X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 98

Wystąpienia burmistrza na uroczystości otwarcia roku Szkolnego 2004/2005

Wystąpienia burmistrza Nowego Targu na uroczystości otwarcia roku Szkolnego 2004/2005 w Szkole Podstawowej nr 5 w dniu 1.09.2004r.

Tradycyjnie jak co roku miasto Nowy Targ uroczyście inauguruje rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego. W tym roku odbywa się to w Szkole Podstawowej nr 5 im. Konfederacji tatrzańskiej. Jest to szczególne połączenie z 65 rocznicą wybuchu II wojny światowej, którą również dzisiaj obchodzimy. Szkoła Wasza nosi imię bohaterów, którzy podjęli bohaterska walkę z okupantem hitlerowskim, która pomimo że poniosła klęskę to jednak pokazała, że Podhale walczy a Górallenvolk to jedynie epizod i zdrada nielicznych Górali omamionych żądzą pieniądza i władzy.

Nasze spotkanie odbywa się w szkole poddanej gruntownemu remontowi związanemu z termo modernizacją całego budynku, a inwestycja ta dofinansowana została z funduszy pomocowych przeznaczonych na ochronę środowiska.

Jest to wyrazem nastawienia samorządu Miasta Nowego Targu na inwestycję związane z oświatą i wychowaniem, które są wydatkiem najważniejszym pomimo, że przyniosą efekt dopiero po kilku czy kilkunastu latach. Dlatego też miasto Nowy Targ corocznie przeznacza wiele środków na inwestycje oświatowe a ogółem ponad 40% budżetu wydatkuje się na zadania związane z oświatą i wychowaniem.

Oglądając dzisiaj efekty tego nastawienia samorządu miejskiego zapowiadam, że będzie ono kontynuowane w kolejnych latach.

Dobra szkoła to szkoła która dobrze uczy i wychowuje nie zastępując rodziców ale dobrze z nimi współpracuje tak jak z samorządem i nadzorem pedagogicznym i wszystkimi którzy mogą pomóc w tym trudnym zadaniu. Niech słowa Ojca św. Jana Pawła II Honorowego obywatela nowego Targu, największego Polaka i autorytetu moralnego będą dla nas najlepszym uświadomieniem sobie tych spraw, ale i zachętą do dalszego działania. dla dobra młodego pokolenia:

„Nie ulega wątpliwości, że władze publiczne maja w dziedzinie wychowania swoje prawa i obowiązki ponieważ służy to dobru powszechnemu. Niemniej nie mogą one zastąpić rodziców, gdyż posłannictwem władz jest udzielanie im pomocy aby mogli wypełnić prawo-obowiązek wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami religijnymi i moralnymi.

Władze publiczne odgrywają na tym polu role pomocnicza

Te słowa mówi do Was człowiek, który swoją duchową formację zawdzięcza od początku polskiej kulturze, polskiej literaturze, polskiej muzyce, plastyce, teatrowi, polskiej historii, polskim tradycjom chrześcijański, polski szkołom, polskim uniwersytetom. Pozostańcie wierni temu dziedzictwu! Uczyńcie je przedmiotem szlachetnej dumy! Przechowajcie to dziedzictwo! Pomóżcie to dziedzictwo! Przekażcie je następnym pokoleniom!”

Jan Paweł II

 

Obyśmy sprostali temu wielkiemu i ważnemu wyzwaniu. Jako burmistrz Królewskiego Wolnego Miasta Nowego Targu otwieram Rok Szkolny 2004/2005 w Nowym Targu

Marek Fryźlewicz

Burmistrz Nowego Targu

Aktualizacja: 02-09-2004r.
Oglądane: 8119 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE