RSS facebook
Dziś mamy: czwartek
- 26 maja 2016 roku

147 dzień roku, 21 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:43
Zachód słońca: 20:30

Imieniny obchodzą: Beda, Filip, Marianna, Paulina, Więcemił, Wilhelmina

Dzień Matki
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Karta Dużej Rodziny
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 79

Fot. Anna Szopińska

Osiem instrumentalnych grup z różnych miejscowości Nowotarszczyzny przybyło, by wziąć udział w X Podhalańskim Festiwalu Orkiestr Dętych. Nowotarski rynek całe niedzielne popołudnie rozbrzmiewał ich muzyką.

W pierwszy tak ciepły majowy dzień słońce przeglądało się w lśniących blachach instrumentów. Lazur nieba przecinały szybowce, pluskała fontanna, atmosfera na rynku panowała piknikowa, kolejki po lody były bardzo długie.

www.podhaleregion.pl 24-05-2016

Fot. Anna Szopińska

Wydarzenie pod patronatem dziennika internetowego Podhale Region

NOWY TARG. Najpierw ich było słychać, potem ulicą Sobieskiego fantastycznie kolorowy korowód wkroczył do rynku. Przed tym wkroczeniem, do uczestników jubileuszowych Juwenaliów Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dołączyła grupa „najmłodszych” studentów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku – też z okrzykami: - Tak się bawi, tak się bawi U - T - W! Żacy wzięli miasto we władanie na dwa dni.

www.podhaleregion.pl 20-05-2016

Fot. Maciej Zubek

UNIHOKEJ. Po raz piąty w historii unihokeiści Górali Nowy Targ sięgnęli po Mistrzostwo Polski. W finale pokonali swojego lokalnego rywala Szarotkę. Losy spotkania rozstrzygnęła bramka Piotra Kosteli zdobyta w 9 minucie dogrywki. Po regulaminowych 60 minutach wynik był bowiem remisowy 3:3.

www.podhaleregion.pl 16-05-2016

Fot. Anna Szopińska

Wydarzenia uświetniające 670-lecie lokacji Nowego Targu nabierają intensywności. Kolejnym z nich był Koncert Międzynarodowy na dwie orkiestry i dwa soprany. Odbył się on w niedzielę na scenie MOK-u, dostarczając publiczności mocnych muzycznych wrażeń.

www.podhaleregion.pl 16-05-2016

Przez półtorej godziny, w sobotni wieczór, prezbiterium największej nowotarskiej świątyni było najprawdziwszą estradą. Mury kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa wypełniła muzyka niosąca radość, miłość i poczucie jedności; wypełniła chwała Dawcy Talentów. 

www.podhaleregion.pl 08-05-2016

Fot. Anna Szopińska

Zaczęło się dźwiękami wojskowych marszów i defiladą drużyn w kolumnie marszowej. Na miejsce IV Wojewódzkiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych wybrana została stolica Podhala. W tym wyjątkowo widowiskowym popisie wyszkolenia na płycie rynku wzięły udział reprezentacje sześciu szkół ponadgimnazjalnych z całej Małopolski. A pogoda dopisała rewelacyjnie.

www.podhaleregion.pl 22-04-2016

HOKEJ. Trzeci raz z rzędu, a dziewiąty w historii Old Boje Podhala Nowy Targ sięgnęli po tytuł Mistrza Polski. Nowotarżanie dokonali tego w wielkim stylu. Grając przed własną publicznością odnieśli w turnieju komplet zwycięstw, w finale gładko ogrywając Cracovię aż 7:1.

www.podhaleregion.pl 18-04-2016

Anna Szopińska

NOWY TARG – POWIAT NOWOTARSKI. Ziemia z Katynia trafiła do Nowego Targu dzięki pani Helenie Łojas i uczestnikom rowerowej pielgrzymki „Do Ostrej Bramy przez Katyń i Smoleńsk”. Jej złożenie – rękoma krewnych - w symbolicznym Grobie Katyńskim na nowotarskim cmentarzu, z całym żołnierskim ceremoniałem, przy dźwiękach „Marsza żałobnego” Chopina, w huku salwy honorowej, przy wtórze modlitwy za pomordowanych i sprawców tej zbrodni - było aktem pamięci i czci poruszającym dla wszystkich przy tym obecnych.

www.podhaleregion.pl 14-04-2016

Fot. Anna Szopińska

Płomień Watry Pamięci na szczycie Zadziału widać było z całego miasta. W miejscu uświęconym tradycją spotkań w rocznicę odejścia Św. Jana Pawła II do Domu Ojca zebrało się na czuwaniu i modlitwie ok. 300 osób.

Skupieni przy Watrze Pamięci wędrowali tutaj przeważnie pieszo, pod wyjątkowo rozgwieżdżonym niebem, wielu z kijkami nordic walking, w traperskich butach, w ciepłych kurtkach.

www.podhaleregion.pl 04-04-2016

Pół miliona zł przeznaczy miasto na budowę dwóch pawilonów gastronomicznych na płycie rynku. Zastąpią one obiekty wzniesione i użytkowane dotąd przez prywatnych dzierżawców powierzchni. Każdy z pawilonów będzie miał ogólno i całodobowo dostępną toaletę.500 tys. zł na tę inwestycję w centrum miasta wzięło się z nadwyżki budżetowej, która jest przeznaczona na spłatę zadłużenia i na inwestycje.

www.podhaleregion.pl 31-03-2016

Fot. Maciej Zubek

HOKEJ. Hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targu drugi sezon z rzędu, a po raz 16 w historii sięgnęli po brązowe medale Mistrzostw Polski. W decydującym spotkaniu rywalizacji z drużyną Ciarko PBS Bank Sanok „Szarotki” we własnej hali w wielkim stylu zwyciężyły 4:0.

- Jeżeli chodzi o dyscyplinę w grze to był jeden z naszych najlepszych meczów w sezonie. Zagraliśmy bardzo odpowiedzialny hokej. Praktycznie nie popełnialiśmy błędów i tym samym do minimum ograniczyliśmy poczynania przeciwnika – ocenił spotkanie trener Podhala, Marek Ziętara.

www.podhaleregion.pl 21-03-2016

Fot. FB Edwarda Siarki

Ministerstwo Sportu zainteresowało się hokejem. Jest to spora szansa dla nowotarskiego hokeja, z którego słynęła stolica Podhala. - Jest zielone światło i duże zainteresowanie hokejem w Ministerstwie Sportu. Wreszcie. Powalczymy, by w "Programie inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu" została ujęta budowa hali lodowej w Nowym Targu – oznajmił na swym profilu FB poseł Edward Siarka.

www.podhaleregion.pl 14-03-2016

TENIS STOŁOWY. W Białymstoku odbył się trzeci, a zarazem ostatni już w tym sezonie Grand Prix Polski Młodzików w Tenisie Stołowym. Po raz kolejny ze świetnej strony pokazali się reprezentanci Gorców Nowy Targ: Szymon Kolasa oraz Zuzanna Kowalczyk. Oboje potwierdzili, że zaliczają się do krajowej czołówki.

www.podhaleregion.pl 08-03-2016

Fot. Anna Szopińska

Sobotnia premiera XV Misterium Męki Pańskiej wypełniła salę widowiskową Miejskiego Ośrodka Kultury niemal do ostatnich krzeseł. Jubileusz słynnego w całej Archidiecezji Krakowskiej pasyjnego spektaklu przyniósł zupełnie nową jego koncepcję.

Niestety, teatralne obowiązki nie pozwoliły dotrzeć na premierę reżyserowi i pomysłodawcy scenografii – Piotrowi Piesze, aktorowi Teatru Ludowego w Krakowie, twórcy misteryjnych spektakli, z nowotarskimi wystawieniami Pasji związanemu niemal od pierwszych widowisk.

www.podhaleregion.pl 07-03-2016

Fot. Anna Szopińska

Bardzo uroczyście w tym roku obchodzono także w stolicy Podhala Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a to za sprawą nowotarskiej grupy mieszkańców „Pamięć”. W dniu 29 lutego był pokaz filmu „WiN Wolność i Niepodległość. Ostatnia Nadzieja” oraz wykład dr Wojciecha Frazika z IPN, a dziś (1 marca) msza święta w kościele p.w. Świętej Katarzyny, wzruszający program patriotyczny i apel poległych pod Krzyżem Katyńskim.

www.podhaleregion.pl 02-03-2016
Strony od 1 do 12 z łącznej ilości stron 12 z kategorii: www.podhaleregion.pl
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE