RSS facebook
Dziś mamy: poniedziałek
- 18 grudnia 2017 roku

352 dzień roku, 51 tydzień roku.
Wschód słońca: 8:30
Zachód słońca: 16:42

Imieniny obchodzą: Bogusław, Gracjan, Gracjana, Laurencja, Wilibald, Wszemir

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 50

POWIAT NOWOTARSKI. Pamięć o Holocauście po raz pierwszy zostanie uczczona na Podhalu. Kulturowo-historyczno-modlitewne przedsięwzięcie obejmie Ochotnicę, Tylmanową, Nowy Targ i Rabkę. Obchody 75. rocznicy Zagłady Żydowskich Mieszkańców Powiatu Nowotarskiego 12. sierpnia otworzy Folkowy Festiwal Czterech Kultur, a 3. września – zakończy ekumeniczne spotkanie modlitewne na nowotarskim kirkucie.

www.podhaleregion.pl 07-08-2017

TRIAL MOTOROWY. Nowy Targ był gospodarzem VII i VIII rundy Mistrzostw Polski. W obu triumfował lider klasyfikacji generalnej, pewnym krokiem zmierzający po czwarty z rzędu tytuł mistrzowski nowotarżanin Gabriel Marcinów.

www.podhaleregion.pl 31-07-2017

Anna Szopińska

Nazwa zespołu, do którego należał drugi dzień nowotarskiego Przywitania Lata, pochodzi od najwyższego szczytu w Irlandii i rzeczywiście śląska grupa zaprezentowała na scenie przed ratuszem najwyższy muzyczny poziom. Przy tym dostarczyła publiczności wspaniałej rozrywki i zauroczyła irlandzkim klimatem.

www.podhaleregion.pl 26-06-2017

Anna Szopińska

Nowotarskie Przywitanie Lata było też czasem wschodzących gwiazd. Scenę ledwo opuszczoną przez Majkę Jeżowską wziął we władanie coraz słynniejszy piosenkarz bardzo młodego pokolenia – Piotr Zioła.

www.podhaleregion.pl 26-06-2017

Anna Szopińska

Z mocnym instrumentarium na Przywitanie Lata przyjechali Legendsi – grupa pop-rockowa złożona z pięciu legendarnych muzyków kultowych zespołów.

www.podhaleregion.pl 26-06-2017

Anna Szopińska

O tym, że Przywitanie Lata miało w dużej mierze gorący, etniczny charakter – zdecydował też koncert zespołu „Dikanda”.

www.podhaleregion.pl 26-06-2017

Anna Szopińska

NOWY TARG. Lato zostało przywitane – tłumnie, kolorowo, w gorących i sentymentalnych rytmach. Dużo było u progu wakacji zabawy dla młodszych i starszych oraz dobrej muzyki. Dwudniowe imprezy w sercu miasta miejscowi i przybysze powinni zapamiętać jako wyjątkowo rozrywkowy początek kanikuły.

www.podhaleregion.pl 26-06-2017

Fot. Anna Szopińska

NOWY TARG. Przechodnie się dziwili, ludzie wyglądali przez okna, machali bajkowym postaciom, które szły kolorowym pochodem przez miasto. Raz do roku, w czerwcu – „szkoła z klasą, czyli „piątka”, pół dnia świętuje finał akcji „Znani i nieznani czytają bajki dzieciom”. Bajkowy pochód wędruje ze szkoły do Miejskiego Ośrodka Kultury.

Szedł w nim – pilotowany przez policyjny patrol – cały fantastyczny świat: księżniczki i czarownice, kowboje, Indianie, Chinki, Hinduski, królewny i królewicze, futerkowe zwierzątka, fruwające owady, smoki, damy, rycerze, zaklęte księżniczki, kwiatuszki, biedronki, wiosny, Czerwone Kapturki, piraci, klauny, kotki, tygryski, króliczki, piraci, smerfy, pszczółki Maje i inne bajkowe bractwo.

www.podhaleregion.pl 04-06-2017

NOWY TARG 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja kolejny raz świętowały wspólnie miasto i powiat. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w ogrodach kościoła Św. Katarzyny, z udziałem Miejskiego Nauczycielskiego Chóru „Gorce”. Po niej świętowanie przeniosło się na rynek – przed ratusz i do ratusza.

Z kościoła na rynek, za Miejską Orkiestrą Dętą pod batutą Marcina Musiaka, przemaszerowały 22 poczty sztandarowe, by potem na płycie - razem z innymi uczestnikami obchodów, wśród których byli i nowotarscy proboszczowie - utworzyć czworobok.

www.podhaleregion.pl 04-05-2017

NOWY TARG. Umówieni wystawcy już zjechali, a jeśli jeszcze nie, to dołączą do innych w dwa dni i rozłożą swoje stoiska. Targi Wielkanocne na płycie rynku zostały uroczyście otwarte. Są one pierwszymi, które organizuje Urząd Miasta wespół z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Po edycji bożonarodzeniowej – jak podkreślał burmistrz Grzegorz Watycha – widać już, że formuła goszczenia wystawców w namiotach przyjęła się, sprawdziła i cieszy powodzeniem.

www.podhaleregion.pl 04-04-2017

Długo oczekiwana decyzja wojewody małopolskiego przybliża moment rozpoczęcia budowy fragmentu obwodnicy wschodniej. Po 15 miesiącach postępowania odwoławczego wojewoda utrzymał bowiem w mocy wydaną przez nowotarskiego starostę decyzję ZRID (ustalającą zasady realizacji inwestycji drogowej) z 4. grudnia 2015 r.

Fragment obwodnicy łączącej Aleję 1000-lecia z ul. Waksmundzką, stanowiący przedłużenie ul. Sikorskiego i przecinający starą targowicę, ma być budowany w trybie spec-ustawy drogowej. Sprzeciw wobec planowanego przebiegu drogi już na wcześniejszym etapie składało kilku właścicieli przeznaczonych do wywłaszczenia działek.

www.podhaleregion.pl 29-03-2017

NOWY TARG. Uczestnicy premiery wiedzą już, jak tego roku została ukazana pasyjna historia i z jakie przesłanie mogli zanieść do swoich domów, środowisk, miejsc pracy. Bo jedną z wartości kolejnych edycji misteryjnego spektaklu jest zmienność spojrzenia na wydarzenia sprzed 2 tysięcy lat.

Po sobotniej premierze i niedzielnym maratonie dwóch dwugodzinnych spektakli, potężna amatorska grupa wystawi XVI Misterium na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury jeszcze 1. i 2. kwietnia.

www.podhaleregion.pl 27-03-2017

Szwaczki pracujące na popołudniową zmianę w firmie WOJAS nawet nie przypuszczały, że będą ściskać rękę wicepremiera. Mateusz Morawiecki spędził w zakładzie ok. 40 minut, zwiedził linię produkcyjną, z dużym zainteresowaniem przyglądając się procesowi powstawania markowego obuwia i z radością witając kultowe „Relaxy”. Rzekł nieco o formach wsparcia rządu dla sfery przedsiębiorczości.

www.podhaleregion.pl 13-03-2017

NOWY TARG. Lekko zmrożony śnieg i lekki mróz, ale nad głowami – wielki błękit i słońce. W takich idealnych warunkach obywały się XXXIV Zawody o Puchar Przechodni Związku Podhalan. W niedzielne przedpołudnie na listach startowych zapisanych było prawie 180 zawodników z wielu oddziałów.

Zmagania na stoku – jak każą tradycja i świąteczny dzień – poprzedziła Msza św. u podnóża Zadziału, w polowych warunkach. Muzyczną oprawę Mszy pod stokiem zapewniła góralska kapela – tym razem z Ochotnicy.

www.podhaleregion.pl 14-02-2017

SPORT MOTOROWY. Tradycyjnie AMK Gorce Nowy Targ podsumował miniony sezon. W restauracji „Skalny Dworek” wręczono puchary, dyplomy i pamiątkowe tablice na ręce zawodników, trenerów, działaczy, sponsorów i przyjaciół nowotarskiego klubu.

25 lat hegemonii na krajowym podwórku

W 2016 roku AMK Gorce po raz 25(!) z rzędu zagarnął tytuł drużynowego Mistrza Polski, zostawiając daleko z tyłu rywali.

www.podhaleregion.pl 05-02-2017
Strony od 1 do 16 z łącznej ilości stron 16 z kategorii: www.podhaleregion.pl
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
SLE