RSS facebook
Dziś mamy: czwartek
- 21 lutego 2019 roku

52 dzień roku, 8 tydzień roku.
Wschód słońca: 6:39
Zachód słońca: 17:08

Imieniny obchodzą: Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut, Teodor, Wyszeniega

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 67
IX BIEG PODHALAŃSKI - za niespełna 3 tygodnie

Zaledwie dwa weekendy pozostały do kolejnej, dziewiątej już edycji Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II. Organizatorzy są pełni optymizmu jeśli chodzi o warunki atmosferyczne. Podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej zdradzali więcej szczegółów na temat tej sztandarowej już, zimowej imprezy w Nowym Targu.

Bieg zaplanowany jest na sobotę 4 lutego 2017 roku. Trasa dziewiątej edycji zawodów poprowadzona zostanie tradycyjnie wokół rezerwatu przyrody Bór Na Czerwonem, a start i meta będą znajdować się na lotnisku w Nowym Targu.

W chwili obecnej zapisanych jest ok. 300 zawodników. Pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg wyraziła nadzieję, że liczba ta podwoi się oraz że w biegu wezmą udział narciarze z całej Polski, ale również z zagranicy – przypomnijmy, że wcześniej brali w nim udział m.in. Czesi, Słowacy i Austriacy. Zaznaczyła, że bieg ma już swoją renomę i jest lubiany przez narciarzy, a pod względem listy uczestników plasuje się na drugim miejscu po Jakuszycach. Przypomniała też, że pierwsze edycje biegu wygrywał nie kto inny, jak Justyna Kowalczyk.

Wydarzenie będzie zorganizowane w taki sposób, by stać się atrakcyjne nie tylko dla sportowców i kibiców, ale również dla mieszkańców – małych i dużych – w związku z czym przewidziano szereg dodatkowych atrakcji, których rąbek uchyliła pani naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji UM Katarzyna Put. Na miejscu będą dostępne ciepłe posiłki, dodatkowo atmosferę rozgrzewać będą kluby fitness, a specjalną niespodzianką będzie obecność Roberta Burkata, mistrza świata w artystycznym rzeźbieniu w lodzie z Ottawy z 2010 roku, który prawdopodobnie wykona lodową rzeźbę narciarza biegowego.

Jeśli chodzi o sam bieg, podobnie jak w latach ubiegłych uczestnicy będą mieli do pokonania trasę 30, 15 lub 5 kilometrową. Główny dystans to 30 km, który pokonywany będzie poprzez dwukrotne okrążenie pętli.

Dyrektor IX Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II Jadwiga Guzik podkreśliła, że w tym roku dystans 15 km – przeznaczony zarówno dla amatorów jak i zawodowców - jest włączony do Pucharu Amatorskich Biegów Narciarskich organizowanych przez Polski Związek Narciarski, dlatego też przy tym dystansie będą ustalone osobne kategorie wiekowe zgodnie z wytycznymi PZN. Najkrótszy dystans – 5 km - przewidziany jest dla osób słabszych kondycyjnie, jak również dla dzieci i młodzieży.

Jako pierwsi wystartują uczestnicy najdłuższego dystansu – start zaplanowany jest na godzinę 11. Uczestnicy kolejnych dystansów startować będą kolejno co 10 minut.

Dla wszystkich uczestników przewidziano pakiety startowe, medale i inne upominki od sponsorów. Dla zwycięzców – puchary, medale, nagrody rzeczowe i pieniężne. Na samym końcu zaplanowano dodatkowe losowanie nagród od sponsorów – warto zatem zostać do samego końca.

Jadwiga Guzik zaznaczyła też, że trasa 15 km jest jedną z niewielu takich w Polsce. Wyraziła podziękowanie dla miasta za rokroczne utrzymywanie trasy, której przygotowanie zaczyna się już jesienią, wymaga stałego nadzoru i nakładu pracy. Zapewniła, że korzysta z niej wielu nowotarżan, podhalańskich zawodników, jak i turystów spoza regionu. Trasa cieszy się popularnością ze względu na walory widokowe, długi dystans, świetne przygotowanie, ale też umiarkowany stopień trudności, co sprawia, że jest dostępna dla każdego.

Bieg od samego początku, czyli od 2004 roku wspiera finansowo i organizacyjnie Polski Związek Narciarski oraz Tatrzański Związek Narciarski, jak również lokalne Samorządy: Urząd Miasta Nowy Targ, Urząd Miasta Zakopane, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Starostwo Powiatowe w Zakopanem, Urząd Gminy Nowy Targ, Urząd Gminy Szaflary, Urząd Gminy Poronin, Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska. Głównym sponsorem imprezy jest firma Salomon.

Na dzień dzisiejszy warunki są doskonałe, a trasa – idealnie przygotowana, co osobiście przetestowała w miniony weekend pani wiceburmistrz. Organizatorzy żywią nadzieję, że zima nie spłata figla – jak w zeszłym roku i stan ten utrzyma się do początku lutego. Do tej pory w historii imprezy pogoda aż pięciokrotnie krzyżowała szyki organizatorów, wskutek czego bieg nie mógł się odbyć.

O szczegółach organizacyjnych IX Biegu Podhalańskiego pisaliśmy wcześniej tutaj. 

/os

Print Informacja z dnia 18-01-2017, była czytana 804 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE