RSS facebook
Dziś mamy: niedzielę
- 18 sierpnia 2019 roku

230 dzień roku, 33 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:34
Zachód słońca: 19:53

Imieniny obchodzą: Agapit, Bogusława, Bronisław, Bronisz, Helena, Ilona, Klara, Tworzysława

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

eUrząd
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 64
Obchody 50-lecia istnienia Szkoły Podstawowej Nr 6

13 października przeżywaliśmy w naszej szkole wielką uroczystość. Doroczne święto KEN, zwane popularnie Dniem Nauczyciela zbiegło się z uwieńczeniem obchodów 50-lecia istnienia „szóstki”. Ten niezwykły piątek rozpoczęliśmy mszą św. sprawowaną przez proboszcza kościoła pw. Świętej Jadwigi Królowej - ks. Henryka Paśkę.

Potem, podążając w pochodzie za pocztem sztandarowym, udaliśmy się do szkoły, by kontynuować świętowanie. Na miejscu odśpiewaliśmy hymn państwowy i szkolny. Pani dyrektor, Barbara Sukiennik gorąco podziękowała za przybycie wielu znamienitym gościom, wśród których pojawili się: pan Burmistrz Grzegorz Watycha, z-ca Burmistrza p. Joanna Iskrzyńska-Steg, naczelnik wydziału oświaty, p. Janusz Stopka, wizytator kuratorium w Krakowie, p. Dorota Słońska – Halczak , potomkowie J. Rajskiego – pani Danuta Hajnos i pan Andrzej Rajski – przewodniczący rady naszego miasta, wieloletnia dyrektor SP 6 pani Maria Wąsowicz, której determinacji zawdzięczamy salę gimnastyczną i nadanie imienia, o czym nie omieszkała wspomnieć obecnie sprawująca funkcję dyrektora, pani B. Sukiennik. Serdeczne podziękowania stały się również udziałem licznie przybyłych nauczycieli emerytów, byłych pracowników obsługi, a wreszcie rodziców i wszystkich przyjaciół naszej szkoły.

Prowadząca uroczystość, pani Klaudia Caja odczytała listy i gratulacje od gości, którzy nie mogli skorzystać z zaproszenie ze względu na obowiązki zawodowe. Wysłuchaliśmy ciepłych słów skierowanych do nas przez pana Edwarda Siarkę -posła na Sejm Rzeczypospolitej i Starostę Miasta Nowego Targu pana Krzysztofa Fabera. Z kolei przybyli goście dziękowali za zaproszenie i życzyli nam wielu sukcesów. Władze miasta przekazały na ręce dzieci dar, który stanowią mikroskopy. Dziękując za nie, niezmiernie się cieszymy, że będą stanowić klucz do odkrywania tajemnic świata.

Część artystyczna była przepięknym i niezwykłym widowiskiem. Złożyły się na nie piosenki, zabawne teksty oraz tańce. Polonez w wykonaniu siódmoklasistów zachwycił i wzruszył do łez. Krakowiak zatańczony przez pięknie wystrojonych uczniów klasy pierwszej, sprawił nam wielką radość. Uroczystość uświetnili swymi występami wokaliści w osobach Alego Al – Aniego i Julki Jarząbek. Taniec towarzyski na najwyższym poziomie zaprezentowała Katarzyna Kostańczuk ze swym partnerem.

Nie można nie wspomnieć o bogatej i pięknej dekoracji, dzięki której mogliśmy czuć, że to naprawdę doniosłe wydarzenie i nietuzinkowe święto naszej szkoły. Każdy mógł przejrzeć kroniki szkolne, które zanotowały niemało z życia uczniowskiego. Warto było również „odwiedzić” kącik ucznia z lat 60 – tych i podziwiać plastyczne dzieła naszych wychowanków. Prezentacja multimedialna stanowiła świadectwo powstawania naszego obiektu, ukazywała trudne początki i radość z pokonywania trudności. Korytarze szkolne również odwoływały się do historii, ukazując ludzi, obiekty i miejsca.

Mamy nadzieję, że wszyscy goście bawili się dobrze razem z nami i na długo zapamiętają dzień 13 października 2017 roku.

Print Informacja z dnia 16-10-2017, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1385 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE