RSS facebook
Dziś mamy: sobotę
- 17 sierpnia 2019 roku

229 dzień roku, 33 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:33
Zachód słońca: 19:54

Imieniny obchodzą: Anastazja, Angelika, Anita, Bertram, Eliza, Jacek, Jaczewoj, Joanna, Julianna, Liberat, Miron, Zawisza, Żanna

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

eUrząd
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 92
Szósta edycja Boulder Wars za nami

24 lutego w Centrum Wspinaczkowym Top, w Nowym Targu, miała miejsce szósta edycja ogólnopolskich zawodów wspinaczkowych „Boulder Wars”. Urząd Miasta Nowy Targ kolejny rok z rzędu wspierał to niezwykłe sportowe wydarzenie.

W zawodach wzięło udział około 200 zawodników z Polski, a także Słowacji, Ukrainy i Włoch. Uczestnicy rywalizowali ze sobą na dwudziestu, przygotowanych specjalnie dla nich problemach, których rozwiązanie wyłoniło finalistów.

Sześd najlepszych zawodniczek oraz ośmiu najsilniejszych mężczyzn, obecnych w finale, miało do przejścia cztery bouldery, wymagające nie tylko siły fizycznej, ale też odpowiedniej techniki i trafnego pomysłu na ich pokonanie. Emocjonujący finał doprowadził do poznania najlepszych z najlepszych.

Zwycięzcami tegorocznej edycji okazali się Daria Brylova oraz Jakub Czarnota.

Po finałach nadeszła kolej na oficjalną częśd, czyli ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród i wręczenie statuetek, w której wziął udział Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha.

Zawody Boulder Wars cieszą się w środowisku wspinaczkowym dużą popularnością, każda edycja przyciąga niemal maksymalną ilośd uczestników, gotowych do podjęcia rywalizacji i ceniących sobie przyjazną atmosferę, panującą na nowotarskiej ściance. Niestety, prawdopodobnie Boulder Wars VI były ostatnimi zawodami, które miały miejsce w obecnej lokalizacji. Właściciel lokalu, który wynajmowany jest pod działalnośd ścianki, planuje tam inną inwestycję, stąd decyzja o rozwiązaniu umowy z obecnymi najemcami.

Czy to zatem koniec nowotarskiego wspinania? Jakub Dyrcz, pomysłodawca i organizator Boulder Wars oraz jeden ze współwłaścicieli Centrum Wspinaczkowego Top przekonuje, że to dopiero początek i ze swojej strony postara się zrobić wszystko, aby wspinanie w Nowym Targu zatrzymad: „Czuję potężne wparcie ludzi, którzy stoją za mną i we mnie wierzą. Nie chcę ich zawieśd. Wspinanie to ważna częśd mojego życia, wiem, że równie ważne jest też dla innych.”

Niemniej jednak, czas pokaże jaka będzie przyszłośd i czy zawody, które w ciągu sześciu lat zaprezentowały Nowy Targ jako obowiązkowy punkt na wspinaczkowej mapie Polski, odbędą się ponownie.

Print Informacja z dnia 07-03-2018, była czytana 706 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE