RSS facebook
Dziś mamy: czwartek
- 18 lipca 2019 roku

199 dzień roku, 29 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:53
Zachód słońca: 20:38

Imieniny obchodzą: Arnold, Arnolf, Erwin, Erwina, Kamil, Karolina, Robert, Roberta, Szymon, Unisław, Wespazjan

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

eUrząd
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 68
Wakacje – najpierw dla "najmłodszych" studentów
Wakacje – najpierw dla
Fot. Anna Szopińska

Po brzegi wypełnia się gośćmi i „najmłodszymi" studentami sala obrad Urzędu Miasta podczas zakończenia roku akademickiego w nowotarskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Było galowo, a nawet podniośle. Przy tym – sportowo i żywiołowo. Uczestniczyła w tym wszystkim – po raz pierwszy! – zaproszona specjalnie na tę okazję trzydziestoosobowa delegacja seniorów z zaprzyjaźnionego niemieckiego Radevormwald.

Nie mogło w tej grupie braknąć inicjatora nowotarsko-redevormwaldzkiej przyjaźni, odznaczonego niedawno Medalem „Zasłużony dla Miasta Nowego Targu" – Huberta Staratschka, który jeszcze w stanie wojennym organizował pomoc humanitarną dla miasta.

Wakacyjną już radość wniósł także mini-koncert uroczych wokalistek z „Septymy" pod okiem Doroty Kret.

Piąty rocznik UTW to 30 absolwentów, na których czekały dyplomy. Cały UTW liczy 175 osób, w tym 23 (ciągle za mało) panów. Nauka odbywa się w cyklu dwuletnim. Kto cykl ukończy, może jednak nadal do woli uczestniczyć w zajęciach, wykładach, warsztatach, kółkach zainteresowań, lektoratach językowych, wycieczkach i imprezach, których jest bez liku...

Sprawozdanie z rocznej działalności nowotarskiego UTW zajęłoby sporo miejsca.

Zmienia się równocześnie w polityka senioralna w skali kraju i o tym mówiła pani prezes Maria Kopytek, też wnosząc sporo optymizmu w atmosferę zakończenia.

Specjalne dyplomy i medale wiceburmistrz Eugeniusz Zajączkowski wręczył uczestnikom (i zdobywcom wysokich miejsc) Olimpiady uniwersytetów trzeciego wieku w Łazach.

Uroczyste podziękowania odebrało również kilkoro innych członków UTW: Irena Szajnar jako najstarsza słuchaczka (rocznik 1929), przy tym żywa kronika najwcześniejszych lat NZPS „Podhale", Wojciech Jasiński za prowadzenie warsztatów fotograficznych, państwo Barbara i Jurgen Hempel za prowadzenie charytatywnie lektoratu języka niemieckiego oraz Paul Neuwelt (za również charytatywny lektorat angielski).
Pani Maria Pawluśkiewicz, jedna z pierwszych biegaczek narciarskich na Podhalu, honorowana była równocześnie jako najstarsza uczestniczka olimpiady w Łazach startująca w przełajach rowerowych.

Wśród gości brakło jedynie rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, a pokaźna grupka tegorocznych absolwentów bardzo liczyła, że z jego rąk właśnie odbierze dyplomy, jako że „Podhalanka" sprawuje patronat naukowy nad UTW...

Słuchacze UTW co prawda dyplomy odebrali, rok akademicki śpiewająco zakończyli, ale bynajmniej się nie rozstają, bo trzeba ruszać na kolejną wycieczkę... Ponadto po oficjalnej uroczystości czekała ich biesiada z niemieckimi gośćmi w „Skalnym Dworku". Radevormwaldczycy pobędą w Nowym Targu jeszcze kilka dni, zwiedzając miasto i okolice.

(Anna Szopińska)

Print Informacja z dnia 20-06-2013, była czytana 1733 razy
Źródło: www.podhaleregion.pl więcej z tej kategorii (www.podhaleregion.pl)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE