X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 159

Wystąpienie burmistrza na uroczystościach pogrzebowych śp. Grażyny Sadowy - 4 VI 2008r.

„Pomóż nam nauczyć się z tajemnicy bólu,
że na ziemi jesteśmy pielgrzymami.
Przypomnij nam, że powinniśmy siać na ziemi
abyśmy żyli i odchodzili spoglądając zawsze ku Tobie.”

Jan Paweł II


Pożegnania to wydarzenia częste w naszym życiu, zdarzające się codziennie, ale są i takie, które bardzo przeżywamy i zachowujemy w swej pamięci. To dzisiejsze należy z pewnością do tych drugich, ale ma też dla nas wymiar szczególny.

Żegnamy dziś na tę najdłuższą drogę prowadzącą do wieczności śp. Grażynę. Mówiąc o osobie znanej osobiście, z którą jeszcze kilka dni temu rozmawiało się i żartowało nie jest rzeczą łatwą i prostą, dlatego przyznaję, że chciałem się od tego wymówić. Zostałem jednak przekonany przez p. Dyrektora Furcę, że trzeba, dlatego próbuję szukać słów, które chociaż trochę byłyby dzisiaj przystające do okoliczności. Bardziej są te słowa potrzebne chyba nam, uczestniczącym w tej uroczystości niż śp. Grażynie, którą lepiej możemy wesprzeć modlitwą i duchową łącznością niż wspomnieniami.

To ostatnie najważniejsze życiowe pożegnanie przypadło dla śp. Grażyny w szczególnym dniu, kiedy obchodzimy Dzień Dziecka. Dzień dzieci, które śp. zmarła tak kochała i poświęciła im swoje rodzinne i zawodowe życie ucząc w początkowych klasach, w których to kształtuje się najbardziej umysł i dusza dziecka. Do tych najmłodszych, ale i do wszystkich spotykanych na swoich drogach miała śp. Grażyna zawsze życzliwe podejście, szczery i przyjazny uśmiech i dobre słowo. Podejmowała odważnie życiowe wyzwania nie odmawiając nigdy pomocy, ale i brania odpowiedzialności, żeby wspomnieć tylko podjęcie obowiązków zarządzania w Szkole Podstawowej nr 11.

Spotykając śp. Grażynę miałem zawsze świadomość, że jest to nauczycielka i wychowawczyni z powołania, który pracując z dziećmi nie tylko je uczy i wychowuje, ale i spełnia się w tym ważnym dla nas wszystkich dziele.

Dzisiaj przychodzi mi za to w imieniu samorządu Miasta podziękować i o tych sprawach wspomnieć tak, aby nasza duchowa łączność i życzliwa pamięć o śp. zmarłej przetrwała próbę czasu.

Żyjąc, po ludzku rzecz biorąc krótko, osiągnęła śp. Grażyna mądrość serca, o która prosił król Dawid poprzez „liczenie dni naszych” czyli dobre przeżycie każdego dnia. Jako ludzie wierzący, że życie nasze „zmienia się ale się nie kończy” ufamy też, że Miłosierny Bóg wynagrodzi bez miary swoim wiecznym szczęściem tę, która jak mówił Ojciec św. Jan Paweł II siała dobro na ziemi przez co „żyła i odchodziła spoglądając zawsze ku Bogu”. Dla niej ziemskie pielgrzymowanie już się zakończyło – dla nas wszystkich tutaj zebranych jest to zachęta do czynienia dobra i służby bliźniemu tak jak całym swoim życiem świadczyła o tym śp. Grażyna oraz pamiętania że nasza wędrówka przez życie tez będzie miała swój kres.

Mężowi, Dzieciom, Mamie i całej Rodzinie, społeczności szkolnej i wszystkim, których ta śmierć dotknęła składam wyrazy serdecznego współczucia.

Droga Grażyno spoczywaj w pokoju!

Marek St. Fryźlewicz

Aktualizacja: 05-06-2008r.
Oglądane: 4874 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE