X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 97

Wystąpienie Burmistrza Marka Fryźlewicza na pogrzebie śp. Zbigniewa Piekarczyka w dniu 21.11.2008r.

„Ty zaś Boże nasz jesteś łaskawy i wierny, cierpliwy

i miłosierny w rządach nad wszystkimi.

Nawet gdy zgrzeszymy, Twoimi jesteśmy,

Skoro uznajemy moc Twoją bo wiemy żeśmy za Twoich poczytani

Mdr 15, 1-3


Żegnać Przyjaciela, Kolegę, człowieka aktywnego i uczynnego, który nagle kończy swoją ziemską wędrówkę jest dla wszystkich nas, którzy go znaliśmy rzeczą trudną. Tym bardziej gdy nie dawał się on ująć w utarte schematy oceniania ludzi i ich postaw.

Zbigniew Piekarczyk popularny w mieście Zbyszek przeżył dane mu 70 lat w sposób aktywny i otwarty na ludzi i ich sprawy. Ceniąc życie rodzinne i kochając swoich bliskich nigdy nie zamykał się w swoich czterech kątach. Chętny do działania i podejmowania dobrych inicjatyw kiedy przyszła odnowa zaangażował się w „Solidarność” za co został pamiętnego 13 grudnia 1981r. internowany i osadzony w Zakładzie Karnym w Załężu. Jako radny 3 kadencji, członek Zarządu Miasta pracował dla dobra społeczności lokalnej Miasta i Podhala. Interesował się sprawami miasta i jego rozwojem w zakresie inwestycji, ale szczególnie zajmował się problemami ludzi potrzebujących pomocy i znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych. Dostrzegał i cieszył się z każdego dobra które działo się w mieście. Swoje sądy i opinie wyrażał w sposób bezkompromisowy, ale też taki aby nikogo nie urazić. Sam też nie chował urazy i potrafił przyznać się do błędu i wrócić do spraw najważniejszych.

Widząc upolitycznienie samorządu starał się działać ponad podziałami. Wiedział, że tylko współpraca a nie nieustanne konflikty i kłótnie służą rozwojowi miasta i regionu. Zawsze wesoły i uśmiechnięty nawiązywał dzięki temu bardzo dobry kontakt ze wszystkimi, którzy go spotykali.

Swoje hobby, żeby wspomnieć tylko sport ,a szczególnie piłkę nożną czy zbieranie grzybów traktował nie tylko jako rozrywkę czy odprężenie, ale też jako sposób na nawiązywanie kontaktów i przyjaźni. Działając aktywnie i angażując się w wiele przedsięwzięć zawsze miał przed sobą cel ostateczny i wiedział dokąd i do kogo człowiek zmierza. Wielu z nas zawdzięcza mu wiele. Nigdy nie zapomnę jego daru którym w ostatnich latach służył szczególną pomocą dla wielu swoich przyjaciół i znajomych, a były to jego odwiedziny u ciężko chorych, niosące otuchę i nadzieję. Sam niosący swój krzyż choroby potrafił pocieszać chorych i być z nimi do końca. Jest to dla mnie cecha najlepiej świadcząca o człowieku, który to potrafi. Żyjąc intensywnie i szybko dbał aby następne pokolenia mogły oglądać świadectwa naszej przyszłości. Jedną z ostatnich rzeczy, które zrealizował we współpracy ze swoim przyjacielem p. Kazimierzem Pajerskim oraz miastem było odnowienie i przekazanie do Muzeum Podhalańskiego PTTK maszyn wykorzystywanych kiedyś w drukarstwie. Jako człowiek popełniający błędy mawiał często, że „wie, że ma wiele wad może więcej od innych”, ale wiedział też, że „Bóg jest łaskawy i wierny, cierpliwy i miłosierny i uznając moc Pana możemy być za Twoich poczytani”. Te słowa króla Salomona z natchnionej Księgi Mądrości Syracha najlepiej oddają postawę życiową śp. Zbigniewa. Żegnając dzisiaj drogiego nam Zmarłego po raz ostatni w ziemskiej wędrówce jesteśmy mu wdzięczni za Jego życie i dary poprzez niego otrzymywane i ufamy, ze Bóg Miłosierny obdarzy Go swoim wiecznym szczęściem.

Małżonce Zmarłego – Teresie, Córce Beacie, Leszkowi i Justynie oraz całej Rodzinie składam w imieniu samorządu miasta wyrazy serdecznego współczucia.

Drogi Zbyszku spoczywaj w pokoju!

Burmistrz Nowego Targu

Marek St. Fryźlewicz

Aktualizacja: 21-11-2008r.
Oglądane: 4932 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE