RSS facebook
Dziś mamy: niedzielę
- 1 maja 2016 roku

122 dzień roku, 17 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:18
Zachód słońca: 19:55

Imieniny obchodzą: Aniela, Filip, Jakub, Jeremi, Jeremiasz, Józef, Lubomir

Święto Pracy
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

Miejska Biblioteka P
MOK
MCSIR
JP II Nowy Targ
Karta Dużej Rodziny
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 45

Fot. Anna Szopińska

Zaczęło się dźwiękami wojskowych marszów i defiladą drużyn w kolumnie marszowej. Na miejsce IV Wojewódzkiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych wybrana została stolica Podhala. W tym wyjątkowo widowiskowym popisie wyszkolenia na płycie rynku wzięły udział reprezentacje sześciu szkół ponadgimnazjalnych z całej Małopolski. A pogoda dopisała rewelacyjnie.

www.podhaleregion.pl 22-04-2016

HOKEJ. Trzeci raz z rzędu, a dziewiąty w historii Old Boje Podhala Nowy Targ sięgnęli po tytuł Mistrza Polski. Nowotarżanie dokonali tego w wielkim stylu. Grając przed własną publicznością odnieśli w turnieju komplet zwycięstw, w finale gładko ogrywając Cracovię aż 7:1.

www.podhaleregion.pl 18-04-2016

Anna Szopińska

NOWY TARG – POWIAT NOWOTARSKI. Ziemia z Katynia trafiła do Nowego Targu dzięki pani Helenie Łojas i uczestnikom rowerowej pielgrzymki „Do Ostrej Bramy przez Katyń i Smoleńsk”. Jej złożenie – rękoma krewnych - w symbolicznym Grobie Katyńskim na nowotarskim cmentarzu, z całym żołnierskim ceremoniałem, przy dźwiękach „Marsza żałobnego” Chopina, w huku salwy honorowej, przy wtórze modlitwy za pomordowanych i sprawców tej zbrodni - było aktem pamięci i czci poruszającym dla wszystkich przy tym obecnych.

www.podhaleregion.pl 14-04-2016

Fot. Anna Szopińska

Płomień Watry Pamięci na szczycie Zadziału widać było z całego miasta. W miejscu uświęconym tradycją spotkań w rocznicę odejścia Św. Jana Pawła II do Domu Ojca zebrało się na czuwaniu i modlitwie ok. 300 osób.

Skupieni przy Watrze Pamięci wędrowali tutaj przeważnie pieszo, pod wyjątkowo rozgwieżdżonym niebem, wielu z kijkami nordic walking, w traperskich butach, w ciepłych kurtkach.

www.podhaleregion.pl 04-04-2016

Pół miliona zł przeznaczy miasto na budowę dwóch pawilonów gastronomicznych na płycie rynku. Zastąpią one obiekty wzniesione i użytkowane dotąd przez prywatnych dzierżawców powierzchni. Każdy z pawilonów będzie miał ogólno i całodobowo dostępną toaletę.500 tys. zł na tę inwestycję w centrum miasta wzięło się z nadwyżki budżetowej, która jest przeznaczona na spłatę zadłużenia i na inwestycje.

www.podhaleregion.pl 31-03-2016

Fot. Maciej Zubek

HOKEJ. Hokeiści TatrySki Podhala Nowy Targu drugi sezon z rzędu, a po raz 16 w historii sięgnęli po brązowe medale Mistrzostw Polski. W decydującym spotkaniu rywalizacji z drużyną Ciarko PBS Bank Sanok „Szarotki” we własnej hali w wielkim stylu zwyciężyły 4:0.

- Jeżeli chodzi o dyscyplinę w grze to był jeden z naszych najlepszych meczów w sezonie. Zagraliśmy bardzo odpowiedzialny hokej. Praktycznie nie popełnialiśmy błędów i tym samym do minimum ograniczyliśmy poczynania przeciwnika – ocenił spotkanie trener Podhala, Marek Ziętara.

www.podhaleregion.pl 21-03-2016

Fot. FB Edwarda Siarki

Ministerstwo Sportu zainteresowało się hokejem. Jest to spora szansa dla nowotarskiego hokeja, z którego słynęła stolica Podhala. - Jest zielone światło i duże zainteresowanie hokejem w Ministerstwie Sportu. Wreszcie. Powalczymy, by w "Programie inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu" została ujęta budowa hali lodowej w Nowym Targu – oznajmił na swym profilu FB poseł Edward Siarka.

www.podhaleregion.pl 14-03-2016

TENIS STOŁOWY. W Białymstoku odbył się trzeci, a zarazem ostatni już w tym sezonie Grand Prix Polski Młodzików w Tenisie Stołowym. Po raz kolejny ze świetnej strony pokazali się reprezentanci Gorców Nowy Targ: Szymon Kolasa oraz Zuzanna Kowalczyk. Oboje potwierdzili, że zaliczają się do krajowej czołówki.

www.podhaleregion.pl 08-03-2016

Fot. Anna Szopińska

Sobotnia premiera XV Misterium Męki Pańskiej wypełniła salę widowiskową Miejskiego Ośrodka Kultury niemal do ostatnich krzeseł. Jubileusz słynnego w całej Archidiecezji Krakowskiej pasyjnego spektaklu przyniósł zupełnie nową jego koncepcję.

Niestety, teatralne obowiązki nie pozwoliły dotrzeć na premierę reżyserowi i pomysłodawcy scenografii – Piotrowi Piesze, aktorowi Teatru Ludowego w Krakowie, twórcy misteryjnych spektakli, z nowotarskimi wystawieniami Pasji związanemu niemal od pierwszych widowisk.

www.podhaleregion.pl 07-03-2016

Fot. Anna Szopińska

Bardzo uroczyście w tym roku obchodzono także w stolicy Podhala Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a to za sprawą nowotarskiej grupy mieszkańców „Pamięć”. W dniu 29 lutego był pokaz filmu „WiN Wolność i Niepodległość. Ostatnia Nadzieja” oraz wykład dr Wojciecha Frazika z IPN, a dziś (1 marca) msza święta w kościele p.w. Świętej Katarzyny, wzruszający program patriotyczny i apel poległych pod Krzyżem Katyńskim.

www.podhaleregion.pl 02-03-2016

Fot. Anna Szopińska

Muzyczne wydarzenie dużej miary zainaugurowało obchody 670-lecia lokacji Nowego Targu. W kościele Św. Brata Alberta na Niwie niedzielny wieczór uświetnił organowy koncert Marcina Augustyna. Połączony był on z premierą jego płytowego albumu.

www.podhaleregion.pl 29-02-2016

Artyści Opery Lwowskiej wrócili na nowotarską scenę. Ich poprzedni występ, w jesieni, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Teraz zaprezentowali nowy program.

Cykl koncertów Opery Lwowskiej w różnych miastach Polski jest częścią projektu integracji Ukrainy z Unią Europejską. Rangi dodaje mu patronat honorowy Ambasadora Ukrainy w Polsce Andrija Bohdanowycza Deszczycia. 

www.podhaleregion.pl 27-02-2016

Fot. Anna Szopińska

Mnóstwo słońca w rozdeszczony pejzaż Podhala wniosła tym razem wystawa w Galerii BWA „Jatki”. I autorka, i one przyjechały bowiem prosto ze słoweńskiej Lublany. Malarstwo Joanny Zając-Slapnicar trafiło do Nowego Targu dzięki zaprzyjaźnionej Galerii Sztuki Współczesnej w Olkuszu.Sprawca tego kolorowego zamieszania, dyrektor olkuskiej placówki, Stanisław Stach, który też wcześniej prezentował w Nowym Targu swoje dzieła – oczywiście przybył na wernisaż.

www.podhaleregion.pl 22-02-2016

Fot. Anna Szopińska

Do 10 dni, nieopodal kapliczki św. Jana Kantego w rynku, stanie kontenerowa stacja monitoringu powietrza. Wyniki jej pomiarów będą służyć mieszkańcom czterech powiatów: myślenickiego, wadowickiego, suskiego i nowotarskiego. Może nie wpisze się ona w stylową architekturę rynku, ale spełni kila ważnych ról.

www.podhaleregion.pl 22-02-2016

SPORTY WALKI. Przez dwa dni Nowy Targ stał się stolicą polskiego K1. Był on bowiem gospodarzem Pucharu Polski w kategorii seniorów i juniorów. Dodatkowo zwieńczeniem dwudniowych zmagań była niedzielna, wieczorna Gala w trakcie których odbyło się 8 walk zawodowych w formule K1 i MMA.

www.podhaleregion.pl 15-02-2016
Strony od 1 do 11 z łącznej ilości stron 11 z kategorii: www.podhaleregion.pl
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE