X
Budżet obywatelski 2015/2016
RSS facebook
Dziś mamy: wtorek
- 13 października 2015 roku

286 dzień roku, 42 tydzień roku.
Wschód słońca: 6:56
Zachód słońca: 17:56

Imieniny obchodzą: Daniel, Edward, Gerald, Geraldyna, Maurycy, Mikołaj, Siemisław, Teofil

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Miejska Biblioteka P
MOK
MCSIR
JP II Nowy Targ
Karta Dużej Rodziny
Album-Ocalic
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
UTW

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 63

GMINA CZARNY DUNAJEC. Oficjalnie została otwarta transgraniczna część ścieżki rowerowej po polskiej stronie. Powstała ona w ramach projektu pod nazwą „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr". Uroczystość została zorganizowana w Chochołowie w pobliżu granicy ze Słowacją i Suchej Hory w Dzień . Europejskiej Współpracy oraz Światowy Dzień Turystyki.

www.podhaleregion.pl 01-10-2015

NOWY TARG. – Rowery mają być substytutem samochodu. Chcemy pokazać, że tak można – mówił burmistrz Grzegorz Watycha podczas konferencji w bazie Nadleśnictwa przy ul. Składowej. W miejscu nie przypadkowym, bo w sąsiedztwie dawnej „śtreki", gdzie czynem społecznym powstawał pierwszy fragment rowerowych ścieżek w mieście, zostało obwieszczone rozpoczęcie nowego projektu, tym razem dofinansowanego z Funduszu Wyszehradzkiego.

www.podhaleregion.pl 01-10-2015

Fot. Anna Szopińska

XIII sesję Rady Miasta zdominowały uchwały w sprawie dróg. Było to finalizowanie zmian kategorii trzech miejskich ulic, dokonywane na mocy uzgodnień między miastem a powiatem. Inna uchwała służyła rozbudowie układu komunikacyjnego i udostępnieniu terenów dla inwestycji.

www.podhaleregion.pl 29-09-2015

HOKEJ. Serię zwycięstw na własnym lodowisku kontynują zawodnicy TatrySki Podhala Nowy Targ. W 8 kolejce Polskiej Hokej Ligi „Szarotki" w derbach Małopolski dosyć gładko rozprawiły się z Unią Oświęcim, zwyciężając 5:0.

Po niespełna 8 minutach gospodarze prowadzili już 3:0. Pierwszy gol Podhalan padł w momencie ich gry w podwójnej liczebnej przewadze. Efektownym uderzeniem popisał się wówczas Havarinen. Drugiego i trzeciego gola sprezentował Podhalu Witek.

www.podhaleregion.pl 29-09-2015

Fot. Anna Szopińska

Grupa kilkudziesięciu maluchów (wiek 3 do 6 lat) najpierw ćwiczyła na dużej macie, potem opanowała stoliki z tabletami. Nie potrzebując do tego zachęty. Ci mali szczęśliwcy będą stopniowo wchodzić w sztukę programowania – zanim jeszcze nauczą się czytać. Znajomość alfabetu nie jest im bowiem do tego potrzebna. Wystarczą obrazki.

www.podhaleregion.pl 24-09-2015

Fot. Anna Szopińska

NOWY TARG. Ponad milion zł dostanie Nowy Targ na dopłaty do wymiany starych palenisk węglowych przez mieszkańców. Ten projekt będzie realizowany przez trzy lata. Środków udziela Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Rodzi się też projekt dotyczący solarów i pomp ciepła.

Przez kilka lat funkcjonowania miejskiego programu dopłat do likwidacji starych systemów grzewczych i zastępowania ich nowoczesnymi – udało się wyeliminować sporo źródeł niskiej emisji w starej części miasta. Teraz pozyskane środki zewnętrzne umożliwią kontynuowanie tego programu z większym rozmachem, a więc i bardziej odczuwalnym efektem.

www.podhaleregion.pl 17-09-2015

Fot. Anna Szopińska

Wiele się teraz dzieje we wschodniej części Nowego Targu. Miasto przekazało wykonawcy teren budowy drogi dojazdowej do nowej targowicy i Strefy Aktywności Gospodarczej. Od kilku dni działa biuro wznoszonego targowiska.

Obiekty stanowiące jego serce są prawie gotowe. Za dwa – trzy tygodnie gotowe będą i „pokazowe" stragany.

www.podhaleregion.pl 16-09-2015

Fot. Anna Szopińska

Zaczęło się – już w południe, po otwarciu kramów w rynku i na Placu Słowackiego. O godz. 15.00 mieniąca się kolorami parada, z flagami i w strojach różnych nacji, różnych grup etnicznych; z balonikami w radosnych barwach - przeszła z parku do rynku.

Z Miejską Orkiestrą Dętą, z góralską muzyką i z całą paradą i ze św. Katarzyną w purpurowym płaszczu z długim trenem – maszerowali w niej uczestnicy zaplanowanej na trzy słoneczne dni imprezy, której bogaty program będzie się dział w trzech miejscach równocześnie, bo, prócz rynku i placu, również w parku.

www.podhaleregion.pl 24-08-2015

Nie żyje prof. Henryk Buszko, światowej sławy architekt SARP, urodzony we Lwowie, wychowany w Nowym Targu, wykształcony w Krakowie, a z wyboru Ślązak, jak często sam mówił o sobie. Spocznie na cmentarzu w Zakopanem, to tu do stolicy Tatr przed II wojną światową z Stanisławowa przenieśli się jego teściowie z przyszłą żoną. On sam także tuż przed II wojną światową wraz z mamą i rodzeństwem z Lwowa przyjechał do Nowego Targu stolicy Podhala. Z Podhalem i jego stolicą był związany emocjonalnie. To tu spędził najważniejsze lata swego młodego życia.

www.podhaleregion.pl 05-08-2015

Fot. Anna Szopińska

Dla gości XV Jarmarku Podhalańskiego jego organizatorzy przygotują liczne atrakcje - nie tylko na nowotarskim Rynku, ale też na Placu Juliusza Słowackiego.

Sam plac jest miejscem historycznie związanym z handlem, świadczy o tym jego wcześniejsza nazwa: Mały Rynek. Dawniej tu handlowano w dni targowe, a w okresie międzywojennym funkcjonował w tym miejscu również Bazar Podhalański – spółdzielnia oferująca klientom różnorodne towary.

www.podhaleregion.pl 04-08-2015

Fot. Anna Szopińska

Jak czarowny potrafi być dźwięk gitary klasycznej, dowiódł podczas koncertu w ratuszowej sali gość z Włoch. Pier Luigi Corona zaliczany jest do grona stu największych mistrzów tego instrumentu w świecie. Pierwszym jego występem w Polsce był właśnie koncert w sali nowotarskiego ratusza.

Spotkanie w sobotni wieczór, w reprezentacyjnym budynku miasta, miało podwójnie uroczysty charakter. Burmistrz Grzegorz Watycha podejmował bowiem delegację z partnerskiego miasta Roverbella w prowincji Mantua, na czele z Matheo Kazulanim.

www.podhaleregion.pl 06-07-2015

Wystartowali z rynku w odstępach 5-minutowych: wytrawni kolarze 53. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego – jednego z najważniejszych i najbardziej wymagających wyścigów klasy międzynarodowej rozgrywanych na terenie Polski, a zaraz za nimi - amatorzy dwóch kółek w liczbie 134.

Ci ostatni mieli do wyboru cztery trasy o różnej długości i różnym stopniu trudności.

www.podhaleregion.pl 15-06-2015

Fot. Anna Szopińska

Nie mogło się nie udać. Całodniowy ciąg atrakcji i przyjemności zaplanowanych z okazji 90-lecia Rezerwatu „Bór na Czerwonem" zgromadził n niemałą ludzką rzeszę w miejscu, gdzie zaczyna się ścieżka przyrodnicza przez torfowiskową enklawę.Jest to ulubiona trasa spacerowa nowotarżan, jednak – przemierzając ją – trzeba pamiętać o rzeczy trudno wyobrażalnej: że obcujemy z żywą formacją przyrodniczą, której wiek liczy się tysiącleciami.

www.podhaleregion.pl 15-06-2015

Fot. Maciej Zubek

PIŁKA NOŻNA. Już w najbliższy weekend pod patronatem PODHALEREGION.PL na dwóch podhalańskich boiskach: w Nowym Targu i Łapszach Niżnych rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Podhale Amp Futbol Cup (rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez drużyny, w których biorą udział zawodnicy po jednostronnej amputacji kończyny)

We wtorek w sali obrad nowotarskiego Urzędu Miasta odbyła się konferencja prasowa z udziałem organizatorów, sponsorów, partnerów i uczestników turnieju.

www.podhaleregion.pl 03-06-2015

Fot. Anna Szopińska

Jest gotowa opinia geologiczna w sprawie poszerzenia starego cmentarza. Mówi ona, że teren od północnej strony nekropolii, leżący po obu stronach ul. Norwida, może być wykorzystany na jej poszerzenie.

Jednocześnie wpłynęło wiele wniosków do planowanych zmian studium i planu przestrzennego dla tego terenu od właścicieli gruntów sąsiadujących z cmentarzem.

www.podhaleregion.pl 12-05-2015
Strony od 1 do 9 z łącznej ilości stron 9 z kategorii: www.podhaleregion.pl
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE