RSS facebook
Dziś mamy: poniedziałek
- 23 kwietnia 2018 roku

113 dzień roku, 17 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:33
Zachód słońca: 19:43

Imieniny obchodzą: Adalbert, Gerard, Gerarda, Gerhard, Helena, Jerzy, Wojciech

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 122
Park Miejski jak Dziki Zachód? - będzie się działo! Nie tylko w Dniu Dziecka

Nadeszły cieplejsze dni, nastał też sezon na plenerowe imprezy sportowe i kulturalne. Okazji jest wiele, a nagromadzenie wydarzeń - spore. Szczegóły na temat tych najbliższych zdradzali podczas dzisiejszej, plenerowej konferencji prasowej, przedstawiciele Urzędu Miasta Nowy Targ, z burmistrzem Grzegorzem Watychą na czele.

Przedstawienie szczegółów dotyczących planowanych na najbliższe tygodnie wydarzeń, rozpoczęła pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska - Steg, poczynając od tego najważniejszego - Dnia Dziecka. Duża impreza zorganizowana z okazji tego święta, zaplanowana została na sobotę 3 czerwca w godz. 11-18 w Parku Miejskim, który zamieni się w tym czasie w scenerię rodem z Dzikiego Zachodu. Organizatorzy zachęcają wszystkich uczestników do przebrania się zgodnie z tematem imprezy - sam burmistrz ma pojawić się tam jako szeryf, dyrektor MOK - jako Winnetou. Podczas westernowego Dnia Dziecka nie zabraknie Indian, również tych prawdziwych (koncert "nowotarskich" Boliwijczyków), kowbojów, będzie byk rodeo, tyrolka, przejażdżka na koniu, energetyczne drinki przygotowywane przez barmana z saloonu, indiański szaman itp. A obok tego tradycyjne atrakcje dla dzieci, zwykle towarzyszące tego typu imprezom: darmowe dmuchańce, baloniki, malowanie buziek, czy kącik plastyczny. Wstęp bezpłatny!

W niedzielę 4 czerwca, Dzień Dziecka będzie miał swoją kontynuację na miejskiej pływalni, gdzie za symboliczną złotówkę będzie można wykupić 1,5 h bilet wstępu na basen, i gdzie na dzieci będzie czekał szereg kolejnych atrakcji - w wodzie i nie tylko (zumba dla najmłodszych, ścianka wspinaczkowa, malowanie twarzy).

Jako preludium do weekendowych wydarzeń można potraktować dwa ambitne koncerty, które odbędą się w auli koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Nowym Targu. Pierwszy z nich to Recital Chopinowski japońskiej pianistki Atsuko Seta (1 czerwca g. 18), drugi - jazzowy koncert włoskich muzyków: Fabio Fenucciego, Cinzii Gizzi i Jojna Arnolda (2 czerwca g. 18).

Pani naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji UM Katarzyna Put zdradziła, że w dalszych planach jest zorganizowanie cyklicznej imprezy jazzowej w Nowym Targu ("Lato jazzowe"?) - być może czerwcowy koncert będzie przyczynkiem do takich działań. Wejściówki na oba koncerty można odbierać w sekretariacie MOK. 

Ponadto, dyrektor MOK Bolesław Bara zapraszał do budynku MOK na wernisaż wystawy zorganizowanej z okazji Dnia Matki, zatytułowanej "Macierzyństwo" (26 maja) oraz na zbliżającą się Noc Muzeów (20/21 maja). Burmistrz Grzegorz Watycha przedstawiał szczegóły sportowej imprezy Nowy Targ Road Challenge (19-21 maja), skupiając się na części imprezy skierowanej do najmłodszych, a Katarzyna Put zaanonsowała 76. Międzynarodowy Spływ Kajakowy im. Tadeusza Pilarskiego na Dunajcu, który rozpocznie się tradycyjnie w Święto Bożego Ciała (15 czerwca).

/os

Galeria: nowytarg24.tv

Print Informacja z dnia 19-05-2017, była czytana 1060 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
SLE