RSS facebook
Dziś mamy: poniedziałek
- 22 października 2018 roku

295 dzień roku, 43 tydzień roku.
Wschód słońca: 7:11
Zachód słońca: 17:37

Imieniny obchodzą: Abercjusz, Filip, Halka, Kordelia, Kordula, Przybysława, Sewer

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 90
W Konkursie na Najpiękniejszy Ogród - Puchar Przechodni trafił na Robów

Tegoroczna edycja Konkursu na Najpiękniejszy Ogród w Nowym Targu im. Adama Worwy jest już dziewiętnastą. Z 15 uczestników 9 startowało w kategorii posesji jednorodzinnych, a 6 – w kategorii posesji wielomieszkaniowych. Główne trofeum – Puchar Przechodni w formie kielicha kwiatu – zdobyła Henryka Górecka z Robowa.

Dzięki tym, których co roku gromadzi Konkurs, miasto w różnych swoich rejonach robi się piękne, zielone, kolorowe, kwitnące. Oni też dają przykład sąsiadom, jak można ukształtować swoje najbliższe otoczenie, żeby stworzyć przestrzeń wytchnienia, miejsce, które cieszy, pozwoli cieszyć się barwą i zapachem kwiatów. Jedni kupują nasiona, rozsady i szczepionki, kopia, pielą, hodują, przycinają, pilnują wzrostu, komponują rabaty dla przyjemności własnej i najbliższych. Inni – robią to dla współmieszkańców i przechodniów, pięknie zagospodarowując ogródki przy blokach. Ogródkowa idea – jak się okazuje – potrafi też skupiać członków mieszkaniowych wspólnot.

Wręczenie pucharów, nagród pieniężnych i bonów towarowych na zakup nasion odbyło się, jak zwykle, przy obiedzie w restauracji „Ruczaj” państwa Worwów. Zwycięzcy konkursu odbierali je z rąk burmistrza Grzegorza Watychy, jako że organizatorem jest Urząd Miasta oraz córki inicjatora i patrona – Jolanty Worwy-Łapsy. Właścicieli najpiękniejszych ogródków podejmowała pani Czesława Worwowa.

Laureatów wyłaniał 7-osobowa komisja, dokonując przeglądu z początkiem czerwca. Jurorzy, jak zwykle, brali pod uwagę ogólne wrażenie estetyczne, dobór roślin zdobiących ogród przez cały czas wegetacji, kompozycje roślinne, pomysłowość i oryginalność w urządzeniu zielonej przestrzeni.

W kategorii posesji jednorodzinnych I miejsce zdobyła Henryka Górecka z Robowa. Jej też państwo Groniowie, zeszłoroczni zdobywcy najwyższego trofeum, mogli przekazać puchar przechodni. II miejscem uhonorowano ogród Jadwigi Skotnickiej z ul. Waksmundzkiej, a III – Krystyny Iskrzyckiej z ul. Gorczańskiej.

W kategorii posesji wielomieszkaniowych I miejsce należy do Franciszka Kowalskiego, zarządzającego nieruchomością wspólną przy ul. Podhalańskiej 24, II – do Jana Krzanika z ul. Sikorskiego 5, a III – Mariana Soroty z ul. Podtatrzańskiej 46.

Za dbałość o ład i porządek na posesji oraz estetykę ogrodu bonami nagrodzeni zostali Anna i Wiesław Bednarscy z ul. św. Anny 44, także wspólnota Zofii i Edwarda Bochańskich z ul. Kasprowicza 123.

Dla wszystkich uczestników XIX Konkursu były podziękowania i gratulacje. Oni natomiast mogli przy stole gwarzyć o nowych odmianach, pomysłach i urządzeniu ogrodów, które cieszą wszystkie zmysły. Burmistrz natomiast stał się adresatem oczekiwań, żeby w mieście powstał podhalański ogród botaniczny i w nim uprawiający ogródki mogli podpatrywać, pozyskiwać najróżniejsze gatunki roślin.

/asz

Zdjęcia na stronie nowytarg24.tv

Print Informacja z dnia 13-12-2017, była czytana 612 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:









Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE