X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 121

Mowa pożegnalna na pogrzebie śp. Wojciecha Kryja w dniu 06.03.2004r.

Mowa pożegnalna burmistrza Miasta Nowego Targu na pogrzebie śp. Wojciecha Kryja w dniu 06.03.2004r.

"Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem"

Księga Koheleta

Przypadł mi dzisiaj w udziale smutny obowiązek pożegnania w imieniu władz samorządowych śp. Wojciecha Kryja - przyjaciela, kolegi, zaufanego współpracownika, długoletniego radnego miasta Nowego Targu. Niezbadane wyroki Opatrzności sprawiły, że w sile wieku, pełni sił nadszedł dla Niego czas zakończenia ziemskiej wędrówki.

Każde pożegnanie, a szczególnie to ostatnie skłania do zadumy i refleksji. Wspominamy wszystkie sprawy i działania, które łączyły nas ze śp. Wojciechem. Było ich bardzo wiele i trudno byłoby je wszystkie wymienić.

W nich stale przewijały się dobre cechy charakteryzujące śp. zmarłego - otwartość na ludzi, świat i jego sprawy, zaangażowanie na rzecz pomocy człowiekowi w potrzebie. Jego aktywność w staraniach służących Miastu Nowy Targ i Podhalu owocowała wieloletnią pracą w samorządzie lokalnym Miasta, w którym spełniał wiele odpowiedzialnych funkcji. Jako radny posiadał zawsze swoje, głęboko przemyślane zdanie, którego potrafił bronić będąc jednocześnie otwarty na argumenty innych i zdolny do kompromisu, nie szukający w żadnej sprawie swojego interesu i korzyści. Życiowy optymizm i pogoda ducha były dla nas zawsze dobrym przykładem zachowań w sytuacjach trudnych.

Jego uśmiech i znane powszechnie poczucie humoru, niejednokrotnie pozwalały znaleźć dobre wyjście z konfliktów i problemów samorządowych, przywracając właściwe proporcje i podejście w różnych sprawach.

Śp. Wojciech zawsze starał się służyć swoją pomocą tam gdzie była ona potrzebna; również jako długoletni Prezes Spółdzielni PSS "Społem" im. Wł. Orkana, czy też działając społecznie w różnych stowarzyszeniach i organizacjach jak np. w Podhalańskiej Wspólnocie Samorządowej, której był inicjatorem i podporą.

Drogi Wojtku, żegnamy Cię dzisiaj ze smutkiem, ale i z chrześcijańską nadzieją, że dobry i miłosierny Bóg, u którego "dobre czyny człowieka idą za nim" poza granicę życia, przyjmie Cię do wiecznego królestwa obdarzając wiekuistą nagrodą.

Nad Twoją trumną pochyla się dzisiaj sztandar Miasta Nowego Targu, którego byłeś jednym z inicjatorów ufundowania i fundatorem z okazji jubileuszu 650 ? lecia Miasta Nowego Targu.

Niech ten symboliczny gest będzie naszym pożegnaniem z Tobą, a jednocześnie podziękowaniem, za Twoją pracę, zaangażowanie w sprawy miasta Nowego Targu i Twoją obecność wśród nas, która ufam głęboko nie kończy się tym fizycznym rozstaniem, a pamięć duchowa i modlitewna pozostanie nadal miedzy nami, aż do spotkania w wieczności.

Drogiej Małżonce, Dzieciom, oraz całej Rodzinie Zmarłego składam serdeczne wyrazy współczucia.

Drogi Wojtku, nasz Przyjacielu

Spoczywaj w pokoju!

Burmistrz

Marek Fryźlewicz

Aktualizacja: 00-00-0000r.
Oglądane: 56573 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE