X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 93

Wystąpienie burmistrza przed IV Biegiem Podhalańskim

Narciarstwo biegowe staje się również w Polsce dyscypliną coraz bardziej popularną, szczególnie w zakresie rekreacyjnym. Sprawa ta w powiązaniu z osobą Ojca św. Jana Pawła II, który sam jeździł na nartach i jest Honorowym Obywatelem Miasta Nowego Targu stała się powodem realizacji inicjatywy połączenia tych dwóch faktów i w ten sposób Nowy Targ dołączył do grona organizatorów masowych biegów narciarskich w Polsce, żeby wspomnieć tylko Bieg Piastów czy Bieg Gwarków.

Warunki do takich dużych imprez są w Nowym Targu i na Podhalu znakomite. Tereny lotniska i nad brzegami Potoku Biały Dunajec są wymarzone dla każdego, kto „połknął” bakcyl biegówek.

Jeśli dołoży się do tego okoliczne tereny w sąsiednich gminach Szaflary, Biały Dunajec i Bukowinie Tatrzańskiej to oferta dla sympatyków narciarstwa staje się jeszcze bardziej atrakcyjna.

IV Bieg Podhalański im. Jana Pawła II w ciągu tych kilku lat od jego zapoczątkowania stał się popularną imprezą, w której bierze udział kilkuset narciarzy. Oprócz tych, którzy traktują udział w nim jako sposób na rekreację i możliwość poruszania się, startowali już w nim „zawodowcy” – utytułowani zawodnicy zwyciężający w najważniejszych światowych zawodach, żeby wymienić tylko Justynę Kowalczyk czy Ivana Batorego ze Słowacji.

Impreza ta odbywająca się pod patronatem Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza, współorganizowana przez wspomniane już wcześniej gminy, Starostwo Nowotarskie i Tatrzańskie, Tatrzański Związek Narciarski i Miasto Nowy Targ, a kierowana przez znaną niegdyś biegaczkę Nowotarżankę Jadwigę Guzik ma ambicję stać się jedną ze sztandarowych masowych imprez sportowych nie tylko w Nowym Targu i na Podhalu.

Dziękując wszystkim, którzy wspierają organizację tego IV już Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II, a wśród nich redakcji „Dziennika Polskiego” oraz sponsorom, zapraszam wszystkich nie tylko na kolejną jego edycję ale i na nowotarskie trasy biegowe utrzymywane przez samorząd poprzez Urząd Miasta, które pozwolą zdrowo, wśród pięknej przyrody spędzić wolne chwile ale i zadumać się i wrócić pamięcią lub wspomnieniami innych do tych niezapomnianych przeżyć sprzed 30 lat związanych z wizytą Ojca św. Jana Pawła II, który odwiedził Nowy Targ i Podhale 8 VI 1979 r. i właśnie na nowotarskim lotnisku spotkał się z ponad milionową rzeszą pielgrzymów – Górali i wszystkich, którzy pomimo stawianych przez władze przeszkód dotarli do Miasta.


Z wyrazami szacunku

Marek Stanisław Fryźlewicz

Aktualizacja: 26-02-2009r.
Oglądane: 3917 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE