RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 120
Park Miejski jak Dziki Zachód? - będzie się działo! Nie tylko w Dniu Dziecka

Nadeszły cieplejsze dni, nastał też sezon na plenerowe imprezy sportowe i kulturalne. Okazji jest wiele, a nagromadzenie wydarzeń - spore. Szczegóły na temat tych najbliższych zdradzali podczas dzisiejszej, plenerowej konferencji prasowej, przedstawiciele Urzędu Miasta Nowy Targ, z burmistrzem Grzegorzem Watychą na czele.

Przedstawienie szczegółów dotyczących planowanych na najbliższe tygodnie wydarzeń, rozpoczęła pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska - Steg, poczynając od tego najważniejszego - Dnia Dziecka. Duża impreza zorganizowana z okazji tego święta, zaplanowana została na sobotę 3 czerwca w godz. 11-18 w Parku Miejskim, który zamieni się w tym czasie w scenerię rodem z Dzikiego Zachodu. Organizatorzy zachęcają wszystkich uczestników do przebrania się zgodnie z tematem imprezy - sam burmistrz ma pojawić się tam jako szeryf, dyrektor MOK - jako Winnetou. Podczas westernowego Dnia Dziecka nie zabraknie Indian, również tych prawdziwych (koncert "nowotarskich" Boliwijczyków), kowbojów, będzie byk rodeo, tyrolka, przejażdżka na koniu, energetyczne drinki przygotowywane przez barmana z saloonu, indiański szaman itp. A obok tego tradycyjne atrakcje dla dzieci, zwykle towarzyszące tego typu imprezom: darmowe dmuchańce, baloniki, malowanie buziek, czy kącik plastyczny. Wstęp bezpłatny!

W niedzielę 4 czerwca, Dzień Dziecka będzie miał swoją kontynuację na miejskiej pływalni, gdzie za symboliczną złotówkę będzie można wykupić 1,5 h bilet wstępu na basen, i gdzie na dzieci będzie czekał szereg kolejnych atrakcji - w wodzie i nie tylko (zumba dla najmłodszych, ścianka wspinaczkowa, malowanie twarzy).

Jako preludium do weekendowych wydarzeń można potraktować dwa ambitne koncerty, które odbędą się w auli koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Nowym Targu. Pierwszy z nich to Recital Chopinowski japońskiej pianistki Atsuko Seta (1 czerwca g. 18), drugi - jazzowy koncert włoskich muzyków: Fabio Fenucciego, Cinzii Gizzi i Jojna Arnolda (2 czerwca g. 18).

Pani naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji UM Katarzyna Put zdradziła, że w dalszych planach jest zorganizowanie cyklicznej imprezy jazzowej w Nowym Targu ("Lato jazzowe"?) - być może czerwcowy koncert będzie przyczynkiem do takich działań. Wejściówki na oba koncerty można odbierać w sekretariacie MOK. 

Ponadto, dyrektor MOK Bolesław Bara zapraszał do budynku MOK na wernisaż wystawy zorganizowanej z okazji Dnia Matki, zatytułowanej "Macierzyństwo" (26 maja) oraz na zbliżającą się Noc Muzeów (20/21 maja). Burmistrz Grzegorz Watycha przedstawiał szczegóły sportowej imprezy Nowy Targ Road Challenge (19-21 maja), skupiając się na części imprezy skierowanej do najmłodszych, a Katarzyna Put zaanonsowała 76. Międzynarodowy Spływ Kajakowy im. Tadeusza Pilarskiego na Dunajcu, który rozpocznie się tradycyjnie w Święto Bożego Ciała (15 czerwca).

/os

Galeria: nowytarg24.tv

Print Informacja z dnia 19-05-2017, opublikowana przez: Karolina Topolska-Hałgas była czytana 2100 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE