RSS facebook
Dziś mamy: poniedziałek
- 25 czerwca 2018 roku

176 dzień roku, 26 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:35
Zachód słońca: 20:49

Imieniny obchodzą: Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja, Tolisława, Wilhelm

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 143

BIEŻĄCA DZIAŁALNOŚĆ KONTROLNA WYDZIAŁU GOSPODARKI KOMUNALNEJ I OCHRONY ŚRODOWISKA

2018

Styczeń

W miesiącu styczniu pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 35 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. Efektem działań kontrolnych Wydziału jest skierowanie w dniu 15 stycznia 2018 r. dwóch, kolejnych wniosków o ukaranie przedsiębiorców do Sądu Rejonowego w Nowym Targu w związku z potwierdzonym procederem spalania odpadów.

Ponadto w dniu 23 stycznia 2018 r. Sąd Rejonowy w Nowym Targu Wydział II Karny wydał wyrok nakazowy na obwinionego przedsiębiorcę nakładając grzywnę w kwocie 2.000 zł plus koszty sądowe za spalanie odpadów.

Luty

W miesiącu lutym pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 20 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. Efektem działań kontrolnych wydziału jest stwierdzenie wycieku nieczystości ciekłych ze zbiornika na jednej z nieruchomości zlokalizowanej na terenie Nowego Targu. Sprawę skierowano do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu poprzez złożenie zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia. Ponadto na dwóch nieruchomościach na terenie Nowego Targu pobrano próbki odpadu paleniskowego, które przekazano do analizy akredytowanemu laboratorium. W przypadku potwierdzenia spalania odpadów stosowne wnioski zostaną skierowane do Sądu Rejonowego w Nowym Targu.

W dniu 1 lutego 2018 r. Sąd Rejonowy w Nowym Targu Wydział II Karny wydał trzy wyroki nakazowe na obwinionych za nieprzestrzeganie przepisów o ochronie środowiska. Dwa wyroki dotyczyły stwierdzenia spalania odpadów w związku z powyższym nałożono na obwinionych kary grzywny w kwocie po 5000 zł plus koszty sądowe w wysokości 570 zł. Trzeci wyrok dotyczył stwierdzonego wycieku nieczystości ciekłych w tym ścieków garbarskich przemysłowych, wskutek czego dwie obwinione osoby zostały ukarane karą grzywny w kwocie po 5000 zł każda wraz z kosztami sądowymi w kwocie 570 zł.

Marzec

W miesiącu marcu pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 16 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. Badania dwóch próbek odpadów paleniskowych pobranych przez pracowników Wydziału potwierdziły proceder spalania odpadów na nieruchomościach położonych na terenie miasta. W związku z powyższym jeden wniosek o ukaranie karą grzywny w kwocie 5000 zł został skierowany do Sądu Rejonowego w Nowym Targu Wydział II Karny, natomiast drugi jest w przygotowaniu.

Kwiecień

W miesiącu kwietniu pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 27 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. W związku ze stwierdzonym procederem spalania niedozwolonych substancji skierowano wniosek o ukaranie obwinionego karą grzywny w kwocie 5000 zł do Sądu Rejonowego w Nowym Targu Wydział II Karny.

Maj

W miesiącu maju pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 27 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. Ponadto w dniu 25 maja 2018 r. Sąd Rejonowy w Nowym Targu Wydział II Karny wydał wyrok nakazowy nakładając grzywnę w kwocie 5.000 zł plus koszty sądowe w wysokości 620 zł na osobę obwinioną za spalanie odpadów.

 

2017

Maj

W miesiącu maju pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 21 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. Ponadto trwa postępowanie w związku z zanieczyszczeniem ściekami przemysłowymi kanalizacji burzowej z wylotem w rejonie ul. Krakowskiej.

Czerwiec

W miesiącu czerwcu pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 31 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji.

Lipiec

W miesiącu lipcu pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 46 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. Ponadto prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Nowym Targu mieszkaniec miasta został ukarany karą grzywny w wysokości 2 tys zł. i zasądzono wobec niego kwotę 1222 zł kosztów sądowych za spalanie odpadów, co stwierdzili pracownicy Wydziału.

 Sierpień

W miesiącu sierpniu pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 25 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. W związku z prowadzoną działalnością kontrolną skierowano dwa wnioski do Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Nowym Targu.

Wrzesień

W miesiącu wrześniu pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 22 kontrole nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. W związku z prowadzoną działalnością kontrolną skierowano jeden wniosek o ukaranie do Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Nowym Targu.

Październik

W miesiącu październiku pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 20 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. W związku z prowadzoną działalnością kontrolną skierowano jeden wniosek o ukaranie do Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Nowym Targu.

W dniu 16 października 2017 r. Sąd Rejonowy w Nowym Targu Wydział II Karny wydał wyrok nakazowy na obwinionego mieszkańca Nowego Targu nakładając grzywnę w kwocie 2.000 zł plus koszty sądowe za spalanie odpadów.

Listopad

W miesiącu listopadzie pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 19 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. W związku z prowadzoną działalnością kontrolną skierowano jeden wniosek o ukaranie do Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Nowym Targu.

W dniu 22 listopada 2017 r. Sąd Rejonowy w Nowym Targu Wydział II Karny wydał wyrok nakazowy na obwinionego przedsiębiorcę prowadzącego działalność o profilu garbarskim, nakładając grzywnę w kwocie 2.000 zł plus koszty sądowe za nielegalny pobór wody do celów produkcyjnych z cieku wodnego

Grudzień

W miesiącu grudniu pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 16 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. Efektem działań kontrolnych Wydziału jest potwierdzenie spalania odpadów przez akredytowane laboratorium na dwóch kolejnych nieruchomościach, w związku  powyższym zostaną skierowane wnioski o ukaranie właścicieli powyższych nieruchomości do Sądu Rejonowego w Nowym Targu.

W dniu 12 grudnia 2017 r. Sąd Rejonowy w Nowym Targu Wydział II Karny wydał wyrok nakazowy nakładając karę grzywny w wysokości 2.000 zł plus koszty sądowe na właściciela myjni samochodowej za pozbywanie się zebranych odpadów komunalnych na terenie myjni w sposób niezgodny z przepisami. Obwiniony przedsiębiorca kilkukrotnie wyrzucał odpady nad brzeg potoku Biały Dunajec. Ponadto w dniu 15 grudnia 2017 r. Sąd Rejonowy w Nowym Targu Wydział II Karny wydał wyrok nakazowy nakładając karę grzywny w wysokości 3.500 zł plus koszty sądowe na pracownika firmy o profilu garbarskim za spalanie odpadów.


Ponadto informujemy, że na adres e- mailowy kontrola_dym@um.nowytarg.pl mogą Państwo zgłaszać wszelkie niepokojące informacje związane ze spalaniem odpadów oraz innymi zanieczyszczeniami środowiska na terenie miasta Nowy Targ.

Aktualizacja: 19-06-2018r.
Oglądane: 1736 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE