RSS facebook
Dziś mamy: poniedziałek
- 23 kwietnia 2018 roku

113 dzień roku, 17 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:33
Zachód słońca: 19:43

Imieniny obchodzą: Adalbert, Gerard, Gerarda, Gerhard, Helena, Jerzy, Wojciech

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 108
Owczarek nizinny i basenji - najpiękniejsze psy nowotarskich wystaw

W miniony weekend na terenie stadionu sportowego przy ul. Parkowej w Nowym Targu, dzień po dniu miały miejsce dwie wystawy psów rasowych. Obie imprezy, organizowane przez nowotarski oddział Związku Kynologicznego w Polsce, patronatem honorowym objął burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha.

Do udziału w XXI i XXII Wystawie Psów Rasowych w Nowym Targu zgłoszono łącznie 991 psów pochodzących z całego terenu Polski, ale również z zagranicy: Słowacji, Czech, Węgier, Rosji, Białorusi, Norwegii, Niemiec, Hiszpanii i Austrii. Teren tzw. "koła", czyli stadionu sportowego przy ulicy Parkowej na dwa dni przejęli w posiadanie miłośnicy rasowych czworonogów wraz ze swoimi pupilami rozmaitych ras. Były efektowne pudle, ogromne dogi, zachwycające kolorystyką setery. Samych tylko owczarków było kilka rodzajów: niemieckie, belgijskie, nizinne, podhalańskie, szetlandzkie, australijskie... Nie sposób wymienić wszystkich.

Wprawne oko sędziów oceniało psy nie tylko różnych ras, ale i klas w sześciostopniowej skali ocen. Kolejni zwycięzcy przechodzili do konkurencji finałowych odbywających się na honorowym ringu, gdzie prócz najpiękniejszych psów w dziesięciu różnych grupach FCI, wyłaniano też Najlepszego Młodego Prezentera, Najpiękniejsze Szczenięta, Najpiękniejszego Juniora, Weterana, Psa Oddziału Nowy Targ, Psa Użytkowego, Psa Ras Polskich i Zwycięzcę Ras nieuznanych przez FCI.

O tytuł Najpiękniejszego Psa Wystawy BiS (Best in Show) konkurować mogły zwycięskie psy z dziesięciu poszczególnych grup FCI. Zwycięzcą sobotniej, XXI wystawy został pies klasy championów rasy Basenji - SULLA Liwang, którego właścicielem jest pani Dorota Müller z Łodzi, natomiast zwycięzcą niedzielnej, XXII wystawy został pies klasy championów rasy polski owczarek nizinny Avatar Marroza Kontekst, którego właścicielką jest pani Marta Rożańska z Tarnowa. Mimo, że to jedna z kolejnych wygranych tego multichampiona, właścicielka nie kryła wzruszenia.

W ramach wystawy, odbył się też niezwykle widowiskowy pokaz szkolenia psów z udziałem licencjonowanych pozorantów i psów rozmaitych ras, jak również nieco luźniejsze, wdzięczne konkursy dodatkowe z cyklu "Dziecko i Pies", "Kobieta i jej Pies" oraz "Mężczyzna i jego Pies".

XXII Wystawę Psów Rasowych w Nowym Targu otwierał wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek, natomiast w uroczystości wręczenia pucharów dla najpiękniejszej psiej czwórki niedzielnej wystawy, uczestniczyła pani wiceburmistrz Joanna iskrzyńska-Steg.

/os

Zdjęcia na stronie nowytarg24.tv

Galeria zdjęć Zbigniewa Krauzowicza

Print Informacja z dnia 17-07-2017, była czytana 502 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
SLE