X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 196

Pismo od Konsula Generalnego Słowacji w Krakowie

Generalny konzul Slovenskej Republiki
v Krakove
Ivan Horsky

Kraków, dnia 08.01.09 r.,

Szanowny Panie Burmistrzu,

Na wstępie proszę pozwolić mi życzyć wszystkim obywatelom miasta Nowy Targ wszystkiego najlepszego w roku 2009, a Panu wiele zdrowia i spokoju w Pana niełatwej pracy.

Proszę o wybaczenie, że tak długo zwlekałem z napisaniem do Pana, ale było to z mojej strony częściowo zamierzone. Chciałbym przede wszystkim podziękować za Pana pomoc w organizacji polskiego-słowackiego kolokwium historyków poświęconego naszym wzajemnym stosunkom w czasie II wojny światowej i krótko po niej, którego przebieg wzbudził tyle emocji. Ukazało ono swoją drogą, że w rzeczywistości, pomimo bardzo dobrych, przyjacielskich stosunków między obywatelami naszych sąsiedzkich krajów, należy prowadzić otwarty i niczym nie hamowany dialog również o naszej dawnej a tym bardziej najnowszej historii. Właśnie ten dialog był moim zamysłem, kiedy zwróciłem się do Pana z pomysłem organizacji wspomnianego kolokwium.

Pierwszy prezydent Czechosłowacji Tomasz G. Masaryk, również znany filozof społeczny, podkreślał: ,,Demokracja to dyskusja". Gdy się o tej podstawowej prawdzie czasami zapomina, dochodzi do niepotrzebnych ekscesów i nieporozumień, co bardzo utrudnia poszukiwanie prawdy. I to bez względu na narodowość. Promowanie tylko jednej, swojej własnej prawdy to droga prowadząca donikąd. Rozwój wydarzeń na Bałkanach, niemal czterdzieści lat od zakończenia II wojny światowej był tego najlepszym przykładem. Celem dyskusji jest zaś zapobiec podobnym scenariuszom.

Pomimo wszystkich problemów, które, muszę przyznać, nieumyślnie sprowadziłem zarówno na Pana, jak i na miasto Nowy Targ, a które przez niepotrzebne nagłośnienie w mediach zostały jeszcze wyolbrzymione, chciałem Panu, panie Burmistrzu, raz jeszcze podziękować za wszechstronną pomoc. Wierzę, że przyjmie Pan również moje przeprosiny za to, co się, nie z mojej winy, działo w Urzędzie Miasta. Mam chociaż nadzieję, że doświadczenia te pozostaną ostrzegawczym memento przy organizacji podobnych spotkań w przyszłości.

Szanowny Panie Burmistrzu, już teraz cieszę się na nasze przyszłe spotkania i obiecuję, że wkrótce odwiedzę Nowy Targ i zawitam również na jeden z meczów Waszego hokejowego klubu.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Aktualizacja: 23-01-2009r.
Oglądane: 4967 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE