RSS facebook
Dziś mamy: niedzielę
- 20 maja 2018 roku

140 dzień roku, 20 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:50
Zachód słońca: 20:22

Imieniny obchodzą: Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 84
Umowy o dofinansowanie transgranicznych mikroprojektów - uroczyście podpisane.

Dzisiaj przed południem w siedzibie Związku Euroregion "Tatry" w Nowym Targu odbyło się uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie mikroprojektów w Euroregionie "Tatry" z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja w ramach Projektu Parasolowego pt . "Łączy nas natura i kultura".

Umowy ze strony Związku Euroregion „Tatry" podpisywał jego przewodniczący, Antoni Karlak, a ze strony mikrobeneficjenta - wójtowie, burmistrzowie oraz przedstawiciele niedochodowych instytucji pozarządowych.

Burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha podpisał umowę o dofinansowanie dwóch mikroprojektów, realizowanych wspólnie z miastem Kieżmark na Słowacji: Dziedzictwo materialne i społeczno-kulturowe Nowego Targu i Kieżmarku oraz Rozwój i ochrona szlaków rowerowych w miastach Nowy Targ i Kieżmark.

Pierwsze z zadań - w kwocie dofinansowanie 84,5 tys. euro - zakłada m.in. wydanie książki zawierającej wspomnienia pracowników NZPS "Podhale", wydanie albumu "Nowy Targ - obrazki z PRL-u" oraz budowę aplikacji umożliwiającej wirtualny spacer po Kieżmarku i Nowym Targu.
Drugie z zadań obejmuje m.in. stworzenie infrastruktury i montaż elementów komplementarnych dla projektu „Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr", takich jak: drewniane ławki, ławostoły, kosze na śmieci, stacje obsługi rowerzystów - wszystkiego tego, co sprawi, by poruszanie się po ścieżce rowerowej było zgodne z współczesnymi standardami i uzupełni ten flagowy, ciekawy produkt turystyczny, na jaki szlak wyrasta. W ramach tego zadania planowane jest również zorganizowanie krajoznawczego rajdu. Kwota dofinansowania wynosi blisko 78 tys. euro.

Ponadto podpisano też umowę z Gminą Szaflary (Atrakcje kulturowe i przyrodnicze na Szlaku wokół Tatr), w ramach której w Szaflarach zrealizowana zostanie trasa łącznikowa Szlaku wokół Tatr o długości 19,6 km, wraz z infrastrukturą towarzyszącą zakładającą budowę punktu widokowego oraz przebudowę terenu przyszkolnego na plac rekreacyjno-edukacyjny.
Kolejnym rowerowym mikroprojektem z regionu są Babiogórskie ścieżki rowerowe. Partnerem wiodącym tego projektu jest Gmina Lipnica Wielka.

Zasięg terytorialny transgranicznych mikroprojektów jest dość duży - w dniu dzisiejszym w celu podpisania umów związanych z inicjatywami w swoich regionach zjawili się również przedstawiciele Powiatu Limanowskiego, Gminy Raciechowice, Gminy Łapsze Niżne, Centrum Kultury w Korzennej, Parafii Prawosławnej z Kurova, Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój i Gminnego Centrum Kultury w Kluszkowcach.

Limanowskie muzeum będzie realizowało ciekawie brzmiący projekt "Świat dawnej apteki na polsko-słowackim pograniczu", Gmina Raciechowice odnowi 12 zabytkowych kapliczek, z kolei w prawosławnej parafii pw. św.Włodzimierza w przygranicznym Kurovie będą odbywać się warsztaty ikonopisania.

Więcej zdjęć w GALERII

Print Informacja z dnia 20-04-2017, była czytana 579 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
SLE