RSS facebook
Dziś mamy: niedzielę
- 29 listopada 2015 roku

333 dzień roku, 48 tydzień roku.
Wschód słońca: 7:10
Zachód słońca: 15:45

Imieniny obchodzą: Błażej, Bolemysł, Fryderyk, Przemysł, Saturnin, Saturnina, Walter

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Miejska Biblioteka P
MOK
MCSIR
JP II Nowy Targ
Karta Dużej Rodziny
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 46

TENIS STOŁOWY. Kolejne sukcesy na swoim koncie zapisali najmłodsi reprezentanci Gorców Nowy Targ. Wiktor Klag zwyciężył w rozegranym w Krakowie I Wojewódzkim Turnieju Skrzatów.

Na trzecim stopnia podium znalazł się z kolei Michał Kowalczyk. Krzysztof Jachymiak był czwarty, a Franciszek Zaniewski siódmy. W rywalizacji dziewcząt drugie miejsce wywalczyła reprezentująca UKS Tornado Waksmund Iwona Kolasa.

www.podhaleregion.pl 27-11-2015

NOWY TARG. Promocja 19. numeru Almanachu Nowotarskiego, jak zwykle, miała swojego ducha i uroczystą oprawę. Kolejny rocznik zakresem tematów poruszonych w tekstach znów sięga głęboko w przeszłość miasta i regionu. Ale też dokumentuje strumień bieżących wydarzeń.

www.podhaleregion.pl 23-11-2015

Fot. Beata Szkaradzińska

Pod patronatem dziennika internetowego Podhale Region. NOWY TARG. Wernisaż wystawy pt. . „Henryk Buszko – architekt", połączony z wykładem dr inż. Ryszarda Nakoniecznego z wydziału architektury Politechniki Śląskiej zgromadził wiele młodych osób, dojechały też dzieci Marta i Jan, zmarłego znakomitego architekta i profesora oraz wnuk Paweł z rodziną. Przybyła i Eleonora Osińska, koleżanka w czasów szkolnych śp. Henryka Buszko.

www.podhaleregion.pl 17-11-2015

Fot. Anna Szopińska

NOWY TARG. „Piątka" przeżywała w piątek (13.11) swój wielki dzień. Cykl „Znani i nieznani czytają bajki dzieciom" trwa już dwunasty rok, ciekawych lektorów było w nim ponad stu, lecz dotąd „Szkoła z klasa" nie gościła jeszcze Konsula Generalnego USA w Polsce.

A dziś zjawił się tam we własnej osobie (i w towarzystwie wicekonsula ds. polityczno-ekonomicznych Andrew Caruso) Walter Braunohler, by czytać „Kota Prota" w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka.

www.podhaleregion.pl 16-11-2015

Fot. Anna Szopińska

NOWY TARG. W przeddzień 11. listopada, podczas akademii w Miejskim Ośrodku Kultury, odbyły się wręczenia trzech medali dla zasłużonych. Koncertowała Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej.

W poczcie sztandarowym, wprowadzonym, jak co roku, na miejską uroczystość, strażników miejskich zastąpili już radni. Okolicznościowe przemówienie, skupione na trudnej polskiej drodze do Niepodległości, wolności i demokracji; ogromie ofiar i sile dążeń narodu – wygłosił przewodniczący Rady Miasta, Janusz Tarnowski.

www.podhaleregion.pl 12-11-2015

Fot. Anna Szopińska

NOWY TARG - POWIAT NOWOTARSKI. Uczestnicy ojczyźnianej Mszy w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa, połączonej z poświęceniem sztandaru Zespołu Szkół Technicznych i Placówek, w asyście Miejskiej Orkiestry Dętej przemaszerowali w Święto Niepodległości z kościoła na rynek.

Przedstawicielom władz miasta i powiatu – były to bowiem wspólnie organizowane obchody - towarzyszyły poczty sztandarowe szkół, organizacji, stowarzyszeń, Związku Podhalan, „Solidarności", Światowego Związku Żołnierzy AK, kombatantów. Nie brakło i reprezentacji Grupy Mieszkańców PAMIĘĆ. Parlamentarzystów reprezentowała posłanka Anna Paluch.

www.podhaleregion.pl 12-11-2015

GMINA CZARNY DUNAJEC. Oficjalnie została otwarta transgraniczna część ścieżki rowerowej po polskiej stronie. Powstała ona w ramach projektu pod nazwą „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr". Uroczystość została zorganizowana w Chochołowie w pobliżu granicy ze Słowacją i Suchej Hory w Dzień . Europejskiej Współpracy oraz Światowy Dzień Turystyki.

www.podhaleregion.pl 01-10-2015

NOWY TARG. – Rowery mają być substytutem samochodu. Chcemy pokazać, że tak można – mówił burmistrz Grzegorz Watycha podczas konferencji w bazie Nadleśnictwa przy ul. Składowej. W miejscu nie przypadkowym, bo w sąsiedztwie dawnej „śtreki", gdzie czynem społecznym powstawał pierwszy fragment rowerowych ścieżek w mieście, zostało obwieszczone rozpoczęcie nowego projektu, tym razem dofinansowanego z Funduszu Wyszehradzkiego.

www.podhaleregion.pl 01-10-2015

Fot. Anna Szopińska

XIII sesję Rady Miasta zdominowały uchwały w sprawie dróg. Było to finalizowanie zmian kategorii trzech miejskich ulic, dokonywane na mocy uzgodnień między miastem a powiatem. Inna uchwała służyła rozbudowie układu komunikacyjnego i udostępnieniu terenów dla inwestycji.

www.podhaleregion.pl 29-09-2015

HOKEJ. Serię zwycięstw na własnym lodowisku kontynują zawodnicy TatrySki Podhala Nowy Targ. W 8 kolejce Polskiej Hokej Ligi „Szarotki" w derbach Małopolski dosyć gładko rozprawiły się z Unią Oświęcim, zwyciężając 5:0.

Po niespełna 8 minutach gospodarze prowadzili już 3:0. Pierwszy gol Podhalan padł w momencie ich gry w podwójnej liczebnej przewadze. Efektownym uderzeniem popisał się wówczas Havarinen. Drugiego i trzeciego gola sprezentował Podhalu Witek.

www.podhaleregion.pl 29-09-2015

Fot. Anna Szopińska

Grupa kilkudziesięciu maluchów (wiek 3 do 6 lat) najpierw ćwiczyła na dużej macie, potem opanowała stoliki z tabletami. Nie potrzebując do tego zachęty. Ci mali szczęśliwcy będą stopniowo wchodzić w sztukę programowania – zanim jeszcze nauczą się czytać. Znajomość alfabetu nie jest im bowiem do tego potrzebna. Wystarczą obrazki.

www.podhaleregion.pl 24-09-2015

Fot. Anna Szopińska

NOWY TARG. Ponad milion zł dostanie Nowy Targ na dopłaty do wymiany starych palenisk węglowych przez mieszkańców. Ten projekt będzie realizowany przez trzy lata. Środków udziela Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Rodzi się też projekt dotyczący solarów i pomp ciepła.

Przez kilka lat funkcjonowania miejskiego programu dopłat do likwidacji starych systemów grzewczych i zastępowania ich nowoczesnymi – udało się wyeliminować sporo źródeł niskiej emisji w starej części miasta. Teraz pozyskane środki zewnętrzne umożliwią kontynuowanie tego programu z większym rozmachem, a więc i bardziej odczuwalnym efektem.

www.podhaleregion.pl 17-09-2015

Fot. Anna Szopińska

Wiele się teraz dzieje we wschodniej części Nowego Targu. Miasto przekazało wykonawcy teren budowy drogi dojazdowej do nowej targowicy i Strefy Aktywności Gospodarczej. Od kilku dni działa biuro wznoszonego targowiska.

Obiekty stanowiące jego serce są prawie gotowe. Za dwa – trzy tygodnie gotowe będą i „pokazowe" stragany.

www.podhaleregion.pl 16-09-2015

Fot. Anna Szopińska

Zaczęło się – już w południe, po otwarciu kramów w rynku i na Placu Słowackiego. O godz. 15.00 mieniąca się kolorami parada, z flagami i w strojach różnych nacji, różnych grup etnicznych; z balonikami w radosnych barwach - przeszła z parku do rynku.

Z Miejską Orkiestrą Dętą, z góralską muzyką i z całą paradą i ze św. Katarzyną w purpurowym płaszczu z długim trenem – maszerowali w niej uczestnicy zaplanowanej na trzy słoneczne dni imprezy, której bogaty program będzie się dział w trzech miejscach równocześnie, bo, prócz rynku i placu, również w parku.

www.podhaleregion.pl 24-08-2015

Nie żyje prof. Henryk Buszko, światowej sławy architekt SARP, urodzony we Lwowie, wychowany w Nowym Targu, wykształcony w Krakowie, a z wyboru Ślązak, jak często sam mówił o sobie. Spocznie na cmentarzu w Zakopanem, to tu do stolicy Tatr przed II wojną światową z Stanisławowa przenieśli się jego teściowie z przyszłą żoną. On sam także tuż przed II wojną światową wraz z mamą i rodzeństwem z Lwowa przyjechał do Nowego Targu stolicy Podhala. Z Podhalem i jego stolicą był związany emocjonalnie. To tu spędził najważniejsze lata swego młodego życia.

www.podhaleregion.pl 05-08-2015
Strony od 1 do 10 z łącznej ilości stron 10 z kategorii: www.podhaleregion.pl
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE