RSS facebook
Dziś mamy: sobotę
- 1 października 2016 roku

275 dzień roku, 39 tydzień roku.
Wschód słońca: 6:39
Zachód słońca: 18:19

Imieniny obchodzą: Benigna, Cieszysław, Dan, Danisz, Danuta, Igor, Jan, Remigiusz

Międzynarodowy Dzień Muzyki
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
MMKS Podhale Nowy Ta
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 99

To był jubileusz, co się zowie, świętowanie całodniowe. Nowotarska „tysiąclatka” – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika - obchodziła 50-lecie istnienia swojego budynku. Zaczęło się wszystko Mszą św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, pełną dziękczynień i próśb o błogosławieństwo dla przybytku wiedzy.

www.podhaleregion.pl 27-09-2016

Fot. Anna Szopińska

Mimo deszczowej aury – Msza św. w kościele pod wezwaniem św. Katarzyny, za poległych i pomordowanych na Wschodzie, zgromadziła wielu uczestników z miasta i powiatu. Upamiętnieniem 77. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę 17. września 1939 roku znów były bowiem obchody o randze powiatowo-miejskiej.

www.podhaleregion.pl 19-09-2016

HOKEJ. Przez pięć najbliższych dni w Nowym Targu odbywał się będzie Hokejowy Camp firmowany przez bardzo cenionego za oceanem polskiego szkoleniowca Jarosław Byrskiego, właściciela kanadyjskiej szkoły hokejowej SK8ON.

To już jego trzecia edycja. Pierwsze dwie odbyły się w Katowicach i Poznaniu.

www.podhaleregion.pl 08-09-2016

Anna Szopińska

Przyjaźń utwierdza się przy biesiadzie. A jeśli nie ma tak wielkiego stołu, żeby przy nim zgromadzić Podhalan i Ślązaków, to zawsze spotkać się można przy patelni. Patelnia ustawiona w jarmarkową niedzielę przed ratuszem była ogromna, podgrzewana gazem.

www.podhaleregion.pl 24-08-2016

Fot. Anna Szopińska

NOWY TARG. Sobotni wieczór należał do „Future Folku”. Po zeszłorocznym koncercie „Zakopowera”, młodsza, trzyosobowa grupa była kolejną, która pokazała jak we współczesnej muzyce działają góralskie inspiracje albo inaczej – co można zrobić z nutami znanymi nam od prawieków.

www.podhaleregion.pl 21-08-2016

Anna Szopińska
72. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego nie przyniosła zbliżenia grup organizujących uroczystości. Jedno upamiętnienie – pod oficjalnym patronatem burmistrza – odbyło się pod Kopcem Wolności. Drugie – przy Krzyżu Katyńskim – 140 metrów dalej.
Ta odległość – którą można przebyć w trzy minuty, przechodząc gimnazjalnym boiskiem - już kolejny rok wydaje się dystansem nie do pokonania... Przy Kopcu miejska władza firmuje swoim autorytetem inicjatywę synów powstańców warszawskich i rodzin AK 1 PSP, dbając o przygotowanie miejsca uroczystości. I tego roku stawiła się tam w komplecie, wraz z szefami miejskich jednostek.
www.podhaleregion.pl 02-08-2016

Odpust w najstarszym nowotarskim kościele p.w. św. Anny jest 26 lipca. Jednak zwyczajowo odbywa się w poprzedzającą tę datę niedzielę. Dziś jak zapowiedział ks. Mieczysław Łukaszczyk, rektor kościółka św. Anny opiekujący się tą najstarszą świątynią zaprasza na odpust dzieci.

www.podhaleregion.pl 27-07-2016

NOWY TARG. Na dwudniowej Wystawie Psów Rasowych zaprezentowało się ponad 700 psów z całej Polski a także z zagranicy. 

Pomimo niesprzyjających warunków w sobotę odbyła się Wystawa Psów Rasowych Grup FCI a w niedzielę, jubileuszowa XX Wystawa Psów Rasowych w Nowym Targu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Nowy Targ - Grzegorz Watycha. 

www.podhaleregion.pl 21-07-2016

POWIAT NOWOTARSKI. Prawie 80 awansów, kilka medali, kilka nagród motywacyjnych, wiele podziękowań, gratulacji, życzeń, prezentów. Z tego wszystkiego cieszy się grono funkcjonariuszy i pracowników cywilnych nowotarskiej Komendy Powiatowej Policji po dorocznym święcie.

www.podhaleregion.pl 15-07-2016

Fot. Anna Szopińska

Na jeden dzień nowotarski rynek zmienił się plac zabaw, miejsce radosnej twórczości i centrum fizycznych eksperymentów. Aż tyle działo się podczas Podhalańskich Dni Recyklingu. W mieście zagościły one drugi raz.

Pośrodku rynku stanęły interaktywne eksponaty służące nie tylko zabawie, ale budzące poznawczą ciekawość: rower – generator prądu, wir wodny zamknięty w szklanej tulei, systemy luster zwielokrotniające odbicia, kołyska Newtona, wprawiane w ruch koła, które wywołują złudzenia optyczne, kule przenoszące energię, wielkie, połączone rurą tuby niosące szept na kilkanaście metrów, nawet trójwymiarowa twarz Einsteina, która „wodzi oczami” za obserwatorem. Wszystko to pokazywało, jak zdumiewająco działają prawa fizyki i optyki. Eksponaty zostały wypożyczone z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

www.podhaleregion.pl 11-07-2016

Fot. Anna Szopińska

Wyściskany, wycałowany, żegnany wszystkimi dobrymi słowami i kciukami zaciśniętymi mocno – o godz. 20.00 Sebastian Bibro rozpoczął swój 250-kilometrowy bieg dookoła Tatr. Robi to dla podopiecznej Fundacji im. Adama Worwy, Ani Garcarz z Waksmundu. W zeszłym roku pokonał dla niej 643 kilometry z Zakopanego do Gdańska, rozwijając wspaniałą, charytatywną akcję.

www.podhaleregion.pl 27-06-2016

Miasto jest kuźnią śpiewaczych talentów. Pokazują to osiągnięcia Studia Piosenki SEPTYMA, ale dowiedli też starsi, występując w klimatycznym i sentymentalnym koncercie „Nowotarżanie dla Nowotarżan”, pod hasłem „Lubię wracać tu”.

Koncert wpisany w program kulminacji jubileuszu 670-lecia poprzedził zawładnięcie sceną przez Jana Kantego Pawluśkiewicza i jego przyjaciół. 

www.podhaleregion.pl 27-06-2016

Na swoje 670. urodziny Nowy Targ dostał rewelacyjny prezent – pierwszy na Podhalu musical, w dodatku tworzony przez nowotarżanina. Janusz Stokłosa razem ze swoim artystycznym partnerem, Januszem Józefowiczem, ściągnął do Miasta ze stolicy Teatr Studio Buffo w 50-osobowym składzie, z gwiazdą Nataszą Urbańską. Sam dyrygował orkiestrą.

www.podhaleregion.pl 27-06-2016

Goście 50-lecia Muzeum Podhalańskiego z trudem mieścili się w ratuszowych salach. Przybyło wielu działaczy PTTK, bo to z grupy działaczy Komisji Opieki nad Zabytkami przy Oddziale PTTK Gorce z górą pół wieku temu wyszedł zamysł stworzenia tej placówki. Przewodniczył jej owładnięty zbieraczą pasją Czesław Pajerski i to jego imię nosi dziś Muzeum Podhalańskie.

www.podhaleregion.pl 25-06-2016

Fot. Anna Szopińska

Samorządowcy z dwóch powiatów – nowotarskiego i tatrzańskiego oraz przedstawiciele instytucji związanych z energetyką, ośrodków akademickich, podmiotów gospodarczych, podpisali się pod listem intencyjnym w sprawie utworzenia Klastra Energii „Zielone Podhale”. Dokonało się to podczas połączonego z wystąpieniami kilku prelegentów spotkania w nowotarskim Urzędzie Miasta.

Rolę inicjatora i koordynatora w tym przedsięwzięciu spełnia krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza, z którą powiat nowotarski współpracuje już od dwóch lat.

www.podhaleregion.pl 22-06-2016
Strony od 1 do 13 z łącznej ilości stron 13 z kategorii: www.podhaleregion.pl
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
SLE