RSS facebook
Dziś mamy: piątek
- 1 lipca 2016 roku

183 dzień roku, 26 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:38
Zachód słońca: 20:49

Imieniny obchodzą: Aaron, Bogusław, Halina, Klarysa, Marian, Niegosława, Teobald

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Karta Dużej Rodziny
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 42

Fot. Anna Szopińska

Wyściskany, wycałowany, żegnany wszystkimi dobrymi słowami i kciukami zaciśniętymi mocno – o godz. 20.00 Sebastian Bibro rozpoczął swój 250-kilometrowy bieg dookoła Tatr. Robi to dla podopiecznej Fundacji im. Adama Worwy, Ani Garcarz z Waksmundu. W zeszłym roku pokonał dla niej 643 kilometry z Zakopanego do Gdańska, rozwijając wspaniałą, charytatywną akcję.

www.podhaleregion.pl 27-06-2016

Miasto jest kuźnią śpiewaczych talentów. Pokazują to osiągnięcia Studia Piosenki SEPTYMA, ale dowiedli też starsi, występując w klimatycznym i sentymentalnym koncercie „Nowotarżanie dla Nowotarżan”, pod hasłem „Lubię wracać tu”.

Koncert wpisany w program kulminacji jubileuszu 670-lecia poprzedził zawładnięcie sceną przez Jana Kantego Pawluśkiewicza i jego przyjaciół. 

www.podhaleregion.pl 27-06-2016

Na swoje 670. urodziny Nowy Targ dostał rewelacyjny prezent – pierwszy na Podhalu musical, w dodatku tworzony przez nowotarżanina. Janusz Stokłosa razem ze swoim artystycznym partnerem, Januszem Józefowiczem, ściągnął do Miasta ze stolicy Teatr Studio Buffo w 50-osobowym składzie, z gwiazdą Nataszą Urbańską. Sam dyrygował orkiestrą.

www.podhaleregion.pl 27-06-2016

Goście 50-lecia Muzeum Podhalańskiego z trudem mieścili się w ratuszowych salach. Przybyło wielu działaczy PTTK, bo to z grupy działaczy Komisji Opieki nad Zabytkami przy Oddziale PTTK Gorce z górą pół wieku temu wyszedł zamysł stworzenia tej placówki. Przewodniczył jej owładnięty zbieraczą pasją Czesław Pajerski i to jego imię nosi dziś Muzeum Podhalańskie.

www.podhaleregion.pl 25-06-2016

Fot. Anna Szopińska

Samorządowcy z dwóch powiatów – nowotarskiego i tatrzańskiego oraz przedstawiciele instytucji związanych z energetyką, ośrodków akademickich, podmiotów gospodarczych, podpisali się pod listem intencyjnym w sprawie utworzenia Klastra Energii „Zielone Podhale”. Dokonało się to podczas połączonego z wystąpieniami kilku prelegentów spotkania w nowotarskim Urzędzie Miasta.

Rolę inicjatora i koordynatora w tym przedsięwzięciu spełnia krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza, z którą powiat nowotarski współpracuje już od dwóch lat.

www.podhaleregion.pl 22-06-2016

Fot. Anna Szopińska

NOWY TARG. Takiego święta nie przeżywała Nowotarska „piątka” od 46 lat. Tak długo bowiem nosi imię Konfederacji Tatrzańskiej i zachowuje pamięć o bohaterach lat okupacji. Gospodarzem drugiego dnia obchodów 75-lecia zawiązania konspiracyjnej organizacji była właśnie ta szkoła. A gości przyjechał tłum i uroczystość była imponująca, godna patrona.

www.podhaleregion.pl 13-06-2016

Fot. Beata Szkaradzińska

NOWY TARG. Spotkanie ewangelizacyjne „Jezus na lodowisku” już na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń stolicy Podhala. Odbywało się ono już po raz trzeci. Tegoroczne było jednak wyjątkowe, było bowiem jedną wielką modlitwą w intencji Światowych Dni Młodzieży. W licznym składzie dojechali też Włosi z rzymskiej wspólnoty Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym „Maryja” z księdzem Don Fabio Bartoli na czele.

www.podhaleregion.pl 13-06-2016

Pod patronatem medialnym Podhale Region. NOWY TARG. W rozrywkach, atrakcjach i uciechach przez pół niedzieli nowotarskie dzieciaki mogły się dosłownie pławić. Na osiem godzin przygotowany był dla nich program w Parku Miejskim. Godzinny wstęp na pływalnię miały tego dnia tylko za dwa złote.

Niespodzianką była jedynie wiosenna ulewa – ciepła i przelotna. Po takim deszczu szybko się rośnie, ale czy warto dorastać, skoro tak fajnie być dzieckiem – to już inna kwestia...

www.podhaleregion.pl 06-06-2016

Fot. Anna Szopińska

W sobotę uroczyście zainaugurowała działalność Nowa Targowica. Spółka o tej samej nazwie wznosiła potężne drewniane obiekty i zagospodarowywała teren przez półtora roku. Efekt jest imponujący, teraz rzecz w tym, by handlujący zechcieli się przenieść w nowe miejsce ze starego placu i obrzeży.

www.podhaleregion.pl 29-05-2016

Podczas konferencji przed ratuszem nowotarskie władze odsłoniły już owiany do tej pory tajemnicą program kulminacji obchodów 670-lecia lokacji miasta. Towarzyszyli im w tym reprezentanci współorganizatorów, czyli Miejskiego Ośrodka Kultury, nowotarskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego i Grupy Mieszkańców PAMIĘĆ.

www.podhaleregion.pl 27-05-2016

Fot. Anna Szopińska

Osiem instrumentalnych grup z różnych miejscowości Nowotarszczyzny przybyło, by wziąć udział w X Podhalańskim Festiwalu Orkiestr Dętych. Nowotarski rynek całe niedzielne popołudnie rozbrzmiewał ich muzyką.

W pierwszy tak ciepły majowy dzień słońce przeglądało się w lśniących blachach instrumentów. Lazur nieba przecinały szybowce, pluskała fontanna, atmosfera na rynku panowała piknikowa, kolejki po lody były bardzo długie.

www.podhaleregion.pl 24-05-2016

Fot. Anna Szopińska

Wydarzenie pod patronatem dziennika internetowego Podhale Region

NOWY TARG. Najpierw ich było słychać, potem ulicą Sobieskiego fantastycznie kolorowy korowód wkroczył do rynku. Przed tym wkroczeniem, do uczestników jubileuszowych Juwenaliów Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dołączyła grupa „najmłodszych” studentów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku – też z okrzykami: - Tak się bawi, tak się bawi U - T - W! Żacy wzięli miasto we władanie na dwa dni.

www.podhaleregion.pl 20-05-2016

Fot. Maciej Zubek

UNIHOKEJ. Po raz piąty w historii unihokeiści Górali Nowy Targ sięgnęli po Mistrzostwo Polski. W finale pokonali swojego lokalnego rywala Szarotkę. Losy spotkania rozstrzygnęła bramka Piotra Kosteli zdobyta w 9 minucie dogrywki. Po regulaminowych 60 minutach wynik był bowiem remisowy 3:3.

www.podhaleregion.pl 16-05-2016

Fot. Anna Szopińska

Wydarzenia uświetniające 670-lecie lokacji Nowego Targu nabierają intensywności. Kolejnym z nich był Koncert Międzynarodowy na dwie orkiestry i dwa soprany. Odbył się on w niedzielę na scenie MOK-u, dostarczając publiczności mocnych muzycznych wrażeń.

www.podhaleregion.pl 16-05-2016

Przez półtorej godziny, w sobotni wieczór, prezbiterium największej nowotarskiej świątyni było najprawdziwszą estradą. Mury kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa wypełniła muzyka niosąca radość, miłość i poczucie jedności; wypełniła chwała Dawcy Talentów. 

www.podhaleregion.pl 08-05-2016
Strony od 1 do 12 z łącznej ilości stron 12 z kategorii: www.podhaleregion.pl
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE