RSS facebook
Dziś mamy: sobotę
- 17 sierpnia 2019 roku

229 dzień roku, 33 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:33
Zachód słońca: 19:54

Imieniny obchodzą: Anastazja, Angelika, Anita, Bertram, Eliza, Jacek, Jaczewoj, Joanna, Julianna, Liberat, Miron, Zawisza, Żanna

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

eUrząd
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 78
Mikołajkowe spotkanie z Bajką - w tym roku na leśnej łące (galeria)

Mikołajkowe spotkanie z Bajką na stałe weszło już do przedświątecznej tradycji Nowego Targu. Wydarzeniu przyświeca charytatywny cel - biletem wstępu jest bowiem zakup paczki dla potrzebujących. Sam spektakl dostarcza wiele uciechy zarówno najmłodszym, jak i dorosłym widzom. 

Dla tych drugich, przedstawienie to radosna niespodzianka, na którą czeka się przez cały rok, wypatrując VIP-ów, bądź znajomych, podziwiając luz i dystans, jaki mają do siebie, odwagę by wyjść na scenę, starannie przygotowane kostiumy i charakteryzację, a czasem również nie lada zdolności aktorskie...W tym roku było nietypowo, bo na łące, ale mimo braku zimowej scenerii, w finale znalazło się miejsce dla bohatera dnia - św. Mikołaja.

Przygotowania mikołajkowej bajki z udziałem nowotarskich VIP-ów, podjęła się w tym roku Beata Paluch, aktorka Teatru Starego w Krakowie, za muzykę odpowiadał Andrzej Zarycki. Spektakl powstał na kanwie wierszowanej opowieści autorstwa Igora Sikiryckiego „O komarze i orkiestrze”. Głównym bohaterem jest Komar (Bolesław Bara), który zakłada leśną orkiestrę. Wszystko idzie gładko, dopóki jest jedynym liderem. Sprawa nieco komplikuje się, kiedy pojawia się Konik Polny (Alicja Krzystyniak), który nie tylko gra na skrzypcach piękniej od Komara, ale w dodatku chce przejąć rolę Dyrygenta. Kres kłótniom kładzie dopiero Bąk (Grzegorz Watycha  dziś w podwójnej roli również burmistrza Pikutkowa) – dzięki jego stanowczej ingerencji, muzykom udaje się pogodzić i zagrać udany koncert. W finale baśni, tradycji musiało stać się zadość – na scenę, ku uciesze dzieci wkroczył (a właściwie zjechał ze zjeżdżalni) sam Mikołaj. 

Na scenie nie brakło stałych uczestników mikołajkowych bajek, ale pojawiły się też nowe twarze. Niejeden nauczyciel z „dwójki” przybył, by zobaczyć na scenie Ewę Garbacz w roli Muchy, Osę zagrała pani dyrektor I LO Maria Kopeć, dyrektor MCSiR Krzysztof Łapsa pojawił się w roli Żuka, Maciej Mikulski robił furorę jako Pająk.

Na scenie wystąpili również: Krystyna Mikulska (Ważka, Świetlik), Zofia Sokołowska (Biedronka), najmłodsza w grupie aktorów, 13-letnia Amelia Garbacz (Chrabąszcz), Szczepan Kaleciak (Trzmiel), Anna Hajnos-Gargas (Mrówka, Kornik) oraz Anna Gąsienica-Daniel (Stonka). Scenografię przygotowały plastyczki z MOK: Wiktoria Kowalczyk – Szlaga i Anna Gostkiewicz. 

Po zakończonym przedstawieniu, aktorzy – amatorzy ruszyli do widowni z koszami pełnymi łakoci. Wszyscy chętni robili sobie zdjęcia z Mikołajem, ale nie tylko. Spore „wzięcie” do zrobienia wspólnego selfie miał również Pająk w swoim zjawiskowym kostiumie. 

/os

Print Informacja z dnia 07-12-2018, była czytana 426 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE