RSS facebook
Dziś mamy: niedzielę
- 25 lutego 2018 roku

56 dzień roku, 8 tydzień roku.
Wschód słońca: 7:31
Zachód słońca: 18:14

Imieniny obchodzą: Bolebor, Cezary, Konstancjusz, Maciej, Małgorzata, Modest, Nicefor

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 191

BIEŻĄCA DZIAŁALNOŚĆ KONTROLNA WYDZIAŁU GOSPODARKI KOMUNALNEJ I OCHRONY ŚRODOWISKA

2018

Styczeń

W miesiącu styczniu pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 35 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. Efektem działań kontrolnych Wydziału jest skierowanie w dniu 15 stycznia 2018 r. dwóch, kolejnych wniosków o ukaranie przedsiębiorców do Sądu Rejonowego w Nowym Targu w związku z potwierdzonym procederem spalania odpadów.

Ponadto w dniu 23 stycznia 2018 r. Sąd Rejonowy w Nowym Targu Wydział II Karny wydał wyrok nakazowy na obwinionego przedsiębiorcę nakładając grzywnę w kwocie 2.000 zł plus koszty sądowe za spalanie odpadów.

2017

Czerwiec

W miesiącu czerwcu pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 31 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji.

Maj

W miesiącu maju pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 21 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. Ponadto trwa postępowanie w związku z zanieczyszczeniem ściekami przemysłowymi kanalizacji burzowej z wylotem w rejonie ul. Krakowskiej.

Lipiec

W miesiącu lipcu pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 46 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. Ponadto prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Nowym Targu mieszkaniec miasta został ukarany karą grzywny w wysokości 2 tys zł. i zasądzono wobec niego kwotę 1222 zł kosztów sądowych za spalanie odpadów, co stwierdzili pracownicy Wydziału.

 Sierpień

W miesiącu sierpniu pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 25 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. W związku z prowadzoną działalnością kontrolną skierowano dwa wnioski do Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Nowym Targu.

Wrzesień

W miesiącu wrześniu pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 22 kontrole nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. W związku z prowadzoną działalnością kontrolną skierowano jeden wniosek o ukaranie do Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Nowym Targu.

Październik

W miesiącu październiku pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 20 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. W związku z prowadzoną działalnością kontrolną skierowano jeden wniosek o ukaranie do Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Nowym Targu.

W dniu 16 października 2017 r. Sąd Rejonowy w Nowym Targu Wydział II Karny wydał wyrok nakazowy na obwinionego mieszkańca Nowego Targu nakładając grzywnę w kwocie 2.000 zł plus koszty sądowe za spalanie odpadów.

Listopad

W miesiącu listopadzie pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 19 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. W związku z prowadzoną działalnością kontrolną skierowano jeden wniosek o ukaranie do Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Nowym Targu.

W dniu 22 listopada 2017 r. Sąd Rejonowy w Nowym Targu Wydział II Karny wydał wyrok nakazowy na obwinionego przedsiębiorcę prowadzącego działalność o profilu garbarskim, nakładając grzywnę w kwocie 2.000 zł plus koszty sądowe za nielegalny pobór wody do celów produkcyjnych z cieku wodnego

Grudzień

W miesiącu grudniu pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 16 kontroli nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska w ramach posiadanych kompetencji. Efektem działań kontrolnych Wydziału jest potwierdzenie spalania odpadów przez akredytowane laboratorium na dwóch kolejnych nieruchomościach, w związku  powyższym zostaną skierowane wnioski o ukaranie właścicieli powyższych nieruchomości do Sądu Rejonowego w Nowym Targu.

W dniu 12 grudnia 2017 r. Sąd Rejonowy w Nowym Targu Wydział II Karny wydał wyrok nakazowy nakładając karę grzywny w wysokości 2.000 zł plus koszty sądowe na właściciela myjni samochodowej za pozbywanie się zebranych odpadów komunalnych na terenie myjni w sposób niezgodny z przepisami. Obwiniony przedsiębiorca kilkukrotnie wyrzucał odpady nad brzeg potoku Biały Dunajec. Ponadto w dniu 15 grudnia 2017 r. Sąd Rejonowy w Nowym Targu Wydział II Karny wydał wyrok nakazowy nakładając karę grzywny w wysokości 3.500 zł plus koszty sądowe na pracownika firmy o profilu garbarskim za spalanie odpadów.


Ponadto informujemy, że na adres e- mailowy kontrola_dym@um.nowytarg.pl mogą Państwo zgłaszać wszelkie niepokojące informacje związane ze spalaniem odpadów oraz innymi zanieczyszczeniami środowiska na terenie miasta Nowy Targ.

Aktualizacja: 08-02-2018r.
Oglądane: 1252 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
SLE