X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 88

Wystąpienie podczas uroczystego zebrania Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego - 25.06.2008r.

Wystąpienie burmistrza miasta podczas uroczystego zebrania Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego
z okazji 80 – lecia urodzin i 54 – lecia pracy zawodowej dra Wita Radwańskiego – 25.06.2008r.

Trudno jest mówić o tak zasłużonej dla miasta i regionu postaci jaką jest dr Wit Radwański. Jako burmistrz Miasta Nowego Targu wydaje mi się, że jestem upoważniony, aby pokusić się o powiedzenie paru zdań o działalności dra Wita Radwańskiego jako samorządowca i społecznika. Di wypowiedzi publicznej czuję się też niejako zobowiązany bo uważam dra Radwańskiego za swój autorytet z którym długo współpracowałem w samorządzie miasta u którego często zasięgałem opinii i rady w ważnych sprawach dotyczących Miasta i Podhala.

Po demokratycznych przemianach „Solidarności” w Polsce dr Radwański zaangażował się w działalność samorządową będąc wybrany do Rady Miasta Nowego Targu w pierwszych po wojnie wolnych wyborach 27.V.1990r. Został wybrany do Zarządu Miasta którym kierował burmistrz Józef Rams.

Jego głos w Zarządzie Miasta był zawsze głosem rozważnym, przemyślanym – jak to się często określa – głos rozsądku. Ogromna wiedza, doświadczenie życiowe, znajomość i życzliwość do świata i ludzi sprawiały, że jego głos zawsze się liczył i nieraz pociągał za sobą innych w głosowaniach nad konkretnymi sprawami miasta. Jako najmłodszy członek Zarządu uczyłem się od Doktora właściwej postawy służącej dobru miasta i jego mieszkańców. W swoich wypowiedziach dr Radwański nie unikał też otwartych - krytycznych uwag, jeżeli uważał, że jest coś niewłaściwego w proponowanych rozwiązaniach, ale nigdy nie czynił tego w sposób ostentacyjny czy obraźliwy. W sytuacjach konfliktowych zawsze okazywał zdolność do kompromisu i szukania drogi do zgody.

Kiedy w 1996r. zaproponowano mi kandydowanie na burmistrza miasta jedną z najważniejszych dla mnie osób z którymi rozmawiałem czy jest sens aby się tego podejmować był dr Radwański. Przyjąłem to ogromne wyzwanie, kiedy usłyszałem zachętę aby się tego podjąć i deklarację, że zawsze mogę na Doktora liczyć. Tak też było przez cały czas kadencji dra Radwańskiego jako radnego miasta i powiatu nowotarskiego tak też jest do tej pory.

Jako radny dr Radwański zajmował się i interesował wieloma sprawami. Szczególną uwagę poświęcał sprawom budowy i funkcjonowania szpitala, służby zdrowia oraz pomocy dla osób niepełnosprawnych, chorych, rodzin wielodzietnych czy z różnymi problemami społecznymi. Otwarty na ludzi i ich sprawy traktował ich bardzo poważnie ale znany był też z poczucia humoru i zdolności do śmiania się z samego siebie.

Będąc lekarzem nigdy nie odmawiał swojej pomocy o czym mogłem przekonać się osobiście będąc poważnie chory, kiedy to otrzymałem w trudnym dla mnie okresie ogromne wsparcie nie tylko medyczne u kolegów dra Radwańskiego w Krakowie ale i to duchowe, które jest nie do przecenienia.

Do dzisiaj dr Radwański ma taką samą postawę i jest nadal aktywny nie odmawiając swojego udziału w pracy różnych ciał społecznych i stowarzyszeń, żeby wspomnieć tylko Kapitułę Honorową Miasta Nowego Targu, Konwent Burmistrza Miasta, czy Podhalańską Wspólnotę Samorządową. Można też często spotkać doktora na różnego rodzaju uroczystościach i imprezach miejskich.

Będąc od lat związanym z p. Doktorem działalnością samorządową i społeczną mógłbym jeszcze wiele o jego osobie i działalności powiedzieć, ale pozwólcie Państwo, że z okazji 80- tych urodzin i 54 – lecia pracy zawodowej złożę Panu Doktorowi najlepsze życzenia – Szczęść Boże!!! Ad multos annos!

Aktualizacja: 30-06-2008r.
Oglądane: 4150 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE