Dziś mamy: niedzielę
- 1 lutego 2015 roku

32 dzień roku, 5 tydzień roku.
Wschód słońca: 7:12
Zachód słońca: 16:34

Imieniny obchodzą: Bryda, Brygida, Dobrocha, Dobrochna, Iga, Ignacja, Ignacy, Paweł, Siemirad, Żegota

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
Karta Dużej Rodziny
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Aeroklub
UTW
NTvK
Fundacja im. A. Worw
Adopcja zwierząt
Wirtualny Sztetl
RCL

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 26

Fot. Anna Szopińska

Wygląda na to, że już pierwsze z tegorocznych spotkań w Salonie Poezji ustanowiło rekord frekwencji. Ale nic dziwnego – wszak w 63. edycji królowały piosenki Leonarda Cohena. Kanadyjski poeta i bard jeszcze raz pokazał moc swojej śpiewanej liryki.

Jego fenomen polega na tym, że od dwóch pokoleń niczyje chyba ballady nie zapadły w serca światowej publiczności tak głęboko, jak te znakomite, pełne metafor, obrazów i literackich odniesień utwory o miłości, wolności, Bogu, burzach uczuć, odwiecznym dramacie człowieczego losu.

www.podhaleregion.pl 20-01-2015

Fot. Anna Szopińska

Finałem Nowotarskich Targów Bożonarodzeniowych stały się kolędowanie i koncert. W imprezie na scenie pośrodku rynku uczestniczyli laureaci 12. Konkursu Kolęd „Gloria in exelsis Deo" z zespołu Szkół w Gronkowie oraz Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Marcina Musiaka.

Na dzień Trzech Króli, kiedy przypadł finał Targów, Miejska Orkiestra przygotowała kolędową klasykę w opracowaniu płk Franciszka Suwały – długoletniego działacza orkiestr wojskowych i amatorskich.

Świąteczny nastrój tworzyli też sympatyczni instrumentaliści wykonaniami popularnych pieśni „We wish you a merry Christmas" oraz „Jingle Bells" i „Jingle Bells rock", w jazzujących, big-bandowych aranżacjach.

www.podhaleregion.pl 07-01-2015

Fot. Anna Szopińska

Już trudno sobie wyobrazić przedświąteczny czas bez gromadnej uciechy i bez łamania się słodką chałką, bez błogosławieństwa i życzeń, od których cieplej sie robi na rynku i w duszy. Nowotarski Oddział Związku Podhalan na Wigilię w Mieście, która to wszystko niesie, zaprosił już ósmy raz.I była ona, jak zwykle, czarowna: swojska, pachnąca świerczyną, barszczem z fasolą, łazankami z kapustą, kompotem ze śliwkowego suszu, domowym wypiekiem.

www.podhaleregion.pl 24-12-2014

Fot. Anna Szopińska

Godzinę trwała dziś wizyta pani Konsul Generalnej USA w Krakowie, Ellen Germain, w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Przybyła ona na zaproszenie rektora, prof. Iwona Grysa, aby kilkuset młodym słuchaczom przedstawić swoją drogę do dyplomacji. Tak też brzmiał tytuł jej prowadzonego po angielsku wykładu: „My road to Diplomacy".

Pani Konsul spotkała się wpierw z władzami uczelni, które reprezentowali kanclerz - dr inż. Kazimierz Wójcik oraz pełnomocnik rektora ds. strategii PPWSZ - Mieczysław Karpiel, także dr Krzysztof Trochimiuk, przedstawiciel kierunku Filologia Angielska.

www.podhaleregion.pl 18-12-2014

SPORTY MOTOROWE. Tadeusz Błażusiak nie miał sobie równych w pierwszej rundzie Halowych Mistrzostw Świata w Superenduro, które rozegrano w gdańskiej ErgoArenie. W rywalizacji juniorów świetnie spisał się inny nowotarżanin Oskar Kaczamrczyk. Zajął ósme miejsce, najwyższe spośród Polaków.

Zwycięstwo Błażusiaka było bezdyskusyjne. Popularny Taddy wygrał każdą z trzech rund. W pierwszej nie przeszkodził mu nawet upadek na pierwszym łuku, po kolizji z Jonnym Walkerem. Szybko się pozbierał, zaczął błyskawicznie odrabiać straty i kilkadziesiąt metrów przed metą już objął prowadzenie, którego nie oddał do samego końca. Drugi był Anglik David Knight, trzeci Amerykanin Cody Webb.

www.podhaleregion.pl 08-12-2014

Fot. Maciej Zubek

HOKEJ. Bardzo ważne zwycięstwo w perspektywie awansu do pierwszej „szóstki" odnieśli w Opolu hokeiści MMKS Podhale Nowy Targ. „Szarotki" pokonały Orlika 2:0 po trafieniach Kaspra Bryniczki i Damiana Kapicy.

Trener Marek Ziętara mocno musiał się nagłowić aby skompletować na nowo formacje. Brakowało bowiem w składzie „Szarotek" kontuzjowanego Dariusza Gruszki, przebywającego wciąż w Rosji Igora Omeljanenki oraz będących za zgrupowaniu reprezentacji u-20 Patryka Wronki oraz Oskara Jaśkiewicza. W dodatku nie w pełni sił był Jarosław Różański (uraz mięśnia czworogłowego).

www.podhaleregion.pl 08-12-2014

Fot. Anna Szopińska

Gośćmi 64. Salonu Poezji w ratuszu byli państwo Jaskułkowie. Aktor z Nowego Targu rodem dał podczas tego spotkania prawdziwy popis swoich interpretacyjnych możliwości. Wirtozowskimi wykonaniami na pianinie towarzyszyła mu żona Krystyna.

Dla wielu nowotarżan Stanisław Jaskułka jest serdecznym przyjacielem, znajomym, kolegą ze szkolnych lat. I ci wszyscy druhowie, koleżanki – oczywiście pojawili się w Salonie, by posłuchać swojego ulubieńca, który poetyckiemu spotkaniu nadał tytuł „Źródła". Inni znają go jako konferansjera – i galowych, i regionalnych imprez.

www.podhaleregion.pl 08-12-2014

Fot. Anna Szopińska
Spółka Nowa Targowica uzyskała pozwolenie budowlane. Na 12-hektarowy teren za Komendą Powiatową Policji i ul. Polną wjechał ciężki sprzęt. Od dawna oczekiwane prace ruszyły z impetem.

Inwestorzy zaczynają od wyrównania terenu i zgromadzenia budulca.W pierwszej fazie na obszarze należącym do spółki i dzierżawionym od miasta zagospodarowanych ma być ok. 5 hektarów.

www.podhaleregion.pl 14-11-2014

Fot. Anna Szopińska

Niepamięć im nie grozi – tym ludziom, których losy tworzyły historię miasta i Polski w latach wojennych przełomów i na przestrzeni dwóch wieków. W takim przekonaniu utwierdza pierwsza wystawa „Z rodzinnych archiwów nowotarskich rodów". I niech będzie zachętą do wydobywania z domowych zakamarków pamiątek, które z każdym rokiem nabierają większej wartości.

www.podhaleregion.pl 25-10-2014

Dziś (9.09.2014) o godz. 18, w Szkole Podstawowej Nr 4 na Niwie, rozpoczyna się cykl spotkań z mieszkańcami, poświęconych konstruowaniu Budżetu Obywatelskiego. Drukowana informacja w postaci kolorowej broszury już trafiła lub wkrótce trafi do skrzynek pocztowych mieszkańców. Jest też do wzięcia w Urzędzie Miasta. Jutro (też o godz. 18.00) – spotkanie w Gimnazjum Nr 1. Cały harmonogram – na stronie internetowej miasta.

Od tego momentu brazylijski pomysł na współrządzenie budżetowymi pieniędzmi będzie wcielany w życie na obszarze Nowego Targu (podzielonego na cztery strefy).

www.podhaleregion.pl 09-09-2014

Fot. Anna Szopińska

Rozmowa z Markiem Fryźlewiczem, burmistrzem Nowego Targu

- Organizowany przez miasto system gospodarowania odpadami działa od roku, a wykluwał się w gorących sporach na forum Rady Miasta. Co w tej chwili wiemy o jego ekonomice?

- Jeśli nie w dziesiątkę, to w dziewiątkę na pewno utrafiliśmy z wysokością stawek w stosunku do ilości odpadów. Stawki zostały zaplanowane tak, że system się bilansuje. Nie sprawdziły się złe sny opozycji, że to wszystko jest fatalnie przygotowane. System jest zbilansowany, mimo iż w poszczególnych miesiącach notujemy zauważalne różnice w ilości odpadów. Są to wahania w granicach 5 – 10 procent. 5 procent to jeszcze granica błędu. Gdyby natomiast były to wahania kilkunastoprocentowe i tych odpadów przybywało, stawki też trzeba by zrewidować.

www.podhaleregion.pl 20-08-2014

Fot. Anna Szopińska

Scena przed ratuszem została wybrana na miejsce ogłoszenia wyników i wręczenia pucharów zwycięzcom 13. Mistrzostw Świata w Wędkarstwie Muchowym Juniorów. Imprezy takiej rangi, z reprezentacjami ośmiu krajów, stolica Podhala nie gościła dawno.

Przed ośmiu laty odbywały się na naszym terenie Mistrzostwa Świata Seniorów. Natomiast juniorów gościły wcześniej Australia, Włochy i inne państwa. Teraz nowotarski rynek stał się areną finału imprezy o najwyższej światowej randze.

www.podhaleregion.pl 04-08-2014

Fot. Anna Szopińska

Dla rodzin wielodzietnych jest to szansa na pomoc finansową przy zakupach nieuchronnych z początkiem każdego roku szkolnego. Miasto zbiera deklaracje od potrzebujących takiego wsparcia, ale tylko do 24 lipca.

O pomoc w ramach programu „Pierwszy dzwonek" mogą się ubiegać rodzice lub opiekunowie prawni
uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zamieszkałych w Nowym Targu, a pochodzących z rodzin 4+ (rodzice i co najmniej czworo dzieci w wieku do 18 roku życia lub pozostających na utrzymaniu rodziców/opiekunów do 24 roku życia, uczących się lub studiujących).

www.podhaleregion.pl 23-07-2014

Fot. Anna Szopińska

Wręczeniem pucharów w wielu kategoriach psich piękności zakończyła się XVIII Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Nowym Targu. Prestiżowy tytuł Najpiękniejszego Psa Wystawy zdobył owczarek australijski z hodowli Thornapple, wabiący się poetycznie Shine on you crazy diamond.

Imię psa to tytuł słynnego utworu "Pink Floydów". Prócz pucharu i gratulacji zwycięzca o ciekawym umaszczeniu blue merle dostał potężny worek karmy.

www.podhaleregion.pl 21-07-2014

Fot. Maciej Zubek

Druga edycja Turnieju Tatry Football Cup 2014 za nami! W dwudniowej rywalizacji  - pod patronatem PODHALEREGION.PL - udział wzięło łącznie we wszystkich kategoriach 34 drużyny z wielu miast, miasteczek i wiosek z południowej Polski. Rozegrano ponad 100 meczów. Ostatecznie główne trofeum trafiło w ręce reprezentantów krakowskiej Biznes Ligi, którzy w finale po serii rzutów karnych pokonali zdobywców tytułu sprzed roku, ekipę Mador Sosnowiec.

- To zdecydowanie jedno z największych naszych osiągnięć w dotychczasowej przygodzie z piłką. Generalnie zespół tworzą zarówno zawodnicy jak i koordynatorzy i pracownicy naszej Biznes Ligi.

www.podhaleregion.pl 21-07-2014
Strony od 1 do 7 z łącznej ilości stron 7 z kategorii: www.podhaleregion.pl
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE