RSS facebook
Dziś mamy: sobotę
- 13 lutego 2016 roku

44 dzień roku, 6 tydzień roku.
Wschód słońca: 6:54
Zachód słońca: 16:54

Imieniny obchodzą: Benigna, Grzegorz, Jordan, Kastor, Katarzyna, Klemens, Toligniew

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Miejska Biblioteka P
MOK
MCSIR
JP II Nowy Targ
Karta Dużej Rodziny
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
NTvK
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 83

Fot. Anna Szopińska

NOWY TARG. Aura nie pozostawia złudzeń. Plusowe temperatury i deszcz w minionym tygodniu skutecznie rozprawiły się z cienką warstwą śniegu. A świeżego puchu prognozy na razie nie wróżą. Wobec tego zapadła decyzja o przesunięciu daty tej największej masowej imprezy sportowej na Podhalu i drugiej w Polsce.

www.podhaleregion.pl 30-01-2016

Anna Szopińska

Ponad 200 gości przybyło na sobotni Bal Burmistrza – pierwszy bal w tej kadencji i pierwszy w roku, kiedy przypada dziewięć miejskich jubileuszy. Jako gwiazda wieczoru bawił uczestników Balu Michał Milowicz. Impreza w „Góralskiej Strawie” była dedykowana Fundacji im. Adama Worwy i miała charytatywny cel.

www.podhaleregion.pl 26-01-2016

Fot. Anna Szopińska

NOWY TARG. Mimo obciążenia nowotarskiego budżetu ratami spłat kredytów, inwestycji wykonanych w ubiegłym roku było całkiem sporo. Przyczyniły się do tego również pozyskane w tym czasie środki pomocowe. Pozwoliły one na zmniejszenie kosztów planowanych zadań.

www.podhaleregion.pl 13-01-2016

Fot. Anna Szopińska

Najwspanialszą, uwodzącą muzyką wprowadzili nowotarską publiczność w Nowy Rok i w szampański nastrój krakowscy artyści. Noworoczny koncert znów stał się pamiętnym wydarzeniem i przedmiotem tęsknot przez kolejnych 12 miesięcy. Dziesiąty już raz zaproszona do stolicy Podhala i zawsze entuzjastycznie tu witana Orkiestra Straussowska „Obligato” pod batutą Jerzego Sobeńko tym razem towarzyszyła Trzem Tenorom.

www.podhaleregion.pl 11-01-2016
Święto Trzech Króli w stolicy Podhala zapisało się spotkaniem na rynku, z jasełkami, koncertem, życzeniami burmistrza, darmowym lodowiskiem, gorącym jadłem i herbatą na rozgrzewkę.

Równocześnie w ratuszu burmistrz Grzegorz Watycha, na 26. Spotkaniu Noworocznym, z cyklu Spotkań zapoczątkowanych właśnie w tych murach przez śp. Burmistrz Józefa Ramsa, podejmował grono ludzi tworzących życie społeczne miasta i pracujących dla jego dobra; reprezentantów służb mundurowych, parlamentarzystów. Przybyli tam m.in. posłanka Anna Paluch i senator Jan Hamerski.

www.podhaleregion.pl 07-01-2016

Fot. Anna Szopińska

Przed końcem minionego roku starosta nowotarski wydał decyzję ZRID dla kolejnego fragmentu południowo-wschodniej obwodnicy miasta. Miejskie władze i spółka Nowa Targowica ustaliły datę przeniesienia handlu w nowe miejsce. Pozwolenie wojewody na budowę ronda w ciągu Al. Tysiąclecia spodziewane jest wkrótce.

www.podhaleregion.pl 04-01-2016

NOWY TARG. Pod koniec ostatniej w starym roku sesji Rady Miasta, burmistrz Grzegorz Watycha postanowił poprawić radnym nastroje trzyminutowym filmikiem. Zaprezentował bowiem od dawana oczekiwaną wizualizację nowej Hali Lodowej. W zasadzie chodzi tu już nie tylko o Halę Lodową, ale o potężny, nowoczesny kompleks sportowy z pełnym zapleczem, służący całemu regionowi, także Krakowowi i Słowacji.

www.podhaleregion.pl 02-01-2016

Fot. Beata Szkaradzińska

NOWY TARG. Miasto i powiat podsumowało inwestycje drogowe za mijający rok. Udało się w tym czasie wspólnie obu samorządom wykonać kilka dróg, a także odremontować mocno zniszczony i zagrażający korzystającym z niego most na Dunajcu na ulicy Waksmundziej w pobliżu ronda Ofiar Katynia.

www.podhaleregion.pl 30-12-2015

Fot. Maciej Zubek

HOKEJ. W sali obrad Urzędu Miasta Nowy Targ odbyła się konferencja prasowa poświęcona organizacji w dniach 29-30 grudnia w stolicy Podhala Turnieju Finałowego Pucharu Polski.

Cieszymy się bardzo, że po 10 latach tak prestiżowa impreza ponownie zagości w naszym mieście. Polski Związek Hokeja na Lodzie obdarzył nas dużym zaufaniem i postaramy się nie zawieść. 

www.podhaleregion.pl 22-12-2015

Fot. Anna Szopińska

W dzień św. Mikołaja, przed ratuszem, dzieci i dorośli mieli wszystko, co obiecywały zapowiedzi, a nawet więcej. Tego roku miejską choinkę błyszczącymi ozdobami stroiła kolejna miejska szkoła – Podstawowa Nr 4 z Niwy. Ubieraniu towarzyszyło świąteczne przedstawienie. Światełka na choince, zaraz po zmroku, zapalił burmistrz Grzegorz Watycha, gospodarz imprezy otwierającej świąteczny czas w sercu miasta.

www.podhaleregion.pl 07-12-2015

Fot. Anna Szopińska

NOWY TARG. Brakowało miejsc siedzących w sali Miejskiego Ośrodka Kultury podczas Koncertu Laureatów XXVI Archidiecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej na Podhalu – Sacrosong 2015. Finałowa gala zawsze gromadzi tak liczną publiczność. Tegorocznej edycji przyświecało hasło „Miłosierni jak Ojciec”.

www.podhaleregion.pl 03-12-2015

TENIS STOŁOWY. Kolejne sukcesy na swoim koncie zapisali najmłodsi reprezentanci Gorców Nowy Targ. Wiktor Klag zwyciężył w rozegranym w Krakowie I Wojewódzkim Turnieju Skrzatów.

Na trzecim stopnia podium znalazł się z kolei Michał Kowalczyk. Krzysztof Jachymiak był czwarty, a Franciszek Zaniewski siódmy. W rywalizacji dziewcząt drugie miejsce wywalczyła reprezentująca UKS Tornado Waksmund Iwona Kolasa.

www.podhaleregion.pl 27-11-2015

NOWY TARG. Promocja 19. numeru Almanachu Nowotarskiego, jak zwykle, miała swojego ducha i uroczystą oprawę. Kolejny rocznik zakresem tematów poruszonych w tekstach znów sięga głęboko w przeszłość miasta i regionu. Ale też dokumentuje strumień bieżących wydarzeń.

www.podhaleregion.pl 23-11-2015

Fot. Beata Szkaradzińska

Pod patronatem dziennika internetowego Podhale Region. NOWY TARG. Wernisaż wystawy pt. . „Henryk Buszko – architekt", połączony z wykładem dr inż. Ryszarda Nakoniecznego z wydziału architektury Politechniki Śląskiej zgromadził wiele młodych osób, dojechały też dzieci Marta i Jan, zmarłego znakomitego architekta i profesora oraz wnuk Paweł z rodziną. Przybyła i Eleonora Osińska, koleżanka w czasów szkolnych śp. Henryka Buszko.

www.podhaleregion.pl 17-11-2015

Fot. Anna Szopińska

NOWY TARG. „Piątka" przeżywała w piątek (13.11) swój wielki dzień. Cykl „Znani i nieznani czytają bajki dzieciom" trwa już dwunasty rok, ciekawych lektorów było w nim ponad stu, lecz dotąd „Szkoła z klasa" nie gościła jeszcze Konsula Generalnego USA w Polsce.

A dziś zjawił się tam we własnej osobie (i w towarzystwie wicekonsula ds. polityczno-ekonomicznych Andrew Caruso) Walter Braunohler, by czytać „Kota Prota" w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka.

www.podhaleregion.pl 16-11-2015
Strony od 1 do 10 z łącznej ilości stron 10 z kategorii: www.podhaleregion.pl
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE