RSS facebook
Dziś mamy: niedzielę
- 4 grudnia 2016 roku

339 dzień roku, 48 tydzień roku.
Wschód słońca: 7:17
Zachód słońca: 15:42

Imieniny obchodzą: Barbara, Berno, Biernat, Chrystian, Hieronim, Krystian, Piotr

Dzień Górnika i Naftowca (Barbórka)
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 74

Drukiem wyszedł kolejny, bardzo okrągły bo 20. Numer Almanachu Nowotarskiego. Promocję rocznika, tematyką ogarniającego dalszą i bliższą przeszłość Nowotarszczyny oraz ziemi podhalańskiej; wiele kulturowych i historycznych zagadnień – wydawcy, czyli Zarząd Podhalańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Nowym Targu i burmistrz Grzegorz Watycha, planują na czwartek 24. listopada, o godz. 18.00 w sali obrad Urzędu Miasta Nowy Targ (ul. Krzywa 1).

www.podhaleregion.pl 17-11-2016

W przededniu Święta Niepodległości, na nowotarskim cmentarzu, została oddana po gruntownej przebudowie i remoncie oraz poświęcona Kwatera Legionistów. Na tę krótką uroczystość nie zdążył wicewojewoda Piotr Ćwik, by odebrać podziękowania za pieniądze przekazane z wojewódzkiego szczebla na odnowienie tego miejsca pamięci.

www.podhaleregion.pl 14-11-2016

Fot. Anna Szopińska

Jedenaście godzin z puszkami u czterech bram cmentarza. Ilość czynnie zaangażowanych w XVII Kwestę Nowotarską przekroczyła tego roku 100 osób, ponieważ niektórzy kwestowali grupowo. To piękne świadectwo troski o historyczno-artystyczną wartość i urodę założonej z XVIII wieku nekropolii.

Od godz. 8.00 rano kwestarze stali przy wejściach od ul. Św. Anny, od Skotnicy, od ul. Norwida i od strony wschodniej. Nie w tak pięknej pogodzie jak ubiegłego roku, kiedy XVI Kwesta przyniosła prawie 24 tys. zł, ale przynajmniej nie w deszczu.

www.podhaleregion.pl 02-11-2016

Niedziela w stolicy Podhala upłynęła pod znakiem strażackiego munduru. Przez pół dnia swoje 135-lecie świętowała nowotarska Ochotnicza Straż Pożarna, najstarsza jednostka straży ogniowej na Podhalu. Złotymi Krzyżami Zasługi Prezydent RP uhonorował dwóch druhów.

Uformowane pododdziały ze sztandarami maszerowały do kościoła pw. Matki Boskiej Anielskiej z parkingu przy Długiej Polanie. 

www.podhaleregion.pl 25-10-2016

Jak i w ubiegłym roku, Podhalańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk organizuje XVII Kwestę Nowotarskiej, która odbędzie się w dzień Wszystkich Świętych, 1. listopada, na nowotarskim cmentarzu.

Przed tym dniem Zarząd PTPN zaprasza na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 24. października o godz. 16.00, w sali obrad Urzędu Miasta (Nowy Targ, ul. Krzywa 1). Wszyscy zainteresowani będą wtedy mogli poznać szczegóły i efekty prac konserwatorskich, które wykonał Jan Chodorowicz przy odrestaurowywaniu kolejnych cennych zabytków naszej nekropolii.

www.podhaleregion.pl 24-10-2016

Fot. Anna Szopińska

Najefektowniejszym Punktem Dni Papieskich w Nowym Targu stał się spektakl laserowy w kościele pod wezwaniem Św. Jana Pawła II. Z tą niezwykłą autorską realizacją przyjechała do Nowego Targu firma „Music on Lasers” - Mariusza i Ireny Kmieciów z Siemianowic Śląskich. Spektakl odbył się pod patronatem Burmistrza.

www.podhaleregion.pl 17-10-2016

Fot. Anna Szopińska

Przyjaciół ma Nowy Targ w kilku europejskich państwach. Ale wkrótce może mieć i na równiku... Stolicę Podhala odwiedziła właśnie delegacja w Ekwadoru. Mało prawdopodobne? Ale prawdziwe. I to dopiero początek obiecujących, kontaktów.

Sprawca tej egzotycznej wizyty chodzi w bernardyńskim habicie. To ojciec Seweryn Matyasik. 

www.podhaleregion.pl 03-10-2016

To był jubileusz, co się zowie, świętowanie całodniowe. Nowotarska „tysiąclatka” – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika - obchodziła 50-lecie istnienia swojego budynku. Zaczęło się wszystko Mszą św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, pełną dziękczynień i próśb o błogosławieństwo dla przybytku wiedzy.

www.podhaleregion.pl 27-09-2016

Fot. Anna Szopińska

Mimo deszczowej aury – Msza św. w kościele pod wezwaniem św. Katarzyny, za poległych i pomordowanych na Wschodzie, zgromadziła wielu uczestników z miasta i powiatu. Upamiętnieniem 77. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę 17. września 1939 roku znów były bowiem obchody o randze powiatowo-miejskiej.

www.podhaleregion.pl 19-09-2016

HOKEJ. Przez pięć najbliższych dni w Nowym Targu odbywał się będzie Hokejowy Camp firmowany przez bardzo cenionego za oceanem polskiego szkoleniowca Jarosław Byrskiego, właściciela kanadyjskiej szkoły hokejowej SK8ON.

To już jego trzecia edycja. Pierwsze dwie odbyły się w Katowicach i Poznaniu.

www.podhaleregion.pl 08-09-2016

Anna Szopińska

Przyjaźń utwierdza się przy biesiadzie. A jeśli nie ma tak wielkiego stołu, żeby przy nim zgromadzić Podhalan i Ślązaków, to zawsze spotkać się można przy patelni. Patelnia ustawiona w jarmarkową niedzielę przed ratuszem była ogromna, podgrzewana gazem.

www.podhaleregion.pl 24-08-2016

Fot. Anna Szopińska

NOWY TARG. Sobotni wieczór należał do „Future Folku”. Po zeszłorocznym koncercie „Zakopowera”, młodsza, trzyosobowa grupa była kolejną, która pokazała jak we współczesnej muzyce działają góralskie inspiracje albo inaczej – co można zrobić z nutami znanymi nam od prawieków.

www.podhaleregion.pl 21-08-2016

Anna Szopińska
72. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego nie przyniosła zbliżenia grup organizujących uroczystości. Jedno upamiętnienie – pod oficjalnym patronatem burmistrza – odbyło się pod Kopcem Wolności. Drugie – przy Krzyżu Katyńskim – 140 metrów dalej.
Ta odległość – którą można przebyć w trzy minuty, przechodząc gimnazjalnym boiskiem - już kolejny rok wydaje się dystansem nie do pokonania... Przy Kopcu miejska władza firmuje swoim autorytetem inicjatywę synów powstańców warszawskich i rodzin AK 1 PSP, dbając o przygotowanie miejsca uroczystości. I tego roku stawiła się tam w komplecie, wraz z szefami miejskich jednostek.
www.podhaleregion.pl 02-08-2016

Odpust w najstarszym nowotarskim kościele p.w. św. Anny jest 26 lipca. Jednak zwyczajowo odbywa się w poprzedzającą tę datę niedzielę. Dziś jak zapowiedział ks. Mieczysław Łukaszczyk, rektor kościółka św. Anny opiekujący się tą najstarszą świątynią zaprasza na odpust dzieci.

www.podhaleregion.pl 27-07-2016

NOWY TARG. Na dwudniowej Wystawie Psów Rasowych zaprezentowało się ponad 700 psów z całej Polski a także z zagranicy. 

Pomimo niesprzyjających warunków w sobotę odbyła się Wystawa Psów Rasowych Grup FCI a w niedzielę, jubileuszowa XX Wystawa Psów Rasowych w Nowym Targu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Nowy Targ - Grzegorz Watycha. 

www.podhaleregion.pl 21-07-2016
Strony od 1 do 14 z łącznej ilości stron 14 z kategorii: www.podhaleregion.pl
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
SLE