Dziś mamy: sobotę
- 25 kwietnia 2015 roku

115 dzień roku, 17 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:30
Zachód słońca: 18:45

Imieniny obchodzą: Jarosław, Marek, Wasyl

Międzynarodowy Dzień Sekretarki

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
Karta Dużej Rodziny
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Miejska Biblioteka P
Aeroklub
UTW
NTvK
Fundacja im. A. Worw
Adopcja zwierząt

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 42

W niedzielne popołudnie, na scenie przed ratuszem, schola „Promyki" promowała swoją świeżo wydaną płytę. I był to uroczy koncert grupy działającej przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wcześniej, w Niedzielę Palmową, schola rozdawała płyty parafianom w prezencie.

„Promyki" znane są przede wszystkim z muzycznej oprawy „dwunastek" – mszy dla dzieci w niedzielne południe - i z występów w kolejnych edycjach „Sacrosongu".

www.podhaleregion.pl 14-04-2015

Źródło: Ryszard Bielak

HOKEJ. Ósmy w historii, a drugi z rzędu tytuł Mistrza Polski Old Boyów wywalczyli w Toruniu reprezentanci Podhala Nowy Targ. Dokonali tego w imponującym stylu, nie pozostawiając żadnych złudzeń rywalom. Wygrali wszystkie pięć – łącznie z finałem – spotkań, w dodatku większość z nich w efektownych rozmiarach.

www.podhaleregion.pl 01-04-2015

Fot. Anna Szopińska

Dwupiętrowe giganty, postaci klownów, które zjawiły się nagle na płycie nowotarskiego rynku, nie bez powodu intrygują. Sztuka ma zadziwiać. Nie wszyscy zdziwieni wiedzą jednak, że monumentalne, zabawne, ale i metaforyczne stwory to dzieło artysty z nowotarskim rodowodem – Michała Batkiewicza.

www.podhaleregion.pl 01-04-2015

Fot. Anna Szopińska

W Galerii BWA „Jatki" zrobiło się światowo i stołecznie. Zawdzięczamy to wystawie prac Tomasza Awdziejczyka i wyeksponowaniu artystycznego pokłosia międzynarodowego pleneru malarskiego LIPOVCI 2013. Bo to już import ze Słowenii.

Tomasz Awdziejczyk to warszawianin, absolwent stołecznej ASP, uczeń m.in. znakomitego malarza i grafika prof. Jerzego Tchórzewskiego. Mnogość wystaw indywidualnych i zbiorowych świadczy zarówno o twórczym temperamencie artysty, jak też dynamice jego kariery w artystycznymn świecie.

www.podhaleregion.pl 30-03-2015

HOKEJ. Piętnasty w historii nowotarskiego hokeja brązowy medal mistrzostw Polski stał się faktem! „Szarotki" wykorzystały atut własnego lodowiska i po raz drugi pokonali zespół Ciarko PBS Bank Sanok. Tym samym podopieczni Marka Ziętary dokonali wręcz niemożliwego, biorąc pod uwagę przed sezonowe spekulacje.

www.podhaleregion.pl 27-03-2015

Fot. Anna Szopińska

Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Parafii Św. Katarzyny w Nowym Targu, zapraszają na XIV Drogę Krzyżową ulicami miasta, w najbliższy piątek 20. marca.

Droga Krzyżowa rozpocznie się przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu o godzinie 19.00. Przejdziemy ulicami Królowej Jadwigi, Krzywą, Kopernika, Szaflarską i zakończymy na nowotarskim Rynku ok. godz. 21.00.

www.podhaleregion.pl 17-03-2015

SPORTY MOTOROWE. Tadeusz Błażusiak szósty raz z rzędu sięgnął po tytuł Halowego Mistrza Świata w Super Enduro. Nowotarżanin po raz kolejny zostawił rywali daleko w tyle. Klasyfikacje generalną wygrał z dorobkiem 320 punktów i przewagą 32 „oczek" na drugim w stawce Amerykaninem Cody Webem. W kategorii juniorów inny reprezentant Nowego Targu Oskar Kaczmarczyk, sezon zakończył na miejscu ósmym, co jak na absolutny debiut w tej rangi imprezie jest sporym osiągnięciem.

www.podhaleregion.pl 17-03-2015

Fot. Anna Szopińska

Gdy z półgodzinnym opóźnieniem „Bronkobus" zajechał w niedzielę 8 marca po południu na nowotarski rynek, atmosfera była tam już rozgrzana. Młodzi sztabowcy prezydenta maszerowali po płycie, powiewając flagami polskimi i unijnymi, rozdawali kampanijne materiały. A ok. 20-osobowa grupa przeciwników kandydata do reelekcji, pod wodzą posłanki Anny Paluch z megafonem, od 45 minut, skupiona pod banerem „Nowy Targ – Dlaczego Pan podpisał Ustawę „67?" skandowała swoje hasła.

www.podhaleregion.pl 09-03-2015

Fot. Maciej Zubek

HOKEJ. Nie milkną echa decyzji o przyznaniu walkowera dla hokeistów Podhala za trzeci ćwierćfinałowy mecz z Cracovią, który zadecydował, że „Szarotki" ostatecznie wygrały rywalizację i awansowały do półfinału. Jak zwykle przy tego typu sytuacjach pojawia się wiele kontrowersji, spekulacji i sugestii.

- Oczywiście ubolewamy na tym, że sprawa awansu nie do końca rozstrzygnęła się w sportowej rywalizacji, ale regulamin jest regulaminem i obowiązuje każdego, i każdy musi liczyć się z konsekwencjami jego złamania – podkreśla wiceprezes MMKS Podhale, Robert Zamarlik
www.podhaleregion.pl 06-03-2015

PIŁKA HALOWA. 46 spotkań w ciągu dwóch dni rozegrano w ramach pierwszej edycji międzynarodowego turnieju „Wojas Cup 2015, który odbył się w hali sportowej na Niwie w Nowym Targu. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: dziwięcio, dziesięcio i jedenastolatków. W zmaganiach udział wzięły reprezentacje siedmiu klubów z Polski i Słowacji.

Organizatorem przygotowanego z dużym rozmachem turnieju był Nowotarski Klub Piłkarski Podhale Nowy Targ - klub partnerski Wisły Kraków.

www.podhaleregion.pl 03-03-2015

Fot. Anna Szopińska

Do 3. lutego 2011 r. czekała Polska, by Sejm ustanowił Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Wniosek o to złożyli ś.p. prezydent L. Kaczyński i prezes Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka. Pamięć tych, którzy „żyli prawem wilka" uczczono w wielu miastach Polski. Także i w stolicy Podhala, przed Krzyżem Katyńskim.

Po niedzielnej Mszy św. w kościele św. Katarzyny do upamiętnienia tych, którzy zginęli torturowani, rozstrzelani, zamęczeni w piwnicach Urzędu Bezpieczeństwa, zaprosiła Grupa Mieszkańców „Pamięć" wraz z Burmistrzem, Grupą Rekonstrukcji Historycznej Okręg VII Krakowskiej Policji Państwowej i Hufcem Podhalańskim ZHP – 2. Podhalańska Drużyna Wędrownicza.

www.podhaleregion.pl 02-03-2015

Jest to dla Nowego Targu historyczny dzień. Z Naczelnego Sądu Administracyjnego nadeszło potwierdzenie oddalenia skargi kasacyjnej PKP (wraz z obszernym uzasadnieniem). Dla miasta oznacza ono finał kilkuletniej sądowej batalii i prawo do 7,5-hektarowej kolejowej nieruchomości (wraz z budynkiem c.k. austriackiego dworca).

Chodzi o 7,5 hektara gruntu, na którym znajdują się tory, urządzenia kolejowe i historyczny, choć mocno zniszczały dworcowy obiekt. Postępowanie dotyczące kolejowych nieruchomości trwało ponad cztery lata.

www.podhaleregion.pl 17-02-2015

Fot. Maciej Zubek

Odbyła się druga edycja nowotarskiego ICE BUG Winter Trail 2015 czyli jednej z największych w kraju zimowych imprez biegowych. Biegano tradycyjnie trasą wokół Turbacza. Start i meta usytuowane były pod Długą Polaną. Wystartowało blisko pół tysiąca uczestników.

Idea prosta: popularyzacja biegów górskich, które zyskują na coraz większej popularności. Rok debiutowaliśmy. Mimo małych niedociągnięć zebraliśmy wiele pochlebnych opinii. Postanowiliśmy więc nie tylko kontynuować, ale też i rozbudować formułę naszych zawodów.

www.podhaleregion.pl 17-02-2015

Fot. Anna Szopińska

W karnawałowym jeszcze czasie Młoda Podhalańska Filharmonia uraczyła publiczność fantastycznym koncertem. Fantastycznym, bo był on wejściem do zaczarowanego ogrodu bajek i musicali. Sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej wypełniła się słuchaczami w różnym wieku do ostatnich miejsc.

Bo któż z dorosłych nie chciałby posłuchać tak lubianych, miłych uszom utworów jak „Sleeping Beauty", „Over te Rainbow" czy arii z musicali „Rose – Marie" i „Upiór w operze Andrew Loyda Webbera? Kto nie dałby się porwać dźwiękom tanga „Por una cabeza" Carlosa Gardela i kultowej melodii „My Fair Lady".

www.podhaleregion.pl 17-02-2015

Fot. Anna Szopińska

Niedzielny wieczór wypełnił charytatywny i wyjątkowo wdzięczny koncert. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zagrała Żeńska Orkiestra Salonowa Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. KWK „Staszic".

Maltańczycy prowadzili przy tej okazji zbiórkę pieniędzy na zakup wyposażenia dla karetki oddziału Maltańskiej Służby Medycznej w Nowym Targu.

www.podhaleregion.pl 10-02-2015
Strony od 1 do 8 z łącznej ilości stron 8 z kategorii: www.podhaleregion.pl
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE