RSS facebook
Dziś mamy: środę
- 26 czerwca 2019 roku

177 dzień roku, 26 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:35
Zachód słońca: 20:49

Imieniny obchodzą: Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł, Zdziwoj

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Narkomanii
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

eUrząd
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 60
Światowy Tydzień Zwierząt 2013 – mała reminiscencja

W dzień pierwszy Światowego Tygodnia Zwierząt 2013 rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny ”Przyjaciele Zwierząt 2013”. Po oglądnięciu blisko 800 prac z ponad 30 szkół podstawowych, Jury w składzie Elżbieta Kolusz, Barbara Pachniowska i Gabriel Wolski, przyznało Grand Prix Gabrysi Barnaś z klasy I B Szkoły Podstawowej nr 3 Nowym Targu. Dodatkowo wyróżniono 17 dzieci z innych szkół. Gratulujemy! Dzieciaki oglądnęły spektakl teatralny „Miś Tymoteusz Rym Cim Ci” /Teatr Lalek „Rabcio”/. Dodatkowo odbył się finał akcji „Psia miska dla schroniska” – zebraliśmy kilkadziesiąt psich misek, które już wkrótce przekażemy do nowotarskiego Schroniska.

Dzień z Ekspertami, czyli dzień drugi ŚTW. Było edukacyjnie, ale i rozrywkowo. Nasi goście nie zawiedli. Pani Małgorzata Kot z Tatrzańskiego Parku Narodowego opowiedziała o zwierzętach w Parku, pokazała ciekawe edukacyjne filmy animowane (min. o nie dokarmianiu niedźwiedzi, czy jeździe na nartach poza wyznaczonymi trasami), czy autentyczne filmy z „pułapek” (taniec brzucha niedźwiedzia to hit komediowy). Pani Celina Pawluśkiewicz ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Targu opowiedziała o Schronisku, o możliwość bezpłatnej adopcji przez cały rok i to wcale nie były nudy. Pani Katarzyna Róg prowadząca Hodowlę Sznaucerów Miniaturowych Czarnych „Ollivander” oraz Psi Salon „Ramis” (ul. Szaflarska w Nowym Targu) zaprezentowała swoich utytułowanych milusińskich (Leontynę, Ginger, Mona Lisę, Omar Nachara, Imana i seniora Ramisa), którzy szybko zdobyli serca dzieciaków. Następnie także poznaliśmy jak odbywa się strzyżenie (specjalny stół, rozmaite nożyczki, szczotki). Pani Małgorzata Wesołowska, behawiorystka zwierzęca oraz doktor z Instytutu Ochrony Środowiska PPWSZ przybliżyła dzieciom koci świat – jak koty się porozumiewają, jak „zaznaczają” swój domowy teren (i jak nie powinniśmy go w jednej chwilui zmieniać), jak patrzą na świat (ciekawe, że nie widzą w ogóle koloru czerwonego), jakie mają specyficzne cechy, w końcu jak należy się z nimi obchodzić, jak je głaskać i co dawać jeść. Z kolei przedstawiciele z Nowotarskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami – Pani Maria Wojtasiewicz i Pan Andrzej Majewski - opowiedzieli o tym jak należy opiekować się zwierzętami, jak zachować kiedy spotkamy opuszczonego, zostawionego zwierzaka (dzieciaki powinny o tym najpierw powiadomić rodziców, a nie działać same!), czy choćby jak warto zostawiać uchylone okienko w piwnicach blokowych, by mógł tam zamieszkać przysłowiowy dachowiec odstraszający szczury.

Podziękowania dla wszystkich naszych Ekspertów. Dziękujemy także przybyłym klasom i Nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Targu oraz Szkoły Podstawowej nr 11 w Nowym Targu.

W ostatni dzień Światowego Tygodnia Zwierząt zaprosiliśmy na Dzień Otwarty do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Targu. Pani Celina Pawluśkiewicz jak co roku świetnie to zorganizowała: można było poznać jak działa Schronisko, zobaczyć wszystkie pieski, skorzystać z porad pani weterynarz, dostać małe prezenty, a nawet posmakować domowych wypieków. W ciągu tego dnia adoptowano 5 piesków, a jeden powrócił do właściciela. Dziękujemy, a pieski na pewno się odwdzięczą. Schronisko w ten dzień było chętnie odwiedzane przez gości. Byli z nami choćby: pani Monika Pyzowska z Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu z uczniami, pani Maria Wojtasiewicz z Nowotarskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, wolontariuszki Wiktoria i Jola z Bursy Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Nowym Targu (dziękujemy, dziękujemy!), przedstawiciele mediów i oczywiście mieszkańcy Podhala nierzadko z dziećmi (tak edukacyjna sobota to super pomysł Rodziców). Oczywiście do Schroniska zapraszamy w ciągu całego roku od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-15.30. A wcześniej zawsze można zaglądnąć na stronę Schroniska www.pieski.nowytarg.pl i fanpage Schroniska na fb. A na koniec odbyło się jeszcze tego dnia nabożeństwo przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Spora grupa miłośników zwierząt przyprowadziła swoich milusińskich – przeważały oczywiście psy, ale były i koty, a nawet chomik. Dziękujemy ks. prałatowi Stanisławowi Strojkowi za coroczną otwartość w takim spotkaniu większych i mniejszych braci.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznej edycji ŚTZ, a byli to:

Urząd Miasta Nowy Targ, Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowym Targu, Instytut Ochrony Środowiska przy PPWSZ, Nowotarskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, „Ollivander” Hodowla Sznaucerów Miniaturowych Czarnych ze Szczawnicy, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu , Psi Salon „Ramis”, Ul. Szaflarska 86, Nowy Targ, Tatrzański Park Narodowy i Bursa Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Nowym Targu. Do zobaczenia na Tygodniu Zwierząt za rok!

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu
Załączone zdjęcia z archiwum MOK, Schroniska oraz portalu Podhale Region.

Print Informacja z dnia 08-10-2013, była czytana 1629 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE