RSS facebook
Dziś mamy: niedzielę
- 27 maja 2018 roku

147 dzień roku, 21 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:43
Zachód słońca: 20:30

Imieniny obchodzą: Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena, Radowit

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 114

Dziedzictwo materialne i społeczno-kulturowe Nowego Targu i Kieżmarku

Wartość projektu: 62 730 Euro

EFRR: 53 320,50

współfinansowanie krajowe z budżetu państwa- 3136,50 Euro

wkład własny: 6 273,00 Euro

Realizacja projektu pt; „ Dziedzictwo materialne i społeczno-kulturowe Nowego Targu i Kieżmarku” przyczyni się do wykorzystania dorobku materialnego i społeczno-kulturowego Nowego Targu i Kieżmarku w latach 1939-1989 . Realizacja projektu przyczyni się do wykorzystania dorobku materialne i społeczno-kulturowego Nowego Targu i Kieżmarku w ww latach , dla wspólnych działań edukacyjnych promocyjnych . Cel projektu odpowiada celowi priorytetu ochrona i rozwój dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego obszaru pogranicza i przyczyni się do osiągnięcia celu szczegółowego programu, poprzez zwiększenie poziomu zrównoważonego wykorzystania dziedzictwa kulturowego przez odwiedzających i mieszkańców. W ramach projektu wydane zostaną dwie książki (monografia Kieżmarku i wspomnienia byłych pracowników NZPS, oraz album : Nowy Targ obrazki z miasteczka 1939-1989 , których celem będzie popularyzacja wiedzy o mało znanych faktach historycznych dotyczących Nowego Targu i Kieżmarku w latach 1939-1989. Projekt przyniesie wiele korzyści dla obu partnerów, poprzez wydanie drukiem książki oraz albumu, dzięki którym potencjalni odbiorcy będą mieli możliwość zapoznania się z monografiami miast partnerskich. Ponadto zostanie opracowany wirtualny spacer w technologii 3 D, który umożliwi oglądanie na mobilnych goglach scen z przeszłości.

Działania realizowane w ramach projektu, osiągane produkty i rezultaty skierowane są do szerokiego grona odbiorców z Polski i ze Słowacji. Bezpośredni beneficjentami projektu są mieszkańcy obszaru wsparcia, osoby odwiedzające obszary wsparcia, w tym turyści i inne osoby korzystające z oferty kulturowo- rekreacyjnej obszaru objętego Programem.

 

Ogólnym celem projektu pt: „Dziedzictwo materialne i społeczno-kulturowe Nowego Targu i Kieżmarku ” jest wykorzystanie dorobku materialnego i społeczno-kulturowego Nowego Targu i Kieżmarku w latach 1939-1989 dla wspólnych działań edukacyjnych i promocyjnych . Dodatkowo szczegółowymi celami są:

Upowszechnienie wiedzy wśród mieszkańców i turystów na temat najnowszych działań Nowego Targu i Kieżmarku.

Wspólne wypromowanie walorów kulturowych Nowy Targu i Kieżmarku.

 

Spotkanie byłych pracowników NZPS Podhale

W dniu 20 października 2017 r. , w Restauracji Góralska Strawa odbyła się biesiada byłych pracowników NZPS Podhale, podczas której prezentowane były pamiątki z Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego Podhale.

Spotkanie odbyło się w ramach mikroprojektu pn. "Dziedzictwo materialne i społeczno-kulturowe Nowego Targu i Kieżmarku" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Interreg V-A Polska Słowacji 2014-2020.

Podczas biesiady TVP3 Kraków nagrywało materiał filmowy o byłych pracownikach NZPS Podhale. Film będzie emitowany na antenie TVP3 Kraków końcem bieżącego roku. Dodatkowo imprezę uświetnił występ zespołu FOLKLAND.

 

 

 

Ożywione obrazy Kieżmarku i Nowego Targu

W ramach wspólnej promocji mikroprojektu pn. "Dziedzictwo materialne i społeczno-kulturowe Nowego Targu i Kieżmarku" zostały przygotowane ożywione obrazy Kieżmarku i Nowego Targu.

Zadanie realizowane w ramach mikroprojektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

 

Gra edukacyjna dla dzieci i dorosłych

W ramach projektu pn. "Dziedzictwo materialne i społeczno-kulturowe Nowego Targu i Kieżmarku" została przygotowana gra edukacyjna dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

ROZPOCZNIJ GRĘ 

Mikroprojekt pn. „ Dziedzictwo materialne i społeczno-kulturowe Nowego Targu i Kieżmarku" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 - 2020.

Aktualizacja: 05-01-2018r.
Oglądane: 623 razy

Print Wersja do druku
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
SLE