RSS facebook
Dziś mamy: piątek
- 19 lipca 2019 roku

200 dzień roku, 29 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:54
Zachód słońca: 20:37

Imieniny obchodzą: Alfred, Arseniusz, Lutobor, Rufin, Wincenty, Wodzisław

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

eUrząd
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 92
Diamentowe pary z lat powojennych

Wyjątkowo w tym roku dużo, bo aż sześć par diamentowych i trzydzieści jeden złotych świętowało w Nowym Targu swoje jubileusze. Co więcej - wielu spośród szacownych małżonków wciąż jest czynnych w różnych środowiskach i stowarzyszeniach.

Na uroczysty obiad z gratulacjami, prezentami i okazją do pogwarek jubilaci zostali zaproszeni do restauracji "Góralska strawa".

Gratulacje odbierają Maria i Stanisław Szewczykowie Fot. Anna Szopińska

Ponieważ są to pary z trudnych, powojennych lat, zaprawione w różnych biedach i życiowych doświadczeniach, ale nauczone patriotyzmu w najlepszym tego słowa znaczeniu - było co wspominać. Wielu jubilatów nadal interesuje się życiem miasta, jego dalszą i bliższą historią. Wielu - mimo różnych niedomagań - zachowało pogodę ducha i poczucie humoru.

Był w tym gronie również Stanisław Szewczyk (Antystenes w Tischnerowej "Historii filozofii po góralsku") ze swoją żoną Marią. On właśnie zdradził sekret spokoju, jaki od kilku lat zapanował w jego małżeństwie. - Tak jest, odkąd słuch mi się pogorszył...

Pary obchodzące w tym roku diamentowe gody to: Stanisława i Czesław Plewowie z ul. Ludźmierskiej, Katarzyna i Jan Szczepańcowie z ul. Nadmłynówka, Eugenia i Jakub Huziorowie z al. Tysiąclecia, Helena i Jan Leśniccy z ul. Polnej, Maria i Stanisław Szewczykowie z ul. Królowej Jadwigi, Bronisława i Władysław Zientarowie z ul. Nadwodniej.

Złoci jubilaci to natomiast: Maria i Ryszard Adamowscy, Aleksandra i Ludwik Batkiewiczowie, Marianna i Tadeusz Batkiewiczowie, Zofia i Józef Bryniarscy, Maria i Józef Czyżowie, Krystyna i Władysław Gajowie, Cecylia i Stanisław Gucwowie, Maria i Czesław Iskrowie, Bronisława i Jan Kaletowie, Zdzisława i Kazimierz Kolasowie, Stanisława i Stanisław Kolasowie, Janina i Zbigniew Kusiakowie, Krystyna i Władysław Maronowie, Józefa i Franciszek Mikołajscy, Maria i Edward Niebylscy, Maria i Józef Pawlikowscy, Gizela i Adam Pełeńscy, Kazimiera i Paweł Skupniowie, Władysława i Stanisław Słowakiewiczowie, Władysława i Władysław Sokołowie, Maria i Stanisław Srokowie, Zofia i Wojciech Szopińscy, Kazimiera i Andrzej Wierzbowie, Stefania i Józef Worwowie, Halina i Jan Zubkowie, Aniela i Franciszek Jankowscy, Jadwiga i Józef Mirochowie, Maria i Józef Szałwiowie, Helena i Zygmunt Zdebscy, Maria i Mieczysław Bryniarscy.

Anna Szopińska

Print Informacja z dnia 12-11-2010, była czytana 1651 razy
Źródło: Dziennik Polski więcej z tej kategorii (Dziennik Polski)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE