RSS facebook
Dziś mamy: niedzielę
- 20 maja 2018 roku

140 dzień roku, 20 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:50
Zachód słońca: 20:22

Imieniny obchodzą: Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 80
Zapraszamy na spotkanie z Sławomirem Koperem

Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu i Hotel Campanile Nowy Targ – Zakopane zapraszają w dniu 26 kwietnia (środa) 2017 r. o godz. 17.30  do Sali Widokowej Hotelu Campanile (IX piętro) w Nowym Targu przy ul. Królowej Jadwigi 17,  na spotkanie autorskie ze Sławomirem Koperem.

Sławomir KOPER -  historyk - absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego, pisarz, autor książek historycznych, publicysta, radiowy i telewizyjny, ekspert historyczny.

W swoich książkach przedstawia historię głównie poprzez fakty mało znane, zapomniane lub pomijane w „oficjalnych” monografiach, nie unikając drażliwych tematów. Prezentuje ważne i znane, ale także nieco już zapomniane postacie w kontekście życia prywatnego i codziennego oraz obyczajowości charakterystycznej dla danej epoki. Wychodzi z założenia: „że życie prywatne, z jego wszystkimi składnikami jest istotną częścią biografii każdego człowieka. A polityk czy artysta ukazany w szlafroku i kapciach zyskuje tylko na autentyczności”. Nic tak bowiem nie fałszuje obrazu jak tworzenie posągowych postaci, pozbawionych uczuć, wad czy zwykłych ludzkich słabości”.

Specjalizuje się w okresie międzywojennym dziejów Polski i dziejach inteligencji w PRL.

Sławomir Koper w listopadzie 2013 r. został odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego srebrnym Krzyżem Zasługi za popularyzację historii w społeczeństwie, a w listopadzie 2015 r. odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Autor mieszka w Legionowie, oprócz historii pasjonuje się muzyką i sportem. Jedna z książek „Kobiety władzy PRL” wydawnictwa Czerwone i Czarne, została nominowana do nagrody Bestsellery EMPIKU 2012.

Autor m. in.: Tajemnic i sensacji świata antycznego, Życia prywatnego elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej, Afer i skandali Drugiej Rzeczypospolitej, Kobiet władzy PRL, Miłości w Powstaniu Warszawskim, Życia towarzyskiego elit PRL, Żony bogów - sześć portretów żon sławnych pisarzy, Sławnych par PRL oraz wielu innych książek w większości dostępnych w nowotarskiej bibliotece.

Print Informacja z dnia 21-04-2017, była czytana 504 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
SLE