Projekty Unijne Miasta Nowy Targ

Dziś mamy: środę
- 30 lipca 2014 roku

211 dzień roku, 31 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:08
Zachód słońca: 20:24

Imieniny obchodzą: Abdon, Julia, Julita, Ludmiła, Maryna, Ubysław

Burmistrz Miasta
mgr inż. Marek Fryźlewicz

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
Karta Dużej Rodziny
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Aeroklub
UTW
NTvK
Fundacja im. A. Worw
Adopcja zwierząt
Wirtualny Sztetl
RCL

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 45

Fot. Anna Szopińska

Dla rodzin wielodzietnych jest to szansa na pomoc finansową przy zakupach nieuchronnych z początkiem każdego roku szkolnego. Miasto zbiera deklaracje od potrzebujących takiego wsparcia, ale tylko do 24 lipca.

O pomoc w ramach programu „Pierwszy dzwonek" mogą się ubiegać rodzice lub opiekunowie prawni
uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zamieszkałych w Nowym Targu, a pochodzących z rodzin 4+ (rodzice i co najmniej czworo dzieci w wieku do 18 roku życia lub pozostających na utrzymaniu rodziców/opiekunów do 24 roku życia, uczących się lub studiujących).

www.podhaleregion.pl 23-07-2014

Fot. Anna Szopińska

Wręczeniem pucharów w wielu kategoriach psich piękności zakończyła się XVIII Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Nowym Targu. Prestiżowy tytuł Najpiękniejszego Psa Wystawy zdobył owczarek australijski z hodowli Thornapple, wabiący się poetycznie Shine on you crazy diamond.

Imię psa to tytuł słynnego utworu "Pink Floydów". Prócz pucharu i gratulacji zwycięzca o ciekawym umaszczeniu blue merle dostał potężny worek karmy.

www.podhaleregion.pl 21-07-2014

Fot. Maciej Zubek

Druga edycja Turnieju Tatry Football Cup 2014 za nami! W dwudniowej rywalizacji  - pod patronatem PODHALEREGION.PL - udział wzięło łącznie we wszystkich kategoriach 34 drużyny z wielu miast, miasteczek i wiosek z południowej Polski. Rozegrano ponad 100 meczów. Ostatecznie główne trofeum trafiło w ręce reprezentantów krakowskiej Biznes Ligi, którzy w finale po serii rzutów karnych pokonali zdobywców tytułu sprzed roku, ekipę Mador Sosnowiec.

- To zdecydowanie jedno z największych naszych osiągnięć w dotychczasowej przygodzie z piłką. Generalnie zespół tworzą zarówno zawodnicy jak i koordynatorzy i pracownicy naszej Biznes Ligi.

www.podhaleregion.pl 21-07-2014

Niecałych 16 kilometrów liczy z dawna obiecywany i wsławiony ciągłym przesuwaniem terminów ogłoszenia przetargu na wykonawstwo oraz rozpoczęcia budowy odcinek „zakopianki" o całkowicie nowym przebiegu, między Lubniem a Rabką.

Podczas poniedziałkowej wizyty w Nowym Tagu pani wicepremier Elżbieta Bieńkowska podała już konkretne terminy tej inwestycji: ukończenie projektu (wiele razy zmienianego, głównie z powodu planowanego tunelu) - do końca tego roku; wykupy gruntów (wzdłuż przebiegu podzielonego na trzy części) – w roku przyszłym. Ogłoszenia przetargu na wykonawstwo można się spodziewać w I kwartale 2015. W przyszłym roku również – początek budowy.

www.podhaleregion.pl 17-07-2014

Ludźmierz przeżywał w ciągu wieków wiele ważnych wydarzeń od przyjścia cystersów, koronację Figury Matki Bożej Ludźmierskiej, różaniec z świętym Janem Pawłem II, wydarzenia te weszły w historię. Swoje miejsce w niej ma też ks. Tadeusz Juchas – mówił rozpoczynając nabożeństwo pogrzebowe ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Sobotni pogrzeb zakończył tygodniowe przygotowania w modlitwie i na czuwaniu do tej ważnej w życiu Podhala i jego mieszkańców uroczystości.

www.podhaleregion.pl 26-05-2014

Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Wystąpienie ze zbiorowym pozwem przeciwko Regionalnemu i Krajowemu Zarządowi Gospodarki Wodnej zapowiadają właściciele ok. 200 posesji (w sumie ok. 1.000 mieszkańców) notorycznie zalewanych przez potok Skotnica. Ludzie są już nie tylko zrozpaczeni– są wściekli. Do ministra środowiska, Andrzeja Grabowskiego, poszedł teraz ostry monit w sprawie wcześniejszej skargi na RZGW.

Przez miesiąc bowiem poszkodowani i pełni pretensji ludzie nie doczekali się reakcji na nią. A odpowiedź powinni dostać do dwóch tygodni.

www.podhaleregion.pl 26-05-2014

Dziś o 6 rano nad stolicą Podhala pojawiła się tęcza. Słońce oświetlało mętne i  spienione wody Czarnego Dunajca.

Wczoraj cały dzień padał deszcz, szalała wichura. Dochodziło do licznych interwencji. Strażacy nie mieli chwili odpoczynku i to nie tylko w powodu wody zalewającej posesje, ale i łamiących się z powodu wichury drzew. Na ulicy Nadwodniej wieczorem wybuchł pożar, który udało się ugasić w zaledwie kilkadziesiąt minut.

www.podhaleregion.pl 16-05-2014

Fot. Anna Szopińska

W murach kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, w niedzielny wieczór, zabrzmiały dźwięki „Kwartetu na koniec Czasu" Olivier Messiaena. Nowatorskie w swoim czasie, genialne i niezwykłe, inspirowane Apokalipsą dzieło francuskiego kompozytora i dziś wywiera głębokie wrażenie na słuchaczach.

Koncert organizowały wspólnie parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, burmistrz Nowego Targu i Miejski Ośrodek Kultury.

www.podhaleregion.pl 14-04-2014

Fot. Anna Szopińska

Rozpoczął się drugi etap przebudowy ul. Kolejowej – na 430-metrowym odcinku od ul. Krakowskiej do al. Tysiąclecia. Fragment nie jest długi, ale pod względem wykonawczym nastręcza wielu problemów. Modernizacja wymaga porozumień z kilkoma innymi gestorami. Na skrzyżowaniu ulic Kolejowej, Królowej Jadwigi i Przechodniej powstanie kolejne, piąte w mieście rondo.

Cała modernizacja ul. Kolejowej, ciągnącej się od rynku do al. Tysiąclecia, jest inwestycją rozłożoną na dwa lata, o kosztach przekraczających nieco 3 miliony zł.

www.podhaleregion.pl 14-04-2014

Kształcenie w Nowym Targu personelu pokładowego dla międzynarodowych linii lotniczych, zgodnie z wymogami i przepisami wspólnymi dla wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej – może być kwestią nowego roku akademickiego. Nowotarski ośrodek kursów CCA (Cabin Crew Attestation) byłby pierwszym tego typu w Polsce.

Staje się to realne dzięki porozumieniu zawartemu między spółką VALG-PODHALE (właściciel Galerii „Buy & Fly"), Podhalańską Państwową Wyższą Szkołą Zawodową i firmą „Terminal" zajmującą się gastronomią i cateringiem.

www.podhaleregion.pl 21-03-2014

Fot. Anna Szopińska

Dzień Kobiet to już nie święto kojarzone ze zmaltretowanym goździkiem i parą „deficytowych" rajstop. Uniwersytet Trzeciego wieku w Nowym Targu pokazał, że 8 marca może być dniem kobiecości kreatywnej i triumfującej, o wdzięku... skutecznym.

Panie z instytucji „której się nie odmawia" do udowodnienia tego użyły i własnych talentów, i zdolności innych osób – obojga płci, różnych pokoleń.

www.podhaleregion.pl 10-03-2014

Fot. Anna Szopińska

18 głosami za projektem uchwały złożonym przez przewodniczącego Rady Pawła Liszkę nowotarscy radni przesądzili o przyznaniu dotacji dla prowadzących żłobki i kluby dziecięce na terenie miasta. Będą one do wzięcia od 1 maja (do końca roku), ale pod warunkiem, że właściciele obniżą opłaty ponoszone przez rodziców do 500 zł miesięcznie.

W Nowym Targu funkcjonują na razie dwa żłobki – jeden zapewnia opiekę 6 dzieciom, drugi - 12, a zdolny jest przyjąć nawet 32. W jednym czesne wraz z wyżywieniem wynosi 750, a w drugim 650 zł miesięcznie. Są to opłaty skalkulowane na podstawie realnych kosztów.

www.podhaleregion.pl 07-03-2014

Fot. Anna Szopińska

POWIAT NOWOTARSKI. Kilkunastu właścicieli firm przewozowych uczestniczyło w spotkaniu z przedstawicielami spółki „Dekada", władzami powiatu, miasta, dyrekcją Powiatowego Zarządu Dróg i szefostwem powiatowego wydziału komunikacji. „Dekada" oficjalnie ogłosiła, iż sama będzie zarządzać nowym dworcem autobusowym w Nowym Targu. Przewoźnikom przedstawiła regulamin korzystania z dworca i cennik.

Spotkanie w starostwie miało wagę niemal historyczną, jako pierwsze w tak szerokim gronie od kilku lat. Teraz bowiem – gdy bliski już finał inwestycji i otwarcie dworca – pojawia się szansa na ostateczne uporządkowanie systemu komunikacji.

www.podhaleregion.pl 06-03-2014

Fot. Anna Szopińska

Ok. 120 osób przybyło na V (mały jubileusz) Bal Charytatywny Fundacji im. Adama Worwy, organizowany przy wsparciu Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. Podczas aukcji i ze sprzedaży cegiełek uzyskano ponad 20 tys. zł.

Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń do fizjoterapii, przydatnych w domu pacjenta.

Na V Balu przedstawiono nową panią prezes Fundacji – po kadencji Jolanty Skuty (która m.in. uruchomiła sklep medyczny przy al. Tysiąclecia) – została nią Alicja Chodorowicz.

www.podhaleregion.pl 04-03-2014

Fot. Anna Szopińska

REJON NOWOTARSKI. Z kilkunastoma przedstawicielami szkół średnich, instytucji i stowarzyszeń spotkali się aktywiści akcji honorowego krwiodawstwa na Podhalu. Była to okazja zarówno do wręczenia odznak tym, którzy oddali ponad 18 litrów tego daru życia, jak i do omówieni szczegółów technicznych i terminów akcji. Inicjatywy te wspierają i starostwa, i burmistrz.

Spotkanie odbyło się w nowotarskim Urzędzie Miasta. O słodkie co nieco zadbała firma Zbigniewa Steskala, ta sama, która funduje pakiety odżywcze dla krwiodawców przy kolejnych akcjach.

www.podhaleregion.pl 25-02-2014
Strony od 1 do 6 z łącznej ilości stron 6 z kategorii: www.podhaleregion.pl
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE