X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 81

Dziedzictwo materialne i społeczno-kulturowe Nowego Targu i Kieżmarku

Dziedzictwo materialne i społeczno-kulturowe Nowego Targu i Kieżmarku - projekt współfinansowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014 -2020.

Projekt jest współfinansowany w 85 % ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Partner Wiodący: Gmina Miasto Nowy Targ 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1 www.nowytarg.pl

Partner nr 1: Miasto Kieżmark

Data podpisania umowy o dofinansowanie:

20 kwietnia 2017 r.

Całkowity koszt projektu:

99 543,90 euro

Kwota dofinansowania EFRR:

84 612.31 euro

w tym:

Gmina Miasto Nowy Targ wkład własny:

8 113,70 euro

Kwota dofinansowana z budżetu państwa:

6 817,89 euro

Okres realizacji:

1 styczeń 2017 -28 luty 2018

Kontakt:

Urząd Miasta Nowy Targ
34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1 www.nowytarg.pl

 

Realizacja projektu pt; „ Dziedzictwo materialne i społeczno-kulturowe Nowego Targu i Kieżmarku” przyczyni się do wykorzystania dorobku materialnego i społeczno-kulturowego Nowego Targu i Kieżmarku w latach 1939-1989 . Realizacja projektu przyczyni się do wykorzystania dorobku materialne i społeczno-kulturowego Nowego Targu i Kieżmarku w ww latach , dla wspólnych działań edukacyjnych promocyjnych . Cel projektu odpowiada celowi priorytetu ochrona i rozwój dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego obszaru pogranicza i przyczyni się do osiągnięcia celu szczegółowego programu, poprzez zwiększenie poziomu zrównoważonego wykorzystania dziedzictwa kulturowego przez odwiedzających i mieszkańców. W ramach projektu wydane zostaną dwie książki (monografia Kieżmarku i wspomnienia byłych pracowników NZPS, oraz album : Nowy Targ obrazki z miasteczka 1939-1989 , których celem będzie popularyzacja wiedzy o mało znanych faktach historycznych dotyczących Nowego Targu i Kieżmarku w latach 1939-1989. Projekt przyniesie wiele korzyści dla obu partnerów, poprzez wydanie drukiem książki oraz albumu, dzięki którym potencjalni odbiorcy będą mieli możliwość zapoznania się z monografiami miast partnerskich.

Działania realizowane w ramach projektu, osiągane produkty i rezultaty skierowane są do szerokiego grona odbiorców z Polski i ze Słowacji. Bezpośredni beneficjentami projektu są mieszkańcy obszaru wsparcia, osoby odwiedzające obszary wsparcia, w tym turyści i inne osoby korzystające z oferty kulturowo- rekreacyjnej obszaru objętego Programem.

 

Ogólnym celem projektu pt: „Dziedzictwo materialne i społeczno-kulturowe Nowego Targu i Kieżmarku ” jest wykorzystanie dorobku materialnego i społeczno-kulturowego Nowego Targu i Kieżmarku w latach 1939-1989 dla wspólnych działań edukacyjnych i promocyjnych . Dodatkowo szczegółowymi celami są:

Upowszechnienie wiedzy wśród mieszkańców i turystów na temat najnowszych działań Nowego Targu i Kieżmarku.

Wspólne wypromowanie walorów kulturowych Nowy Targu i Kieżmarku.

 

Spotkanie byłych pracowników NZPS Podhale

W dniu 20 października 2017 r. , w Restauracji Góralska Strawa odbyła się biesiada byłych pracowników NZPS Podhale, podczas której prezentowane były pamiątki z Nowotarskich Zakładów Przemysłu Skórzanego Podhale.

Spotkanie odbyło się w ramach mikroprojektu pn. "Dziedzictwo materialne i społeczno-kulturowe Nowego Targu i Kieżmarku" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Interreg V-A Polska Słowacji 2014-2020.

Podczas biesiady TVP3 Kraków nagrywało materiał filmowy o byłych pracownikach NZPS Podhale. Film będzie emitowany na antenie TVP3 Kraków końcem bieżącego roku. Dodatkowo imprezę uświetnił występ zespołu FOLKLAND.

 

 

 

Ożywione obrazy Kieżmarku i Nowego Targu

W ramach wspólnej promocji mikroprojektu pn. "Dziedzictwo materialne i społeczno-kulturowe Nowego Targu i Kieżmarku" zostały przygotowane ożywione obrazy Kieżmarku i Nowego Targu.

Zadanie realizowane w ramach mikroprojektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

 

Gra edukacyjna dla dzieci i dorosłych

W ramach projektu pn. "Dziedzictwo materialne i społeczno-kulturowe Nowego Targu i Kieżmarku" została przygotowana gra edukacyjna dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

ROZPOCZNIJ GRĘ 

Mikroprojekt pn. „ Dziedzictwo materialne i społeczno-kulturowe Nowego Targu i Kieżmarku" współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 - 2020.

 

Aktualizacja: 24-10-2018r.
Oglądane: 2315 razy

Print Wersja do druku
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE