X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 62

Modernizacja dachu budynku wielorodzinnego na Al. Tysiąclecia 40

Dzięki współfinansowaniu ze środków unijnych i budżetu państwa budynek wielorodzinny przy Al. Tysiąclecia 40 zyska nowy dach!

Najpóźniej 31.10.2019 r. Nowotarska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Nowym Targu zakończy modernizację dachu budynku wielorodzinnego położonego przy Al. Tysiąclecia 40. Inwestycja ta jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 – projekt „Modernizacja dachu budynku wielorodzinnego zlokalizowanego na Al. Tysiąclecia 40”.  

Budynek mieszkalny wielorodzinny przy Al. Tysiąclecia 40 wybudowany został w roku 1960. Na przestrzeni lat w miarę posiadanych środków prowadzono remonty, jednak przeprowadzenie gruntownej modernizacji dachu przekraczało możliwości finansowe mieszkańców budynku, którzy
w znacznej części są osobami starszymi. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu ze środków unijnych
i budżetu państwa rewitalizacji poddana zostanie cała powierzchnia dachu. Wykonana zostanie również izolacja cieplna stropu nad ostatnią kondygnacją.

W wyniku realizacji projektu poprawi się jakość życia mieszkańców. Zwiększy się bezpieczeństwo użytkowania budynku i poprawi jego funkcjonalność. Obniżą się natomiast koszty utrzymania budynku z uwagi na zmniejszenie ilości awarii. Nie bez znaczenia jest także zwiększenie estetyki budynku w przestrzeni publicznej, co ma wpływ na wizerunek całego Miasta Nowy Targ.

Wartość projektu wg wniosku aplikacyjnego to: 344 027,34 zł w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa wynosi  258 020,50 zł.

 

Ww. działania realizowane są przez Nowotarską Spółdzielnię Mieszkaniową w Nowym Targu od 10.05.2017 r. do 31.10.2019 r.  w ramach projektu pn.: „Modernizacja dachu budynku wielorodzinnego zlokalizowanego na Al. Tysiąclecia 40” dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 11. Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.1 Rewitalizacja głównych ośrodków miejskich w regionie.

 

Nowy dach budynku wielorodzinnego przy AL. Tysiąclecia 40 jest już gotowy!

30.08.2019 r. Nowotarska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Nowym Targu zakończyła modernizację dachu budynku wielorodzinnego położonego przy Al. Tysiąclecia 40. Inwestycja ta była współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 – projekt „Modernizacja dachu budynku wielorodzinnego zlokalizowanego na Al. Tysiąclecia 40”.  

Budynek mieszkalny wielorodzinny przy Al. Tysiąclecia 40 wybudowany został w roku 1960. Na przestrzeni lat w miarę posiadanych środków prowadzono remonty, jednak przeprowadzenie gruntownej modernizacji dachu przekraczało możliwości finansowe mieszkańców budynku, którzy w znacznej części są osobami starszymi. Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu ze środków unijnych i budżetu państwa rewitalizacji poddana została cała powierzchnia dachu. Wykonana została również izolacja cieplna stropu nad ostatnią kondygnacją. Koszt inwestycji wyniósł 318 201,69 zł.

W wyniku realizacji projektu poprawiła się jakość życia blisko 50 mieszkańców. Zwiększyło się bezpieczeństwo użytkowania budynku i poprawiła jego funkcjonalność. Obniżą się także koszty utrzymania budynku z uwagi na zmniejszenie ilości awarii. Nie bez znaczenia jest także zwiększenie estetyki budynku w przestrzeni publicznej, co ma wpływ na wizerunek całego Miasta Nowy Targ.

Wartość projektu to: 331 158,94 zł w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  (75%) wynosi  248 369,21 zł.

 

Ww. działania realizowane były przez Nowotarską Spółdzielnię Mieszkaniową w Nowym Targu od maja 2017 r. do października 2019 r. w ramach projektu pn.: „Modernizacja dachu budynku wielorodzinnego zlokalizowanego na Al. Tysiąclecia 40” dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 11. Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.1 Rewitalizacja miast, Poddziałanie 11.1.1 Rewitalizacja głównych ośrodków miejskich w regionie.

Aktualizacja: 24-10-2019r.
Oglądane: 1202 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE