask!

Logo

Wartość projektu to 1.003 837,62 zł w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  (65% WARTOŚCI KWALIFIKOWANEJ) – 569 248,77 zł.

 

02.09.2019 r. Nowotarska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Nowym Targu zakończyła prace związane z rewitalizacją Spółdzielczego Domu Kultury mieszczącego się przy al. Kopernika 12. Inwestycja realizowana była w ramach projektu pt.  „Remont oraz  modernizacja  Spółdzielczego Domu Kultury przy al. Kopernika 12” dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Roboty budowlane w  Spółdzielczym Domu Kultury w Nowym Targu obejmowały budowę windy osobowej, modernizację pokrycia dachu wraz z jego dociepleniem, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz instalacji c.o. Przebudowie uległy także wewnętrzne pomieszczenia. Projekt przewidywał również zakup wyposażenia do zmodernizowanego budynku: zestawu nagłośnieniowego, projektora, drukarki oraz 5 zestawów  komputerowych składających się z biurek, foteli biurowych, komputerów. W trzech pomieszczeniach zamontowana została klimatyzacja.

Warto przypomnieć, że Spółdzielczy Dom Kultury wybudowany został w 1978 roku na pierwszym piętrze skrzydła budynku przy al. Kopernika 12. Jednym z głównych celów pracy SDK jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień artystycznych dzieci i młodzieży. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych instruktorów w ramach szerokiego wachlarza kół zainteresowań, sekcji, klubów (np. zajęcia koło plastyczne dla dzieci i młodzieży „Kombinat Sztuki”, zespól góralski „Mali i Młodzi Hyrni”, zajęcia taneczne). SDK odpowiada także na potrzeby osób starszych zapraszając ich do uczestnictwa w nowych formach zajęć, takich jak np. joga dla seniorów.

Dzięki realizacji projektu mieszkańcy Miasta Nowy Targ, Powiatu Nowotarskiego, Województwa Małopolskiego otrzymali unowocześnioną placówkę kulturową z bogatą ofertą spędzania wolnego czasu. Przyczyni się to do aktywizacji społecznej i zwiększenia zainteresowania ww. ofertą.

Poprawę jakości korzystania z budynku Spółdzielczego Domu Kultury odczują także  osoby niepełnosprawne i starsze – budynek  został dostosowany do ich potrzeb poprzez budowę windy.

Odnowa i modernizacja przestrzeni publicznej Spółdzielczego Domu Kultury w Nowym Targu wpłynie bezsprzecznie na poprawę estetyki całego Miasta Nowy Targ. Natomiast prace termomodernizacyjne (wymiana stolarki okiennej, wymiana pokrycia i docieplenie dachu) nie tylko zmniejszą koszty eksploatacji, ale także przyczynią się do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i cieplnej, co będzie miało korzystny wpływ na środowisko naturalne.

Ww. działania realizowane były przez Nowotarską Spółdzielnię Mieszkaniową w Nowym Targu od maja 2017 r. do września 2019 r.  w ramach projektu pn.: „Remont oraz  modernizacja  Spółdzielczego Domu Kultury przy al. Kopernika 12” dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 11. Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.1 Rewitalizacja głównych ośrodków miejskich w regionie.

Zdj. archiwum NSM w Nowym Targu

 

Aktualizacja: 27-01-2020r.
Oglądane: 2309 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE