X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 98

Odpowiedź Sekretarza Stanu w Ministerstwie Infrastruktury - Pana Tadeusza Jarmuziewicza
MINISTERSTWO INFRASTRUKTURY
Sekretarz Stanu
Tadeusz Jarmuziewicz

TLlew-075-4/08 Doc:839249
Warszawa, dnia 08 sierpnia 2008 r

Pan
Marek Fryźlewicz Burmistrz Miasta Nowy Targ

Szanowny Panie Burmistrzu,

Odpowiadając na pismo Pana Burmistrza, znak: GNiPP.II.0717-12/07 zawierające informację o pracach podjętych przez Gminę Miasto Nowy Targ mających na celu uruchomienie lotniska w Nowym Targu oraz prośbę o wsparcie tych działań, przedstawiam następujące stanowisko.

Działania zmierzające do stworzenia warunków zapewniających szybki i zrównoważony rozwój infrastruktury lotniskowej i nawigacyjnej w tempie wyprzedzającym popyt na usługi transportu lotniczego, zajmują priorytetowe miejsce w polityce transportowej państwa. Minister Infrastruktury popiera inicjatywy lokalne mające na celu utworzenie lotnisk w celu zaspokojenia zapotrzebowania na usługi transportu lotniczego, szczególnie jeśli dotyczy to wykorzystania istniejącej już infrastruktury lotniskowej, w tym lotnisk sportowo-rekreacyjnych, tak jak ma to miejsce m.in. w przypadku Nowego Targu. Minister Infrastruktury przywiązuje dużą wagę do zaangażowania jednostek samorządu terytorialnego - gospodarzy regionu -w proces inicjowania inwestycji lotniskowych służących rozwojowi regionów.

Mimo, że Ministerstwo Infrastruktury nie dysponuje wynikami analiz, o których wspomina się w piśmie, to mając na względzie dość trudną dostępność komunikacyjną regionu, a jednocześnie jego szczególne walory turystyczne, należy przypuszczać, że popyt na usługi transportu lotniczego o charakterze niszowym, biznesowym i sportowym - zarówno obecny, jak i prognozowany - uzasadnia celowość tej inwestycji. Inicjatywa ta jest tym cenniejsza, że wykorzystuje już istniejącą infrastrukturę lotniskową lotniska sportowego. Dlatego należy pozytywnie ocenić zaawansowanie prac analityczno-organizacyjnych do budowy lotniska w Nowym Targu oraz działania służące znalezieniu poparcia dla utworzenia lotniska.

Jednakże, Minister Infrastruktury nie ma możliwości zapewnienia finansowego wsparcia żadnemu z projektów lotnisk. Minister Infrastruktury bezpośrednio odpowiada za rozwój infrastruktury portów lotniczych należących do TEN-T, stanowiących podstawową infrastrukturę lotniskową kraju. Rozwój regionalnych portów lotniczych wspierany jest natomiast z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zgodnie z regionalnymi programami operacyjnymi dla województw dla danej perspektywy finansowej UE.

Aktualizacja: 25-08-2008r.
Oglądane: 4196 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE