RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 81
Rowerowa niedziela w Nowym Targu

Uczestnicy niedzielnego rajdu rowerowego mieli okazję do ciekawego startu. Najpierw mogli podziwiać uroczystą dekorację profesjonalnych cyklistów - uczestników 55. Małopolskiego Wyścigu Górskiego - a potem rozpocząć swoją rekreacyjną przejażdżkę od fragmentu profesjonalnie przygotowanej na wyścig trasy.

Finał 55. Małopolskiego Wyścigu Górskiego odbył się na płycie Rynku tuż przed startem uczestników rajdu. Nagrody dla zwycięzców najtrudniejszego, III etapu oraz całości wyścigu wręczał m.in. wiceburmistrz Nowego Targu Waldemar Wojtaszek.

Małopolski Wyścig Górski to jeden z najważniejszych i najbardziej wymagających wyścigów etapowych klasy międzynarodowej rozgrywanych na terenie Polski (więcej na ten temat - w wiadomościach sportowych).

Rekreacyjny rajd miłośników dwóch kółek rozpoczął się po oficjalnej dekoracji zwycięzców, jeszcze w atmosferze sportowych emocji i wielkiego wyścigu, jakim wciąż żyło centrum naszego miasta, ale już powolnym tempem rodzinnej, typowo wypoczynkowej przejażdżki, ze znaczącym udziałem dzieci - czy to w krzesełkach rowerowych, czy też na własnych dwóch kółkach.

Uczestnicy Nowotarskiego Rekreacyjnego Rajdu Rowerowego mieli do wyboru trzy trasy: mini, maxi i midi. Nie jest jednak zaskoczeniem fakt, że wszystkie one wiodły Szlakiem wokół Tatr, jeśli nie na całej długości trasy, to na głównym jej fragmencie. Celem rajdu, której organizatorem jest UM Nowy Targ była m.in. promocja tego produktu turystycznego, jakim jest ta trasa rowerowa.

Najkrótszy z dystansów, o długości 12 km, wiódł ścieżką rowerową do Rogoźnika. Trasa midi wydłużona była o miejscowości Maruszyna i Stare Bystre Górne i obejmowała łącznie 26 km, natomiast trasa maxi miała 38 km długości, prowadząc przez Stare Bystre Górne i Dolne, Domański Wierch aż do Czarnego Dunajca. Finisz wszystkich tras znajdował się w Parku Miejskim, gdzie na uczestników czekała darmowa kiełbaska z grilla oraz mini festyn sportowy z występami i konkursami.

/os

Galeria zdjęć na stronie nowytarg24.tv

Print Informacja z dnia 12-06-2017, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1678 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE