RSS facebook
Dziś mamy: niedzielę
- 22 lipca 2018 roku

203 dzień roku, 29 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:58
Zachód słońca: 20:34

Imieniny obchodzą: Albin, Bolesława, Bolisława, Laurencjusz, Maria Magdalena, Milenia, Pankracy, Wawrzyniec, Więcemiła

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 43
Kilka nowotarskich projektów walczy o dofinansowanie z MRPO

O pieniądze z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, przeznaczone na rewitalizację głównych ośrodków miejskich w regionie, ubiega się 55 wnioskodawców. Na tej liście jest również kilka projektów nowotarskich, w tym dwa bardzo kosztowne.

Sama Nowotarska Spółdzielnia Mieszkaniowa zgłosiła kilka projektów, chcąc za pomocowe pieniądze zmodernizować dach bloku przy Al. Tysiąclecia i budynek handlowo-usługowy przy ul. Podtatrzańskiej, w tym drugim przypadku z dofinansowaniem ponad półmilionowym. Na prawie milion zł szacuje ona koszty planowanego remontu i modernizacji Spółdzielczego Domu Kultury, z nadzieją, że uzyska ponad 700-tysięczne dofinansowanie.

Miasto natomiast liczy, że uda się mu z MRPO pozyskać chociaż 6 milionów na przebudowę, rozbudowę i nadbudowę oraz zagospodarowanie otoczenia Miejskiego Ośrodka Kultury, przy czym wartość całej ambitnie pomyślanej inwestycji przekracza 24 miliony zł.

O jeszcze wyższą, bo ponad 9-milionową dotację – również na przebudowę, rozbudowę i nadbudowę swojego obiektu wraz z otoczeniem, stara się Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego na Kokoszkowie, przy czym ogólny koszt tej inwestycji szacowany jest na ponad 12 milionów.

Jeden z najkosztowniejszych projektów, jakie znalazły się na małopolskiej liście, to kompleksowa rewitalizacja terenu starego szpitala dla potrzeb Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Rewitalizacja mocno zdegradowanego obszaru wraz ze zrujnowanymi obiektami – w kilku przypadkach o dużej kubaturze – musi się zacząć od prac rozbiórkowych. Całkowity jej koszt to bez mała 31 milionów zł. Z MRPO uczelnia może pozyskać 12 milionów 800 tys. zł. Reszta musiałaby być jej wkładem własnym, ewentualnie efektem partnerstwa publiczno-prywatnego.

Możliwość ubiegania się o pieniądze w MRPO miały Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Oświęcim, Chrzanów, Olkusz i Nowy Targ. Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów to prawie 218 milionów zł. Suma kwot dofinansowań, na jakie opiewa 55 złożonych wniosków, znacznie przekroczyła dostępną pulę, bo sięga 309 milionów. Równa się to 141 procentom środków do podziału w ramach konkursu, czyli pieniędzy przeznaczonych na rozwiązanie wcześniej zdiagnozowanych problemów społecznych w największych miastach Małopolski. Dofinansowania te mają służyć zarówno ożywieniu gospodarczemu, jak też modernizacjom i adaptacjom przestrzeni na cele społeczne.

Na rozstrzygnięcia trzeba będzie poczekać do października.

/asz

Print Informacja z dnia 20-07-2017, była czytana 650 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE