RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 48
Koncert kolęd - z dwoma jubileuszami w tle

To było jedno z ostatnich, jeśli nie ostatnie wydarzenie wpisujące się w ramy 40. Rocznicy Wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu. Koncertowi kolęd i pastorałek zorganizowanemu przez chór „Echo Gorczańskie” w kościele pw. NSPJ przyświecał jednak również inny jubileusz.

„Chóry Podhalańskie w hołdzie św. Janowi Pawłowi II – 40. koncert w 40. rocznicę pobytu Ojca św. w Nowym Targu” – to pełna nazwa muzycznego wydarzenia, jakie miało miejsce w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w niedzielne popołudnie.

-Koncert ma szczególny wymiar. Chóry podhalańskie przez cały pontyfikat kultywowały koncerty w hołdzie Ojcu św. i tak jest do dzisiejszego dnia. To jest na zakończenie tegorocznych obchodów, ale również zwiastun tych, które będą się odbywały w przyszłym roku, kiedy będziemy świętować 100-lecie urodzin Ojca świętego – mówi Bogusława Matyasik, prezes Podhalańskiego Stowarzyszenia Muzycznego Chór „Echo Gorczańskie”.

Wśród wykonawców, poza gospodarzem wydarzenia, czyli chórem Echo Gorczańskie pojawił się chór męski „Wierchy” z Zakopanego, istniejąca od tego roku Muzyczna Oazowa Grupa Jubileuszowa oraz Parafialna Orkiestra Dęta. Mimo zapowiedzi, na koncert nie dotarły tym razem chóry z Raby Wyżnej.

W scenariusz koncertu wplecione były występy solowe, zarówno wokalne, jak i instrumentalne, nie brakło też miejsca na poezję – Stanisław Apostoł wyrecytował m.in. „Młodość św. Mikołaja” Wojciecha Młynarskiego. Zgromadzona w świątyni publiczność mogła usłyszeć wiele kolęd i pastorałek w różnorodnych aranżacjach i wykonaniach. Na koniec wszyscy wspólnie i na stojąco odśpiewali kolędę „Bóg się rodzi” do akompaniamentu orkiestry, co nadało finałowi koncertu wyjątkowego charakteru. 

Zorganizowany w ostatnią, grudniową niedzielę koncert, poza uczczeniem jubileuszowego roku 40. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Nowym Targu, wpisywał się też w obchody 110. rocznicy powstania Towarzystwa Teatru i Chóru Ludowego, którego chór „Echo Gorczańskie” jest spadkobiercą. 

Relacja filmowa z wydarzenia – w środowym programie kulturalnym „Na skrzyżowaniu sztuk”.

/os

Print Informacja z dnia 30-12-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 590 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE