X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 103

Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Krakowie - Pan mgr inż. Leszek Sebesta
Or. KB.0114-46/05 Nowy Targ, 2005-03-04
   
 

Pan mgr inż.
Leszek Sebesta
Wojewódzki Inspektor
Ochrony Środowiska
w Krakowie

   

W nawiązaniu do naszych wcześniejszych rozmów dotyczących sprawy ponownego zanieczyszczenia ściekami Potoku Biały Dunajec, z którego miasto Nowy Targ czerpie wodę na ujęciu w Szaflarach oraz będącego skutkiem tego faktu skażenia mikrobiologicznego wody w wodociągu miejskim, zwracam się do Pana Inspektora z apelem o podjęcie natychmiastowych i skutecznych działań wraz ze wszystkimi instytucjami mającymi kompetencje w takich przypadkach tak, aby wyeliminować powtarzanie się takich sytuacji w przyszłości. Jest to niedopuszczalne i karygodne, że nie zostały w żadnym stopniu wykorzystane wyniki przeprowadzonego już dwukrotnie monitoringu za pomocą kamery termowizyjnej, który umożliwia zlokalizowanie i wykrycie sprawców. Sprawa ta bulwersuje mieszkańców Nowego Targu, dlatego będziemy się zwracać i żądać od wszystkich urzędów i instytucji podjęcia skutecznych działań, które rozwiążą ten narastający problem. O zdarzeniu poinformowany został również Prokurator Generalny, do którego zwracamy się z wnioskiem o objęcie tej sprawy szczególnym nadzorem.

W związku z wieloma wątpliwościami i sprzecznymi wypowiedziami Pana Inspektora (np. w „Tematach dnia” w TVP3 Kraków, 22.02.2005r.), kiedy to stwierdził Pan, że wszystkie oczyszczalnie nad Nowym Targiem (Zakopane, Murzasichle, Kośne Hamry) mają przekroczone zdolności przerobowe w związku z ilością turystów i wczasowiczów, a jednocześnie wypowiedziami władz Zakopanego i Spółki SEWiK, że oczyszczalnie w Zakopanem mają jeszcze „zapas” i dobrze oczyszczają napływające ścieki, proszę o jednoznaczne wyjaśnienie tej sprawy na podstawie przeprowadzonych przez WIOŚ kontroli w tych oczyszczalniach.

Proszę również o odpowiedź na interpelację p. Jakuba Swalarza – radnego miasta Nowego Targu dotyczącą informacji, czy zdolności przerobowe oczyszczalni na Podhalu, i w jakim stopniu, zabezpieczają możliwość oczyszczenia ścieków w nawiązaniu do ilości stałych mieszkańców i turystów przyjeżdżających na Podhale.

Na wszystkie te pytania proszę o pisemną odpowiedź, a jednocześnie informuję, że Pan Przewodniczący Rady Miasta zaprosi Pana na najbliższą Sesję Rady Miasta (w uzgodnionym terminie – prawdopodobnie 31.03,.2005r o godz. 14.00) tak, aby radni nowotarscy mogli bezpośrednio od Pana Inspektora dowiedzieć się szczegółów interesujących nas bardzo spraw.

 
Do wiadomości:
p. Jakub Swalarz – Radny Miasta Nowy Targ
Marek Fryźlewicz
Burmistrz Nowego Targu

Aktualizacja: 07-03-2005r.
Oglądane: 6415 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE