X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 96

Otwarte strefy rekreacji w miastach partnerskich Nowy Targ- Kieżmark

 

wartość projektu: 34 155,00 Euro

EFRR – 29 031,75 Euro

współfinansowanie krajowe z budżetu państwa – 3 415,50 Euro

wkład własny: 1 707,75 Euro

 

Celem ogólnym projektu pt; „Otwarte strefy rekreacji w miastach partnerskich Nowy Targ- Kieżmark” jest rozwój turystyki aktywnej poprzez wytyczenie i oznakowanie „ górskiego szlaku rowerowego”, szlaku nordic walking oraz trasy do uprawiania narciarstwa biegowego. Dodatkowo ważnym celem jest także umacnianie kontaktów transgranicznych pomiędzy Nowym Targiem a Kieżmarkiem poprzez wspólną realizację projektu na rzecz promocji aktywnego stylu życia oraz promocja „otwartych stref rekreacji” jako markowego produktu turystycznego pogranicza polsko-słowackiego.

Celami bezpośrednimi projektu są:

  • Realizacja szlaku nordic walking, górskiego szlaku rowerowego oraz tras do narciarstwa biegowego,
  • Umożliwienie mieszkańcom pogranicza aktywnego spędzania wolnego czasu, zintegrowanie osób borykających się z różnymi przypadłościami, osób w pełni sprawnych i niepełnosprawnych poprzez uprawianie nordic walking, korzystanie w okresie zimowym z tras do uprawiania narciarstwa biegowego czy zmierzenie się z kolarstwem górskim wykorzystując szlak rowerowy na Turbacz.
  • Podniesienie walorów turystycznych i rekreacyjnych miasta poprzez wytyczenie i oznakowanie szlaku nordic walking, narciarskich tras biegowych oraz szlaku rowerowego .

W ramach realizowanego projektu w dniu 9 lutego 2013 r odbył się VII Bieg Podhalański im. Jana Pawła II. Trasa siódmej edycji zawodów poprowadzona została tradycyjnie wokół rezerwatu przyrody Bór na Czerwonem. Start i meta znajdowała się na lotnisku w Nowym Targu, uczestnicy mieli do pokonania 30,15, lub 5 kilometrów.

 

Projekt był wzmocniony znacznymi działaniami promocyjnymi. W ramach projektu zostały wydane; tablice informacyjne, stojak reklamowy, mapy turystyczne, roll ‘up, brama pneumatyczna, balon pneumatyczny, aplikacja mobilna. Poprzez dystrybucję materiałów promocyjnych w MSiT (Małopolski System Informacji Turystycznej) który działa w nowotarskim Ratuszu, informacje o projekcie i jego realizacji dotrą do osób przyjezdnych, korzystających z informacji turystycznej w regionie. Małopolski System Informacji Turystycznej obejmuje 27 jednostek usytuowanych na terenie całego województwa małopolskiego dzięki czemu z informacją o projekcie dotrzemy do turystów odwiedzających Małopolskę jak również mieszkańców województwa. W działania promocyjne był włączony punkt informacji turystycznej w Kieżmarku.

Promocja projektu będzie odbywała się także dzięki wykorzystaniu materiałów promocyjnych m. in. na targach turystycznych w kraju i za granicą. Zorganizowano również konferencję prasową oraz liczne publikacje w mediach. Wszystko to pozwoliło na rozpowszechnienie informacji o projekcie i promocję Unii Europejskiej.

Mikroprojekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Tatry w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.

Biegi narciarskie

 

Aplikacja mobilna
"Nowy Targ Trzyma Formę"


Aktualizacja: 17-04-2014r.
Oglądane: 3321 razy

Print Wersja do druku
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE