RSS facebook
Dziś mamy: sobotę
- 24 czerwca 2017 roku

175 dzień roku, 25 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:35
Zachód słońca: 20:49

Imieniny obchodzą: Dan, Danisz, Danuta, Emilia, Jan, Wilhelm

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Mikroporady
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 99

Fot. Anna Szopińska

NOWY TARG. Przechodnie się dziwili, ludzie wyglądali przez okna, machali bajkowym postaciom, które szły kolorowym pochodem przez miasto. Raz do roku, w czerwcu – „szkoła z klasą, czyli „piątka”, pół dnia świętuje finał akcji „Znani i nieznani czytają bajki dzieciom”. Bajkowy pochód wędruje ze szkoły do Miejskiego Ośrodka Kultury.

Szedł w nim – pilotowany przez policyjny patrol – cały fantastyczny świat: księżniczki i czarownice, kowboje, Indianie, Chinki, Hinduski, królewny i królewicze, futerkowe zwierzątka, fruwające owady, smoki, damy, rycerze, zaklęte księżniczki, kwiatuszki, biedronki, wiosny, Czerwone Kapturki, piraci, klauny, kotki, tygryski, króliczki, piraci, smerfy, pszczółki Maje i inne bajkowe bractwo.

www.podhaleregion.pl 04-06-2017

NOWY TARG 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja kolejny raz świętowały wspólnie miasto i powiat. Uroczystości rozpoczęła Msza św. w ogrodach kościoła Św. Katarzyny, z udziałem Miejskiego Nauczycielskiego Chóru „Gorce”. Po niej świętowanie przeniosło się na rynek – przed ratusz i do ratusza.

Z kościoła na rynek, za Miejską Orkiestrą Dętą pod batutą Marcina Musiaka, przemaszerowały 22 poczty sztandarowe, by potem na płycie - razem z innymi uczestnikami obchodów, wśród których byli i nowotarscy proboszczowie - utworzyć czworobok.

www.podhaleregion.pl 04-05-2017

NOWY TARG. Umówieni wystawcy już zjechali, a jeśli jeszcze nie, to dołączą do innych w dwa dni i rozłożą swoje stoiska. Targi Wielkanocne na płycie rynku zostały uroczyście otwarte. Są one pierwszymi, które organizuje Urząd Miasta wespół z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Po edycji bożonarodzeniowej – jak podkreślał burmistrz Grzegorz Watycha – widać już, że formuła goszczenia wystawców w namiotach przyjęła się, sprawdziła i cieszy powodzeniem.

www.podhaleregion.pl 04-04-2017

Długo oczekiwana decyzja wojewody małopolskiego przybliża moment rozpoczęcia budowy fragmentu obwodnicy wschodniej. Po 15 miesiącach postępowania odwoławczego wojewoda utrzymał bowiem w mocy wydaną przez nowotarskiego starostę decyzję ZRID (ustalającą zasady realizacji inwestycji drogowej) z 4. grudnia 2015 r.

Fragment obwodnicy łączącej Aleję 1000-lecia z ul. Waksmundzką, stanowiący przedłużenie ul. Sikorskiego i przecinający starą targowicę, ma być budowany w trybie spec-ustawy drogowej. Sprzeciw wobec planowanego przebiegu drogi już na wcześniejszym etapie składało kilku właścicieli przeznaczonych do wywłaszczenia działek.

www.podhaleregion.pl 29-03-2017

NOWY TARG. Uczestnicy premiery wiedzą już, jak tego roku została ukazana pasyjna historia i z jakie przesłanie mogli zanieść do swoich domów, środowisk, miejsc pracy. Bo jedną z wartości kolejnych edycji misteryjnego spektaklu jest zmienność spojrzenia na wydarzenia sprzed 2 tysięcy lat.

Po sobotniej premierze i niedzielnym maratonie dwóch dwugodzinnych spektakli, potężna amatorska grupa wystawi XVI Misterium na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury jeszcze 1. i 2. kwietnia.

www.podhaleregion.pl 27-03-2017

Szwaczki pracujące na popołudniową zmianę w firmie WOJAS nawet nie przypuszczały, że będą ściskać rękę wicepremiera. Mateusz Morawiecki spędził w zakładzie ok. 40 minut, zwiedził linię produkcyjną, z dużym zainteresowaniem przyglądając się procesowi powstawania markowego obuwia i z radością witając kultowe „Relaxy”. Rzekł nieco o formach wsparcia rządu dla sfery przedsiębiorczości.

www.podhaleregion.pl 13-03-2017

NOWY TARG. Lekko zmrożony śnieg i lekki mróz, ale nad głowami – wielki błękit i słońce. W takich idealnych warunkach obywały się XXXIV Zawody o Puchar Przechodni Związku Podhalan. W niedzielne przedpołudnie na listach startowych zapisanych było prawie 180 zawodników z wielu oddziałów.

Zmagania na stoku – jak każą tradycja i świąteczny dzień – poprzedziła Msza św. u podnóża Zadziału, w polowych warunkach. Muzyczną oprawę Mszy pod stokiem zapewniła góralska kapela – tym razem z Ochotnicy.

www.podhaleregion.pl 14-02-2017

SPORT MOTOROWY. Tradycyjnie AMK Gorce Nowy Targ podsumował miniony sezon. W restauracji „Skalny Dworek” wręczono puchary, dyplomy i pamiątkowe tablice na ręce zawodników, trenerów, działaczy, sponsorów i przyjaciół nowotarskiego klubu.

25 lat hegemonii na krajowym podwórku

W 2016 roku AMK Gorce po raz 25(!) z rzędu zagarnął tytuł drużynowego Mistrza Polski, zostawiając daleko z tyłu rywali.

www.podhaleregion.pl 05-02-2017

Rano, w dniu startu, jury IX Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II podjęło decyzje o skróceniu najdłuższego, 30-kilometrowego dystansu. Powodem była nie tylko zlegająca w nowotarskiej kotlinie mgła. Temperatury poprzedniego dnia zbliżające się do 10 stopni w plusie, w wielu miejscach znacznie podtopiły wcześniej idealnie przygotowaną trasę.

www.podhaleregion.pl 05-02-2017

Góral z Lachem – dwa bratanki: do ciupagi do szklanki!.. - taką wersję kultowego porzekadła wygłosił ze sceny Marek Zięba, kierownik zespołu „Starosądeczanie” w finale niedzielnego koncertu „Godny cas”. Od kilku lat, w świątecznym czasie, do wspólnej uciechy na scenie MOK-u akademicki zespół „Młode Podhale” zaprasza bowiem kolejnych swoich gości. I oczywiście publiczność.

www.podhaleregion.pl 23-01-2017

Parkiet Hali „Gorce” znów stał się areną efektownych tanecznych popisów. Sprawił to VIII Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego dla grup „senior” i „hobby”. Doroczna impreza w Nowym Targu to zawsze hołd dla pamięci i dokonań animatora szerokiego ruchu tanecznego w Polsce, wychowawcy wielu pokoleń tancerzy, zarazem prawdziwe święto par rozmiłowanych w tej jednej z najstarszych i najpiękniejszych form ekspresji.

www.podhaleregion.pl 23-01-2017

Po zeszłorocznej bezśnieżnej zimie – prognozy dla XI Biegu Podhalańskiego są jak najlepsze. Tegoroczna edycja drugiej co do wielkości (po biegu w Jakuszycach) masowej imprezy narciarskiej w Polsce zapowiada się nie tylko jako wydarzenie sportowe, ale także jako ciąg atrakcji dla całych rodzin, osób w różnym wieku przybywających na lotnisko, by kibicować zawodnikom. Jedną z niespodzianek będzie rzeźbienie w śniegu przez Roberta Burkata – mistrza świata w tej sztuce - 2-metrowej postaci narciarza biegowego.

www.podhaleregion.pl 19-01-2017

PIŁKA HALOWA. Drużna ElectonicOutlet złożona z zawodników na co dzień grających w krakowskiej Biznes Lidze, zwyciężyła w piątej edycji Turniej Noworocznego organizowanego przez Podhalańską Ligę Futsalu. Pobity został też kolejny rekord frekwencji. W turnieju udział wzięło bowiem aż 28 drużyn czyli o 5 więcej niż wynosił dotychczasowy najlepszy wynik. Patronat nad turniejem sprawował PODHALEREGION.PL 

www.podhaleregion.pl 10-01-2017

Koncert pod patronatem dziennika internetowego PODHALE REGION

NOWY TARG. Świąteczno-noworoczne koncerty Chóru „Gorce” i jego gości to już nowotarska marka, gwarancja poziomu i dobrej zabawy. Tuż przed Sylwestrem śpiewacza grupa zaprosiła do MOK-u na kolejne takie wydarzenie. Koncertowanie oświetlał tytuł „W dzień Bożego Narodzenia”, a z kolędą przyjechały do „Gorców” dwa inne zespoły.

www.podhaleregion.pl 02-01-2017

HOKEJ. Trzecia edycji „Nowotarskiego Winter Classic” za nami. Czapki z głów przed jej organizatorami. Jak mówili tak zrobili. Ta edycja zdecydowanie, pod względem atrakcyjności, przebiła dwie wcześniejsze.

- Staramy się jak możemy. W tym roku znów dzięki „burzy mózgów” pojawiło się wiele nowych pomysłów, które dzięki przychylnym naszej imprezie osobom, których przybywa, udało się zrealizować. I za to chcieliśmy każdemu z osobna, kto nawet w najmniejszym stopniu dołożył swoją cegiełkę do organizacji imprezy, podziękować. A już mogę obiecać że za rok postaramy się by było jeszcze lepiej – mówi Rafał Borowski, jeden z pomysłodawców i organizatorów meczu.

www.podhaleregion.pl 02-01-2017
Strony od 1 do 15 z łącznej ilości stron 15 z kategorii: www.podhaleregion.pl
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
SLE