X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 102

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu

PPWSZPodhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu powstała w 2001 roku, „aby – jak postulował inicjator powołania Uczelni i pierwszy jej rektor prof. Stanisław Hodorowicz – ducha i myśli ludu Podhala kształtować na miarę jego tradycji i pracy”. Patronat nad nią objęły Uniwersytet Jagielloński oraz krakowska Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha.  Obecnie rektorem uczelni jest dr hab. n. med. Iwon Grys, prof. nadzw. PPWSZ.

Kiedy w październiku 2001 Uczelnia po raz pierwszy otwarła swe podwoje przed studentami, miała w ofercie cztery kierunki kształcenia. Obecnie Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa proponuje dziesięć kierunków studiów, prowadzonych zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Są to: architektura, filologia polska, filologia angielska, fizjoterapia, gospodarka przestrzenna, inżynieria środowiska, kosmetologia, pielęgniarstwo I i II stopnia, ratownictwo medyczne oraz turystyka i rekreacja I i II stopnia. Uczelnia przykłada ogromną wagę do praktycznych aspektów nauczania i zapewnia studentom możliwość rzetelnego przygotowania do zawodu podczas odbywanych w toku kształcenia praktyk. Ponadto w grudniu 2009 r. Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu otrzymała Kartę Erasmusa, upoważniającą studentów PPWSZ do korzystania z oferty edukacyjnej innych państw UE oraz praktyk zawodowych za granicą.

PWSZ może śmiało pochwalić się swym zapleczem dydaktycznym. W latach 2007 – 2011 Uczelnia wybudowała nowoczesny budynek Centrum Dydaktyczno – Bibliotecznego, z aulą na 600 miejsc, biblioteką, laboratorium chemicznym, salami dydaktycznymi i pracownią rysunku. W kwietniu 2013 roku zostało otwarte doskonale wyposażone laboratorium geotechniczne Instytutu Inżynierii Środowiska, a w maju 2014 roku supernowoczesne laboratorium kosmetologii.

29.08.2015 r. Rektor PPWSZ w Nowym Targu i władze MMKS „PODHALE” zawarli porozumienie o współpracy, na mocy którego powstała pierwsza w kraju akademicka drużyna hokejowa: PPWSZ „PODHALE”.

Na uczelni nie brak okazji do pracy naukowej, ale także do spotkań, wymiany doświadczeń i rozrywki. Studenci rozwijają swe pasje w licznych kołach naukowych, organizują międzynarodowe konferencje naukowe. Studentki i studenci filologii angielskiej założyli grupę teatralną, „na deskach” PPWSZ odbyły się premierowe przedstawienia „Romea i Julii” oraz „Opowieści Wigilijnej”, prezentowane w języku angielskim. Z inicjatywy obecnego rektora, dr hab. n. med. Iwona Grysa, wiosną 2014 r. na PPWSZ powołano do istnienia studenckie radio „Fala Podhala”. Na terenie Uczelni działają również kluby sportowe. Podhalańskie tradycje kultywuje uczelniany zespół regionalny „Młode Podhale”, założony w 2010 roku.W zespole tańczy, gra i śpiewa brać studencka, a także absolwenci i uczniowie szkół średnich Nowego Targu i okolicznych miejscowości.

Co roku w połowie maja czas na święto młodości i radości, czyli Juwenalia, organizowane przez Samorząd Studencki PPWSZ. Studenckie święto na naszej Uczelni trwa zwykle trzy dni. Juwenaliom towarzyszy bogaty program, obejmujący pokazy studentów, występy artystyczne, koncerty i wydarzenia sportowe.

W ramach działań na rzecz upowszechniania aktywnego stylu życia oraz integracji społeczności lokalnej i akademickiej PPWSZ organizuje dziesięciokilometrowy Bieg o Puchar Rektora, a także Piknik Edukacyjny, przeznaczony przede wszystkim dla rodzin z dziećmi.

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu jest nie tylko nowoczesną uczelnią, ale także prężnie działającym centrum naukowo – kulturalnym regionu.

www.ppwsz.edu.pl

Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Targu ul. Kokoszków 71

Tel.18 26 10 700

Aktualizacja: 20-02-2015r.
Oglądane: 5633 razy

Print Wersja do druku
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE