RSS facebook
Dziś mamy: niedzielę
- 27 maja 2018 roku

147 dzień roku, 21 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:43
Zachód słońca: 20:30

Imieniny obchodzą: Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena, Radowit

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 104

Tego roku miejskie rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 gościła u siebie „dwójka”, która w zeszłym roku świętowała 50-lecie istnienia swojego budynku i szczyci się dobrze wyposażonymi pracowniami wspomagającymi rozwój ucznia. Opóźniony o dwa dni początek nauki jest równocześnie początkiem funkcjonowania szkół w nowym systemie organizacyjnym i nowych wyzwań dla miejskiej oświaty.

www.podhaleregion.pl 05-09-2017

W poruszające wydarzenia obfitował drugi dzień nowotarskich obchodów 75. rocznicy Holocaustu na terenie naszego powiatu. Ponad sto osób – absolutnie nie przypadkowych – spotkało się przed dawnym, największym w mieście miejscem modlitwy – synagogą, w której dziś działa kino „Tatry”. Stanął tam namiot z planszami historycznej wystawy, na ziemi leżały kamienie z nazwami miejscowości Nowotarszczyzny, których żydowscy mieszkańcy stracili życie w akcji Reinhardt.

www.podhaleregion.pl 04-09-2017

Poetycko, muzycznie i przejmująco zaczęło się pierwszy raz na Podhalu organizowane upamiętnianie 75. rocznicy Zagłady Żydowskich Mieszkańców Powiatu Nowotarskiego. Pierwsza jego odsłona, z wydarzeniami w Miejskim Ośrodku Kultury, wypełniła artystycznymi przeżyciami cały środowy wieczór.

www.podhaleregion.pl 01-09-2017

POLSKA-SŁOWACJA. Jest to największa umowa, jaką miasto podpisało w ramach programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Za prawie 3 miliony złotych wybrany w przetargu wykonawca w miejscu oficyny dawnego Hotelu Herza przy ul. Sobieskiego zbuduje nowy obiekt. Będzie to Muzeum Drukarstwa.

www.podhaleregion.pl 28-08-2017

Już w rzęsistym deszczu odbywały się koncerty drugiego dnia Jarmarku. Orkiestra Straussowska „Obligato” dała się zaprosić do Nowego Targu już 12-ty raz. Tych znakomitych muzyków dostarczających wspaniałej rozrywki na światowym poziomie kochają w mieście wszyscy, ale też cały zespół pod batutą maestro Jerzego Sobeńki wyjątkowo ceni sobie nowotarską publiczność.

www.podhaleregion.pl 21-08-2017

Po koncercie Kamila Bednarka rozbawiona publiczność wcale nie musiała opuszczać rynku, bo czekał ją jeszcze jeden koncert - już w innych muzycznych klimatach. Reggae zastąpił rock w sprawdzonym, dobrym wykonaniu.

www.podhaleregion.pl 18-08-2017

Gwiazda pierwszego jarmarkowego wieczoru z samochodu przemknęła się wprost do namioty pod scen, w kapturku na głowie. Bo przedzieranie się przez tłum pod ratuszem – nawet z pomocą świty i ochrony – mogło być trudne.

www.podhaleregion.pl 18-08-2017

Największa z dorocznych nowotarskich imprez zaczęła się folklorystycznie – od urzekającego występu litewskich zespołów. Potem z parku do rynku ruszył kolorowy pochód z Miejską Orkiestrą Dętą na czele. Szły w nim zespoły, władze miejskie i starościńskie, reprezentacje stowarzyszeń, Fundacji im. Adama Worwy, Podhalańskich Amazonek, klubów sportowych, Akademii Tańca, Związku Podhalan, Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, która – podobnie jak Jarmark Podhalański - w tym roku też doczekała swojego 17-lecia.

 

www.podhaleregion.pl 18-08-2017

POWIAT NOWOTARSKI. Pamięć o Holocauście po raz pierwszy zostanie uczczona na Podhalu. Kulturowo-historyczno-modlitewne przedsięwzięcie obejmie Ochotnicę, Tylmanową, Nowy Targ i Rabkę. Obchody 75. rocznicy Zagłady Żydowskich Mieszkańców Powiatu Nowotarskiego 12. sierpnia otworzy Folkowy Festiwal Czterech Kultur, a 3. września – zakończy ekumeniczne spotkanie modlitewne na nowotarskim kirkucie.

www.podhaleregion.pl 07-08-2017

TRIAL MOTOROWY. Nowy Targ był gospodarzem VII i VIII rundy Mistrzostw Polski. W obu triumfował lider klasyfikacji generalnej, pewnym krokiem zmierzający po czwarty z rzędu tytuł mistrzowski nowotarżanin Gabriel Marcinów.

www.podhaleregion.pl 31-07-2017

Anna Szopińska

Nazwa zespołu, do którego należał drugi dzień nowotarskiego Przywitania Lata, pochodzi od najwyższego szczytu w Irlandii i rzeczywiście śląska grupa zaprezentowała na scenie przed ratuszem najwyższy muzyczny poziom. Przy tym dostarczyła publiczności wspaniałej rozrywki i zauroczyła irlandzkim klimatem.

www.podhaleregion.pl 26-06-2017

Anna Szopińska

Nowotarskie Przywitanie Lata było też czasem wschodzących gwiazd. Scenę ledwo opuszczoną przez Majkę Jeżowską wziął we władanie coraz słynniejszy piosenkarz bardzo młodego pokolenia – Piotr Zioła.

www.podhaleregion.pl 26-06-2017

Anna Szopińska

Z mocnym instrumentarium na Przywitanie Lata przyjechali Legendsi – grupa pop-rockowa złożona z pięciu legendarnych muzyków kultowych zespołów.

www.podhaleregion.pl 26-06-2017

Anna Szopińska

O tym, że Przywitanie Lata miało w dużej mierze gorący, etniczny charakter – zdecydował też koncert zespołu „Dikanda”.

www.podhaleregion.pl 26-06-2017

Anna Szopińska

NOWY TARG. Lato zostało przywitane – tłumnie, kolorowo, w gorących i sentymentalnych rytmach. Dużo było u progu wakacji zabawy dla młodszych i starszych oraz dobrej muzyki. Dwudniowe imprezy w sercu miasta miejscowi i przybysze powinni zapamiętać jako wyjątkowo rozrywkowy początek kanikuły.

www.podhaleregion.pl 26-06-2017
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 17 z kategorii: www.podhaleregion.pl
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
SLE