RSS facebook
Dziś mamy: niedzielę
- 18 marca 2018 roku

77 dzień roku, 11 tydzień roku.
Wschód słońca: 6:47
Zachód słońca: 18:48

Imieniny obchodzą: Aleksander, Anzelm, Boguchwał, Cyryl, Edward, Narcyz, Narcyza, Salwator

Europejski Dzień Mózgu
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 101
Obwodnica wschodnia - może już w tym roku

Długo oczekiwana decyzja wojewody małopolskiego przybliża moment rozpoczęcia budowy fragmentu obwodnicy wschodniej. Po 15 miesiącach postępowania odwoławczego wojewoda utrzymał bowiem w mocy wydaną przez nowotarskiego starostę decyzję ZRID (ustalającą zasady realizacji inwestycji drogowej) z 4. grudnia 2015 r.

Fragment obwodnicy łączącej Aleję 1000-lecia z ul. Waksmundzką, stanowiący przedłużenie ul. Sikorskiego i przecinający starą targowicę, ma być budowany w trybie spec-ustawy drogowej. Sprzeciw wobec planowanego przebiegu drogi już na wcześniejszym etapie składało kilku właścicieli przeznaczonych do wywłaszczenia działek.

 

Decyzję starosty z grudnia 2015 r. zaskarżył jeden z nich. Sprzeciw posesorów ma też swoje źródło w niezrekompensowanych wywłaszczeniach sprzed kilkudziesięciu lat.

W toku postępowania odwoławczego, pełnomocnik inwestora oraz projektant usunęli braki we wniosku oraz dokumentacji projektowej.

A w sentencji decyzji wojewody czytamy:

Reasumując, organ odwoławczy stwierdził, że zarówno wniosek inwestora, postępowanie prowadzone przez organ I instancji, jak i zaskarżona decyzja Starosty Nowotarskiego z 4 grudnia 2015 r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. Budowa drogi od Alei 1000-lecia do ul. Waksmundzkiej w Nowym Targu, w części uchylona i w tej części posiadająca nowe brzmienie, wprowadzone niniejszą decyzją – nie naruszają prawa, a zarzuty zawarte w odwołaniu oraz w późniejszych pismach nie zasługują na uwzględnienie.

Decyzja wojewody jest ostateczna. Trwający 15 miesięcy odwoławczy tryb mocno jednak angażował służby wojewody i służby starościńskie (które trzykrotnie musiały wyjaśniać stawiane w odwołaniu zarzuty) oraz służby miejskie (wielokrotnie podróżujące w tej sprawie do Krakowa). Koszty tej procedury były więc niemałe.

Sytuacja komunikacyjna w mieście powoduje tymczasem, że nie ma dnia, w którym władze miasta nie są pytane o czas rozpoczęcia budowy obwodnicy. Zależy on wszakże od jeszcze jednej decyzji ZRID: dotyczącej ronda planowanego u wylotu ul. Sikorskiego. Tej drugiej decyzji – i ukończenia dokumentacji projektowej – miasto spodziewa się wkrótce. Jednocześnie przygotowywane są materiały przetargowe, a sam przetarg będzie można ogłosić z decyzją i projektem w ręku.

Koszt budowy fragmentu obwodnicy i ronda szacowany jest na ok. 6 milionów zł. Ponieważ rondo będzie usytuowane na drodze krajowej, stosowna umowa została wcześniej zawarta między miastem (jako inwestorem) a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Okoliczność pozwalająca z optymizmem patrzeć na planowaną inwestycję jest taka, że miejski wniosek o środki przeznaczone na budowę dróg subregionalnych przeszedł ocenę formalną i znalazł się wśród 18 szczęśliwych wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania. Teraz trwa ocena merytoryczna. A jest to gra o 5 milionów zł na budowę właśnie fragmentu obwodnicy i ronda.

- Jak dobrze pójdzie – inwestycję chcemy zakończyć w 2017 roku i rozliczyć z początkiem 2018 – zapowiada wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek.

Fot. Anna Szopińska

Print Informacja z dnia 29-03-2017, była czytana 824 razy
Źródło: www.podhaleregion.pl   więcej z tej kategorii (www.podhaleregion.pl)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
SLE