RSS facebook
Dziś mamy: wtorek
- 4 sierpnia 2015 roku

216 dzień roku, 32 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:15
Zachód słońca: 19:17

Imieniny obchodzą: Alfred, Arystarch, Dominik, Maria, Mironieg, Protazy

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
Miejska Biblioteka P
MOK
MCSIR
JP II Nowy Targ
Karta Dużej Rodziny
Album-Ocalic
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Aeroklub
UTW
NTvK

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 58

Fot. Anna Szopińska

Dla gości XV Jarmarku Podhalańskiego jego organizatorzy przygotują liczne atrakcje - nie tylko na nowotarskim Rynku, ale też na Placu Juliusza Słowackiego.

Sam plac jest miejscem historycznie związanym z handlem, świadczy o tym jego wcześniejsza nazwa: Mały Rynek. Dawniej tu handlowano w dni targowe, a w okresie międzywojennym funkcjonował w tym miejscu również Bazar Podhalański – spółdzielnia oferująca klientom różnorodne towary.

www.podhaleregion.pl 04-08-2015

Fot. Anna Szopińska

Jak czarowny potrafi być dźwięk gitary klasycznej, dowiódł podczas koncertu w ratuszowej sali gość z Włoch. Pier Luigi Corona zaliczany jest do grona stu największych mistrzów tego instrumentu w świecie. Pierwszym jego występem w Polsce był właśnie koncert w sali nowotarskiego ratusza.

Spotkanie w sobotni wieczór, w reprezentacyjnym budynku miasta, miało podwójnie uroczysty charakter. Burmistrz Grzegorz Watycha podejmował bowiem delegację z partnerskiego miasta Roverbella w prowincji Mantua, na czele z Matheo Kazulanim.

www.podhaleregion.pl 06-07-2015

Wystartowali z rynku w odstępach 5-minutowych: wytrawni kolarze 53. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego – jednego z najważniejszych i najbardziej wymagających wyścigów klasy międzynarodowej rozgrywanych na terenie Polski, a zaraz za nimi - amatorzy dwóch kółek w liczbie 134.

Ci ostatni mieli do wyboru cztery trasy o różnej długości i różnym stopniu trudności.

www.podhaleregion.pl 15-06-2015

Fot. Anna Szopińska

Nie mogło się nie udać. Całodniowy ciąg atrakcji i przyjemności zaplanowanych z okazji 90-lecia Rezerwatu „Bór na Czerwonem" zgromadził n niemałą ludzką rzeszę w miejscu, gdzie zaczyna się ścieżka przyrodnicza przez torfowiskową enklawę.Jest to ulubiona trasa spacerowa nowotarżan, jednak – przemierzając ją – trzeba pamiętać o rzeczy trudno wyobrażalnej: że obcujemy z żywą formacją przyrodniczą, której wiek liczy się tysiącleciami.

www.podhaleregion.pl 15-06-2015

Fot. Maciej Zubek

PIŁKA NOŻNA. Już w najbliższy weekend pod patronatem PODHALEREGION.PL na dwóch podhalańskich boiskach: w Nowym Targu i Łapszach Niżnych rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Podhale Amp Futbol Cup (rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez drużyny, w których biorą udział zawodnicy po jednostronnej amputacji kończyny)

We wtorek w sali obrad nowotarskiego Urzędu Miasta odbyła się konferencja prasowa z udziałem organizatorów, sponsorów, partnerów i uczestników turnieju.

www.podhaleregion.pl 03-06-2015

Fot. Anna Szopińska

Jest gotowa opinia geologiczna w sprawie poszerzenia starego cmentarza. Mówi ona, że teren od północnej strony nekropolii, leżący po obu stronach ul. Norwida, może być wykorzystany na jej poszerzenie.

Jednocześnie wpłynęło wiele wniosków do planowanych zmian studium i planu przestrzennego dla tego terenu od właścicieli gruntów sąsiadujących z cmentarzem.

www.podhaleregion.pl 12-05-2015

Fot. Anna Szopińska

Angielskiego najlepiej uczyć się przez teatr. I można ten język opanować znakomicie już w gimnazjalnych klasach. Dowiedli tego uczniowie Gimnazjum Nr 2, inscenizacją „Beauty is a Beast".Prawdę, że język ożywa i pięknieje dzięki dramatowi – potwierdził już szekspirowski teatr. Na tragizm namiętności i mroczne sceny „Makbeta" czy „Otella" gimnazjaliści są wszak za młodzi. Dla kółek teatralno-językowych, na które chętnie uczęszczają, tworzone są więc specjalne sztuki, o niewyszukanym języku, z dość przejrzystą fabułą i morałem, często kostiumowe.

www.podhaleregion.pl 12-05-2015

Fot. Anna Szopińska

Kolejnym wydarzeniem w cyku „Spotkań przy Ruczaju" jest wystawa Gabriela Wolskiego. Spotkania te odbywają się co kwartał. Przyświeca im idea łączenia sztuki z dobroczynnością. Propagują działalność Fundacji im. Worwy i służą jej wspomaganiu.

Każda odsłona tych spotkań, prowadzonych przez Jolantę Łapsę jako inicjatorkę powstania Fundacji, Beatę Zalot wyszukującą artystów i Alicję Chodorowicz – obecną panią prezes, ma jakiś muzyczny akcent. Tym razem był to solowy występ obiecującej nowotarskiej wokalistki – Karoliny Hornik, w angielskim i francuskim repertuarze.

www.podhaleregion.pl 28-04-2015

W niedzielne popołudnie, na scenie przed ratuszem, schola „Promyki" promowała swoją świeżo wydaną płytę. I był to uroczy koncert grupy działającej przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wcześniej, w Niedzielę Palmową, schola rozdawała płyty parafianom w prezencie.

„Promyki" znane są przede wszystkim z muzycznej oprawy „dwunastek" – mszy dla dzieci w niedzielne południe - i z występów w kolejnych edycjach „Sacrosongu".

www.podhaleregion.pl 14-04-2015

Źródło: Ryszard Bielak

HOKEJ. Ósmy w historii, a drugi z rzędu tytuł Mistrza Polski Old Boyów wywalczyli w Toruniu reprezentanci Podhala Nowy Targ. Dokonali tego w imponującym stylu, nie pozostawiając żadnych złudzeń rywalom. Wygrali wszystkie pięć – łącznie z finałem – spotkań, w dodatku większość z nich w efektownych rozmiarach.

www.podhaleregion.pl 01-04-2015

Fot. Anna Szopińska

Dwupiętrowe giganty, postaci klownów, które zjawiły się nagle na płycie nowotarskiego rynku, nie bez powodu intrygują. Sztuka ma zadziwiać. Nie wszyscy zdziwieni wiedzą jednak, że monumentalne, zabawne, ale i metaforyczne stwory to dzieło artysty z nowotarskim rodowodem – Michała Batkiewicza.

www.podhaleregion.pl 01-04-2015

Fot. Anna Szopińska

W Galerii BWA „Jatki" zrobiło się światowo i stołecznie. Zawdzięczamy to wystawie prac Tomasza Awdziejczyka i wyeksponowaniu artystycznego pokłosia międzynarodowego pleneru malarskiego LIPOVCI 2013. Bo to już import ze Słowenii.

Tomasz Awdziejczyk to warszawianin, absolwent stołecznej ASP, uczeń m.in. znakomitego malarza i grafika prof. Jerzego Tchórzewskiego. Mnogość wystaw indywidualnych i zbiorowych świadczy zarówno o twórczym temperamencie artysty, jak też dynamice jego kariery w artystycznymn świecie.

www.podhaleregion.pl 30-03-2015

HOKEJ. Piętnasty w historii nowotarskiego hokeja brązowy medal mistrzostw Polski stał się faktem! „Szarotki" wykorzystały atut własnego lodowiska i po raz drugi pokonali zespół Ciarko PBS Bank Sanok. Tym samym podopieczni Marka Ziętary dokonali wręcz niemożliwego, biorąc pod uwagę przed sezonowe spekulacje.

www.podhaleregion.pl 27-03-2015

Fot. Anna Szopińska

Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Parafii Św. Katarzyny w Nowym Targu, zapraszają na XIV Drogę Krzyżową ulicami miasta, w najbliższy piątek 20. marca.

Droga Krzyżowa rozpocznie się przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu o godzinie 19.00. Przejdziemy ulicami Królowej Jadwigi, Krzywą, Kopernika, Szaflarską i zakończymy na nowotarskim Rynku ok. godz. 21.00.

www.podhaleregion.pl 17-03-2015

SPORTY MOTOROWE. Tadeusz Błażusiak szósty raz z rzędu sięgnął po tytuł Halowego Mistrza Świata w Super Enduro. Nowotarżanin po raz kolejny zostawił rywali daleko w tyle. Klasyfikacje generalną wygrał z dorobkiem 320 punktów i przewagą 32 „oczek" na drugim w stawce Amerykaninem Cody Webem. W kategorii juniorów inny reprezentant Nowego Targu Oskar Kaczmarczyk, sezon zakończył na miejscu ósmym, co jak na absolutny debiut w tej rangi imprezie jest sporym osiągnięciem.

www.podhaleregion.pl 17-03-2015
Strony od 1 do 9 z łącznej ilości stron 9 z kategorii: www.podhaleregion.pl
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE