RSS facebook
Dziś mamy: środę
- 22 maja 2019 roku

142 dzień roku, 21 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:48
Zachód słońca: 20:24

Imieniny obchodzą: Emil, Helena, Jan, Julia, Krzesisława, Rita, Wiesław, Wiesława, Wisława

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

eUrząd
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 194
Otylia Swim Tour w Nowym Targu

130 dzieci z terenu Małopolski (głównie z Nowego Targu i Podhala) bierze dziś udział w nowotarskiej edycji Otylia Swim Tour. Nowy Targ jest jedną z sześciu miejscowości, a zarazem jedynym mniejszym miastem, które bierze udział w tegorocznej odsłonie projektu Fundacji Otylii i Ministerstwa Sportu i Turystyki, odbywającego się pod hasłem "Zostań mistrzem życia".

Zajęcia - na pływalni i sali gimnastycznej, sportowe i teoretyczne, dla dzieci, ale również ich rodziców i trenerów - prowadzi Otylia Jędrzejczak oraz cały sztab ekspertów i wybitnych trenerów. Głównym inicjatorem organizacji wydarzenia w Nowym Targu jest Mariusz Lach ze Szkółki Pływackiej Delfin.

W projekcie uczestniczą dzieci z Nowego Targu, Zakopanego, ale również spod Krakowa, czy Wadowic. Otylia Swim Tour w Nowym Targu otwierał uroczyście burmistrz Grzegorz Watycha. W wydarzeniu uczestniczyli też jego zastępcy, dyrektor SP 11 i MCSiR oraz Mariusz Lach, właściciel Szkółki Pływackiej Delfin, który jest głównym inicjatorem organizacji projektu właśnie w Nowym Targu.

-Motto fundacji to Zostań mistrzem życia” – mówi w rozmowie z naszą telewizją Otylia JędrzejczakMy chcemy dzieciom pokazać, że poprzez rzeczy, które wychodzą ze sportu, czyli konsekwencja, determinacja, umiejętność wyznaczania sobie celów, szacunek dla drugiego człowieka, zasady fair play – to jedne z wielu cech, które są niezwykle istotne w sporcie. Dzięki tym cechom można osiągnąć swoje marzenia i cele w różnych rzeczach, które będą w życiu robić. To będzie promyczek – mówiła do dzieci – ale czy z tego wybuchnie ogień, będzie zależało od was wszystkich. 

Zapytaliśmy Otylię o to, jak podoba jej się Nowy Targ i Miejska Pływalnia:

-Jestem pierwszy raz w Nowym Targu i na tej pływalni. Rzeczywiście, robi na mnie wrażenie. Połączenie niecki głębokiej, na której możemy pływać i szkolić oraz niecki do nauki pływania wraz z formą zajęć rekreacyjnych, czyli tzw. zjeżdżalni, jest doskonałe, bo mamy kompleksowość. Rodzic przyprowadzając dziecko na naukę pływania, sam może skorzystać z aktywności fizycznej, dając przykład dziecku. Ja jestem sama mamą, 18-miesięcznej córki. Zawsze mówię jedną rzecz: adaptację w wodzie robią rodzice. Jak rodzic zacznie z dzieckiem uczęszczać na pływalnię to dziecko będzie na tę pływalnię uczęszczało. Tylko nie uczcie dzieci pływać, zostawcie to trenerom, drodzy rodzice!

Cały wywiad z Otylią Jędrzejczak oraz materiał filmowy z wydarzenia – w środowym „Przeglądzie Tygodniowym”!

/os

Print Informacja z dnia 08-10-2018, była czytana 360 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE