RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 78

Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr etap III
Logo

Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr etap III – Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Partner Wiodący: Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY

Pozostali Partnerzy projektu: Miasto Nowy Targ, Gmina Szaflary, Gmina Nowy Targ, Gmina Łapsze Niżne, Miasto Spiska Bela, Obec Huncovce, Obec Hniezdne, Obec Velka Lomnica

Data podpisania umowy o dofinansowanie:

1 luty 2019 r.

Całkowity koszt projektu:

4 746 166,87 €

w tym Gmina Miasto Nowy Targ 700 319,12 €  

Kwota dofinansowania:  

4 000 611,55 €
w tym Gmina Miasto Nowy Targ 595 271,25 €

Okres realizacji:

2018-2020

Projektant:

GEOART Geodezja i Budownictwo- Justyna Polaczek, Rynek 34, Czarny Dunajec, 
Biuro Projektowe ARCHI PLAN -Marcin Chryczyk, Ochotnica Dolna.

W ramach projektu dla rowerzystów stworzona zostanie strefa wypoczynku – specjalne miejsce, gdzie będą mogli odpocząć równocześnie korzystając z różnych form rekreacji oraz dostępu do np. rezerwatu Bór na Czerwonym znajdującego się nieopodal. Strefa powstanie na połączeniu ścieżek rowerowych wybudowanych przez miasto w I i II etapie projektu. Zlokalizowana przy bulwarach rzeki Biały Dunajec, w niedalekiej odległości od rezerwatu Bór na Czerwonem i lotniska ze wspaniałym krajobrazem na Tatry i Gorce stanie się specyficznym miejscem odpoczynku dla mieszkańców i turystów podróżujących na rowerze ze wschodniej i zachodniej części Szlaku wokół Tatr.

Zaprojektowane elementy strefy sprzyjać będą wypoczynkowi po rowerowych wędrówkach przy równoczesnym poznawaniu walorów kulturowych i przyrodniczych tego regionu pogranicza. Taki element w centralnym miejscu Szlaku stanowi udogodnienie dla użytkowników ścieżek rowerowych, w tym rodzin z dziećmi i pozwala im na odpoczynek i dalsze wędrowanie na rowerze. W strefie dla rowerzystów i użytkowników Szlaku wokół Tatr powstaną: alejki spacerowe, urządzenia street workout, siłownia zewnętrzna, altany rekreacyjne, altana grillowa, lampy, monitoring oraz obiekty małej architektury (przebieralnie, leżaki).

Budowa odcinków ścieżek rowerowych w mieście Nowy Targ na lotnisko – asfaltowa, dł. ok 0,9km oraz w zachodniej części miasta ul. Schumana i tzw. Koryto Młynówka (asfaltowa dł. 1,19km) oraz remont 2 kładek pieszo-rowerowych na potoku Czarny Dunajec. Ścieżka rowerowa na lotnisku poprowadzi od głównej trasy Szlaku zlokalizowanej przy Rezerwacie Bór na Czerwonem, który stanowi miejsce o znaczeniu historycznym (spotkanie Jana Pawła II w 1979 r z Polakami i Słowakami) oraz historycznym (pod koniec XIX w. znajdował się tu poligon austriackiej artylerii fortecznej). Ścieżka rowerowa prowadzona Korytem Młynówki i ul. Schumana jest połączeniem centrum miasta z istniejącymi ścieżkami rowerowymi wokół Miasta, co daje rowerzystom alternatywę przejazdu. Kładki znajdują się bezpośrednio na trasie Szlaku wokół Tatr i ścieżek rowerowych powstałych we wcześniejszych latach. Ich remont jest niezbędny do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa rowerzystów, co stanowi wyznacznik rozwoju produktu turystycznego.

 

Aktualizacja: 22-02-2019r.
Oglądane: 2642 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE