Wybory Samorządowe - 2014

Dziś mamy: czwartek
- 27 listopada 2014 roku

331 dzień roku, 48 tydzień roku.
Wschód słońca: 7:07
Zachód słońca: 15:47

Imieniny obchodzą: Damazy, Dominik, Leonard, Maksymilian, Oda, Stojgniew, Walery, Wirgiliusz

Burmistrz Miasta
mgr inż. Marek Fryźlewicz

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
Karta Dużej Rodziny
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Aeroklub
UTW
NTvK
Fundacja im. A. Worw
Adopcja zwierząt
Wirtualny Sztetl
RCL

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 4

Fot. Anna Szopińska
Spółka Nowa Targowica uzyskała pozwolenie budowlane. Na 12-hektarowy teren za Komendą Powiatową Policji i ul. Polną wjechał ciężki sprzęt. Od dawna oczekiwane prace ruszyły z impetem.

Inwestorzy zaczynają od wyrównania terenu i zgromadzenia budulca.W pierwszej fazie na obszarze należącym do spółki i dzierżawionym od miasta zagospodarowanych ma być ok. 5 hektarów.

www.podhaleregion.pl 14-11-2014

Fot. Anna Szopińska

Niepamięć im nie grozi – tym ludziom, których losy tworzyły historię miasta i Polski w latach wojennych przełomów i na przestrzeni dwóch wieków. W takim przekonaniu utwierdza pierwsza wystawa „Z rodzinnych archiwów nowotarskich rodów". I niech będzie zachętą do wydobywania z domowych zakamarków pamiątek, które z każdym rokiem nabierają większej wartości.

www.podhaleregion.pl 25-10-2014

Dziś (9.09.2014) o godz. 18, w Szkole Podstawowej Nr 4 na Niwie, rozpoczyna się cykl spotkań z mieszkańcami, poświęconych konstruowaniu Budżetu Obywatelskiego. Drukowana informacja w postaci kolorowej broszury już trafiła lub wkrótce trafi do skrzynek pocztowych mieszkańców. Jest też do wzięcia w Urzędzie Miasta. Jutro (też o godz. 18.00) – spotkanie w Gimnazjum Nr 1. Cały harmonogram – na stronie internetowej miasta.

Od tego momentu brazylijski pomysł na współrządzenie budżetowymi pieniędzmi będzie wcielany w życie na obszarze Nowego Targu (podzielonego na cztery strefy).

www.podhaleregion.pl 09-09-2014

Fot. Anna Szopińska

Rozmowa z Markiem Fryźlewiczem, burmistrzem Nowego Targu

- Organizowany przez miasto system gospodarowania odpadami działa od roku, a wykluwał się w gorących sporach na forum Rady Miasta. Co w tej chwili wiemy o jego ekonomice?

- Jeśli nie w dziesiątkę, to w dziewiątkę na pewno utrafiliśmy z wysokością stawek w stosunku do ilości odpadów. Stawki zostały zaplanowane tak, że system się bilansuje. Nie sprawdziły się złe sny opozycji, że to wszystko jest fatalnie przygotowane. System jest zbilansowany, mimo iż w poszczególnych miesiącach notujemy zauważalne różnice w ilości odpadów. Są to wahania w granicach 5 – 10 procent. 5 procent to jeszcze granica błędu. Gdyby natomiast były to wahania kilkunastoprocentowe i tych odpadów przybywało, stawki też trzeba by zrewidować.

www.podhaleregion.pl 20-08-2014

Fot. Anna Szopińska

Scena przed ratuszem została wybrana na miejsce ogłoszenia wyników i wręczenia pucharów zwycięzcom 13. Mistrzostw Świata w Wędkarstwie Muchowym Juniorów. Imprezy takiej rangi, z reprezentacjami ośmiu krajów, stolica Podhala nie gościła dawno.

Przed ośmiu laty odbywały się na naszym terenie Mistrzostwa Świata Seniorów. Natomiast juniorów gościły wcześniej Australia, Włochy i inne państwa. Teraz nowotarski rynek stał się areną finału imprezy o najwyższej światowej randze.

www.podhaleregion.pl 04-08-2014

Fot. Anna Szopińska

Dla rodzin wielodzietnych jest to szansa na pomoc finansową przy zakupach nieuchronnych z początkiem każdego roku szkolnego. Miasto zbiera deklaracje od potrzebujących takiego wsparcia, ale tylko do 24 lipca.

O pomoc w ramach programu „Pierwszy dzwonek" mogą się ubiegać rodzice lub opiekunowie prawni
uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zamieszkałych w Nowym Targu, a pochodzących z rodzin 4+ (rodzice i co najmniej czworo dzieci w wieku do 18 roku życia lub pozostających na utrzymaniu rodziców/opiekunów do 24 roku życia, uczących się lub studiujących).

www.podhaleregion.pl 23-07-2014

Fot. Anna Szopińska

Wręczeniem pucharów w wielu kategoriach psich piękności zakończyła się XVIII Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Nowym Targu. Prestiżowy tytuł Najpiękniejszego Psa Wystawy zdobył owczarek australijski z hodowli Thornapple, wabiący się poetycznie Shine on you crazy diamond.

Imię psa to tytuł słynnego utworu "Pink Floydów". Prócz pucharu i gratulacji zwycięzca o ciekawym umaszczeniu blue merle dostał potężny worek karmy.

www.podhaleregion.pl 21-07-2014

Fot. Maciej Zubek

Druga edycja Turnieju Tatry Football Cup 2014 za nami! W dwudniowej rywalizacji  - pod patronatem PODHALEREGION.PL - udział wzięło łącznie we wszystkich kategoriach 34 drużyny z wielu miast, miasteczek i wiosek z południowej Polski. Rozegrano ponad 100 meczów. Ostatecznie główne trofeum trafiło w ręce reprezentantów krakowskiej Biznes Ligi, którzy w finale po serii rzutów karnych pokonali zdobywców tytułu sprzed roku, ekipę Mador Sosnowiec.

- To zdecydowanie jedno z największych naszych osiągnięć w dotychczasowej przygodzie z piłką. Generalnie zespół tworzą zarówno zawodnicy jak i koordynatorzy i pracownicy naszej Biznes Ligi.

www.podhaleregion.pl 21-07-2014

Niecałych 16 kilometrów liczy z dawna obiecywany i wsławiony ciągłym przesuwaniem terminów ogłoszenia przetargu na wykonawstwo oraz rozpoczęcia budowy odcinek „zakopianki" o całkowicie nowym przebiegu, między Lubniem a Rabką.

Podczas poniedziałkowej wizyty w Nowym Tagu pani wicepremier Elżbieta Bieńkowska podała już konkretne terminy tej inwestycji: ukończenie projektu (wiele razy zmienianego, głównie z powodu planowanego tunelu) - do końca tego roku; wykupy gruntów (wzdłuż przebiegu podzielonego na trzy części) – w roku przyszłym. Ogłoszenia przetargu na wykonawstwo można się spodziewać w I kwartale 2015. W przyszłym roku również – początek budowy.

www.podhaleregion.pl 17-07-2014

Ludźmierz przeżywał w ciągu wieków wiele ważnych wydarzeń od przyjścia cystersów, koronację Figury Matki Bożej Ludźmierskiej, różaniec z świętym Janem Pawłem II, wydarzenia te weszły w historię. Swoje miejsce w niej ma też ks. Tadeusz Juchas – mówił rozpoczynając nabożeństwo pogrzebowe ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Sobotni pogrzeb zakończył tygodniowe przygotowania w modlitwie i na czuwaniu do tej ważnej w życiu Podhala i jego mieszkańców uroczystości.

www.podhaleregion.pl 26-05-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Wystąpienie ze zbiorowym pozwem przeciwko Regionalnemu i Krajowemu Zarządowi Gospodarki Wodnej zapowiadają właściciele ok. 200 posesji (w sumie ok. 1.000 mieszkańców) notorycznie zalewanych przez potok Skotnica. Ludzie są już nie tylko zrozpaczeni– są wściekli. Do ministra środowiska, Andrzeja Grabowskiego, poszedł teraz ostry monit w sprawie wcześniejszej skargi na RZGW.

Przez miesiąc bowiem poszkodowani i pełni pretensji ludzie nie doczekali się reakcji na nią. A odpowiedź powinni dostać do dwóch tygodni.

www.podhaleregion.pl 26-05-2014

Dziś o 6 rano nad stolicą Podhala pojawiła się tęcza. Słońce oświetlało mętne i  spienione wody Czarnego Dunajca.

Wczoraj cały dzień padał deszcz, szalała wichura. Dochodziło do licznych interwencji. Strażacy nie mieli chwili odpoczynku i to nie tylko w powodu wody zalewającej posesje, ale i łamiących się z powodu wichury drzew. Na ulicy Nadwodniej wieczorem wybuchł pożar, który udało się ugasić w zaledwie kilkadziesiąt minut.

www.podhaleregion.pl 16-05-2014

Fot. Anna Szopińska

W murach kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, w niedzielny wieczór, zabrzmiały dźwięki „Kwartetu na koniec Czasu" Olivier Messiaena. Nowatorskie w swoim czasie, genialne i niezwykłe, inspirowane Apokalipsą dzieło francuskiego kompozytora i dziś wywiera głębokie wrażenie na słuchaczach.

Koncert organizowały wspólnie parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, burmistrz Nowego Targu i Miejski Ośrodek Kultury.

www.podhaleregion.pl 14-04-2014

Fot. Anna Szopińska

Rozpoczął się drugi etap przebudowy ul. Kolejowej – na 430-metrowym odcinku od ul. Krakowskiej do al. Tysiąclecia. Fragment nie jest długi, ale pod względem wykonawczym nastręcza wielu problemów. Modernizacja wymaga porozumień z kilkoma innymi gestorami. Na skrzyżowaniu ulic Kolejowej, Królowej Jadwigi i Przechodniej powstanie kolejne, piąte w mieście rondo.

Cała modernizacja ul. Kolejowej, ciągnącej się od rynku do al. Tysiąclecia, jest inwestycją rozłożoną na dwa lata, o kosztach przekraczających nieco 3 miliony zł.

www.podhaleregion.pl 14-04-2014

Kształcenie w Nowym Targu personelu pokładowego dla międzynarodowych linii lotniczych, zgodnie z wymogami i przepisami wspólnymi dla wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej – może być kwestią nowego roku akademickiego. Nowotarski ośrodek kursów CCA (Cabin Crew Attestation) byłby pierwszym tego typu w Polsce.

Staje się to realne dzięki porozumieniu zawartemu między spółką VALG-PODHALE (właściciel Galerii „Buy & Fly"), Podhalańską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową i firmą „Terminal" zajmującą się gastronomią i cateringiem.

www.podhaleregion.pl 21-03-2014
Strony od 1 do 7 z łącznej ilości stron 7 z kategorii: www.podhaleregion.pl
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE