RSS facebook
Dziś mamy: czwartek
- 22 sierpnia 2019 roku

234 dzień roku, 34 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:40
Zachód słońca: 19:45

Imieniny obchodzą: Cezary, Dalegor, Fabrycjan, Fabrycy, Hipolit, Hipolita, Maria, Namysław, Oswald, Oswalda, Tymoteusz, Zygfryd

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 59
Kto wyremontuje budynek dworca PKP? Miasto ogłosiło przetarg

Miasto Nowy Targ ogłosiło przetarg na wykonanie robót budowlanych obejmujących przebudowę zabytkowego budynku dworca kolejowego w Nowym Targu z przełomu XIX i XX wieku. Wykonawcę poznamy być może już z końcem tego miesiąca, a rozpoczęcia prac budowlanych można spodziewać się latem. Do 1 października 2019 renowacja zabytkowego budynku ma zostać zakończona.

Pełna dofinansowanego ze środków unijnych projektu, w ramach którego odrestaurowany zostanie historyczny budynek dworca, brzmi: „Utworzenie głównego węzła przesiadkowego regionu podhalańskiego w oparciu o przebudowę dworca kolejowego w Nowym Targu”. Wg harmonogramu realizacja wszystkich prac założona jest na dwa lata 2018-2019. Koszt całego projektu opiewającego na węzeł przesiadkowy opisuje się kwotą 4 milionów 100 tys. zł. Dofinansowanie wynosi 2 miliony 800 tys. zł.

Zgodnie z ustaleniami i uzgodnieniami z PKP PLK S.A., mają być zachowane funkcje kolejowe, czyli będzie wykonana poczekalnia, pomieszczenie z przeznaczeniem na kasy, sanitariaty i pozostała część przestrzeni wewnętrznej budynku z przeznaczeniem do obsługi podróżnych. W przyszłości mogą być tam organizowane np. wystawy czasowe, a w sytuacjach kryzysowych, gdy np. wróciłyby zimy stulecia i pociągi utknęłyby na linii kolejowej, pasażerowie mieliby miejsce do schronienia.

Przebudowa obejmie całą historyczną kubaturę – od piwnic po dach i kominy. Projekt pozwoli też na modernizację drogi prowadzącej na dworzec  – od Ludźmierskiej aż do wieży wodnej. Przetarg na wykonanie tej inwestycji będzie już wkrótce ogłoszony. 

Przypomnijmy jeszcze, że o prawo do 7,5-hektarowej kolejowej nieruchomości, wraz z c.k. austriackim dworcem, miasto walczyło w sądach z PKP ponad cztery lata, decyzję komunalizacyjną uzyskując w lutym 2015 r.

Termin składania ofert w przetargu upływa z dniem 21 czerwca 2018 roku.

/os

Ogloszenie o zamówieniu: Gmina Miasto Nowy Targ ogłasza przetarg na wykonanie robót budowlanych obejmujących zadanie inwestycyjne pn.: „Przebudowa zabytkowego budynku dworca kolejowego w Nowym Targu z przełomu XIX i XX wieku” w ramach projektu "Utworzenie głównego węzła przesiadkowego regionu Podhalańskiego w oparciu o przebudowę dworca kolejowego w Nowym Targu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Małopolskiego na lata 2014 -2020

Print Informacja z dnia 11-06-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 670 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE