Dziś mamy: środę
- 4 marca 2015 roku

63 dzień roku, 10 tydzień roku.
Wschód słońca: 6:17
Zachód słońca: 17:25

Imieniny obchodzą: Adrian, Adrianna, Arkadiusz, Arkady, Eugeniusz, Kazimierz, Lew, Lucja, Lucjusz, Łucja, Wacław, Wacława

Burmistrz Miasta
mgr Grzegorz Watycha

Nasze Osiągnięcia

SLE

ISO

Nagrody
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 660-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» inne miasta w internecie
» więcej o mieście
JP II Nowy Targ
Album-Ocalic
Karta Dużej Rodziny
Dz Urz Woj. Małop
NT Szlak Rowerowy
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
Euroregion Tatry
PPWSZ
Kropla IPA
NFOŚiGW
Aeroklub
UTW
NTvK
Fundacja im. A. Worw
Adopcja zwierząt
Wirtualny Sztetl
RCL

Kanał informacyjny rss

Aktualnie stronę ogląda osób: 43

PIŁKA HALOWA. 46 spotkań w ciągu dwóch dni rozegrano w ramach pierwszej edycji międzynarodowego turnieju „Wojas Cup 2015, który odbył się w hali sportowej na Niwie w Nowym Targu. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: dziwięcio, dziesięcio i jedenastolatków. W zmaganiach udział wzięły reprezentacje siedmiu klubów z Polski i Słowacji.

Organizatorem przygotowanego z dużym rozmachem turnieju był Nowotarski Klub Piłkarski Podhale Nowy Targ - klub partnerski Wisły Kraków.

www.podhaleregion.pl 03-03-2015

Fot. Anna Szopińska

Do 3. lutego 2011 r. czekała Polska, by Sejm ustanowił Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Wniosek o to złożyli ś.p. prezydent L. Kaczyński i prezes Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka. Pamięć tych, którzy „żyli prawem wilka" uczczono w wielu miastach Polski. Także i w stolicy Podhala, przed Krzyżem Katyńskim.

Po niedzielnej Mszy św. w kościele św. Katarzyny do upamiętnienia tych, którzy zginęli torturowani, rozstrzelani, zamęczeni w piwnicach Urzędu Bezpieczeństwa, zaprosiła Grupa Mieszkańców „Pamięć" wraz z Burmistrzem, Grupą Rekonstrukcji Historycznej Okręg VII Krakowskiej Policji Państwowej i Hufcem Podhalańskim ZHP – 2. Podhalańska Drużyna Wędrownicza.

www.podhaleregion.pl 02-03-2015

Jest to dla Nowego Targu historyczny dzień. Z Naczelnego Sądu Administracyjnego nadeszło potwierdzenie oddalenia skargi kasacyjnej PKP (wraz z obszernym uzasadnieniem). Dla miasta oznacza ono finał kilkuletniej sądowej batalii i prawo do 7,5-hektarowej kolejowej nieruchomości (wraz z budynkiem c.k. austriackiego dworca).

Chodzi o 7,5 hektara gruntu, na którym znajdują się tory, urządzenia kolejowe i historyczny, choć mocno zniszczały dworcowy obiekt. Postępowanie dotyczące kolejowych nieruchomości trwało ponad cztery lata.

www.podhaleregion.pl 17-02-2015

Fot. Maciej Zubek

Odbyła się druga edycja nowotarskiego ICE BUG Winter Trail 2015 czyli jednej z największych w kraju zimowych imprez biegowych. Biegano tradycyjnie trasą wokół Turbacza. Start i meta usytuowane były pod Długą Polaną. Wystartowało blisko pół tysiąca uczestników.

Idea prosta: popularyzacja biegów górskich, które zyskują na coraz większej popularności. Rok debiutowaliśmy. Mimo małych niedociągnięć zebraliśmy wiele pochlebnych opinii. Postanowiliśmy więc nie tylko kontynuować, ale też i rozbudować formułę naszych zawodów.

www.podhaleregion.pl 17-02-2015

Fot. Anna Szopińska

W karnawałowym jeszcze czasie Młoda Podhalańska Filharmonia uraczyła publiczność fantastycznym koncertem. Fantastycznym, bo był on wejściem do zaczarowanego ogrodu bajek i musicali. Sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej wypełniła się słuchaczami w różnym wieku do ostatnich miejsc.

Bo któż z dorosłych nie chciałby posłuchać tak lubianych, miłych uszom utworów jak „Sleeping Beauty", „Over te Rainbow" czy arii z musicali „Rose – Marie" i „Upiór w operze Andrew Loyda Webbera? Kto nie dałby się porwać dźwiękom tanga „Por una cabeza" Carlosa Gardela i kultowej melodii „My Fair Lady".

www.podhaleregion.pl 17-02-2015

Fot. Anna Szopińska

Niedzielny wieczór wypełnił charytatywny i wyjątkowo wdzięczny koncert. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zagrała Żeńska Orkiestra Salonowa Katowickiego Holdingu Węglowego S.A. KWK „Staszic".

Maltańczycy prowadzili przy tej okazji zbiórkę pieniędzy na zakup wyposażenia dla karetki oddziału Maltańskiej Służby Medycznej w Nowym Targu.

www.podhaleregion.pl 10-02-2015

Fot. Mateusz Zamojski

Jak informują organizatorzy, zapisy on-line do VIII Biegu zostały zamknięte w czwartek 5 lutego, o godz. 15.00.

Po tym terminie zapisać się będzie można w biurze zawodów na lotnisku, które będzie czynne w piątek od 11 do 18 oraz w sobotę od 8 do 10.

Dwa dni przed Biegiem warunki śniegowe są dobre, a prognoza na najbliższe dni - optymistyczna.

www.podhaleregion.pl 06-02-2015

Fot. Anna Szopińska

Big-Band Państwowej Szkoły Muzycznej I II stopnia im. Fr. Chopina w Nowym Targu doczekał się swojej pierwszej płyty. Jej promocja była jednocześnie ponad godzinnym koncertem sympatycznych instrumentalistów pod dyrekcją Marty Łapczyńskiej – pani dyrektor PSM.

Muzycy w jeszcze karnawałowych, czarno-czerwonych kreacjach, wyglądali tak, jak brzmiały ich wykonania, czyli znakomicie.

www.podhaleregion.pl 06-02-2015

Fot. Anna Szopińska

Wygląda na to, że już pierwsze z tegorocznych spotkań w Salonie Poezji ustanowiło rekord frekwencji. Ale nic dziwnego – wszak w 63. edycji królowały piosenki Leonarda Cohena. Kanadyjski poeta i bard jeszcze raz pokazał moc swojej śpiewanej liryki.

Jego fenomen polega na tym, że od dwóch pokoleń niczyje chyba ballady nie zapadły w serca światowej publiczności tak głęboko, jak te znakomite, pełne metafor, obrazów i literackich odniesień utwory o miłości, wolności, Bogu, burzach uczuć, odwiecznym dramacie człowieczego losu.

www.podhaleregion.pl 20-01-2015

Fot. Anna Szopińska

Finałem Nowotarskich Targów Bożonarodzeniowych stały się kolędowanie i koncert. W imprezie na scenie pośrodku rynku uczestniczyli laureaci 12. Konkursu Kolęd „Gloria in exelsis Deo" z zespołu Szkół w Gronkowie oraz Miejska Orkiestra Dęta pod batutą Marcina Musiaka.

Na dzień Trzech Króli, kiedy przypadł finał Targów, Miejska Orkiestra przygotowała kolędową klasykę w opracowaniu płk Franciszka Suwały – długoletniego działacza orkiestr wojskowych i amatorskich.

Świąteczny nastrój tworzyli też sympatyczni instrumentaliści wykonaniami popularnych pieśni „We wish you a merry Christmas" oraz „Jingle Bells" i „Jingle Bells rock", w jazzujących, big-bandowych aranżacjach.

www.podhaleregion.pl 07-01-2015

Fot. Anna Szopińska

Już trudno sobie wyobrazić przedświąteczny czas bez gromadnej uciechy i bez łamania się słodką chałką, bez błogosławieństwa i życzeń, od których cieplej sie robi na rynku i w duszy. Nowotarski Oddział Związku Podhalan na Wigilię w Mieście, która to wszystko niesie, zaprosił już ósmy raz.I była ona, jak zwykle, czarowna: swojska, pachnąca świerczyną, barszczem z fasolą, łazankami z kapustą, kompotem ze śliwkowego suszu, domowym wypiekiem.

www.podhaleregion.pl 24-12-2014

Fot. Anna Szopińska

Godzinę trwała dziś wizyta pani Konsul Generalnej USA w Krakowie, Ellen Germain, w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Przybyła ona na zaproszenie rektora, prof. Iwona Grysa, aby kilkuset młodym słuchaczom przedstawić swoją drogę do dyplomacji. Tak też brzmiał tytuł jej prowadzonego po angielsku wykładu: „My road to Diplomacy".

Pani Konsul spotkała się wpierw z władzami uczelni, które reprezentowali kanclerz - dr inż. Kazimierz Wójcik oraz pełnomocnik rektora ds. strategii PPWSZ - Mieczysław Karpiel, także dr Krzysztof Trochimiuk, przedstawiciel kierunku Filologia Angielska.

www.podhaleregion.pl 18-12-2014

SPORTY MOTOROWE. Tadeusz Błażusiak nie miał sobie równych w pierwszej rundzie Halowych Mistrzostw Świata w Superenduro, które rozegrano w gdańskiej ErgoArenie. W rywalizacji juniorów świetnie spisał się inny nowotarżanin Oskar Kaczamrczyk. Zajął ósme miejsce, najwyższe spośród Polaków.

Zwycięstwo Błażusiaka było bezdyskusyjne. Popularny Taddy wygrał każdą z trzech rund. W pierwszej nie przeszkodził mu nawet upadek na pierwszym łuku, po kolizji z Jonnym Walkerem. Szybko się pozbierał, zaczął błyskawicznie odrabiać straty i kilkadziesiąt metrów przed metą już objął prowadzenie, którego nie oddał do samego końca. Drugi był Anglik David Knight, trzeci Amerykanin Cody Webb.

www.podhaleregion.pl 08-12-2014

Fot. Maciej Zubek

HOKEJ. Bardzo ważne zwycięstwo w perspektywie awansu do pierwszej „szóstki" odnieśli w Opolu hokeiści MMKS Podhale Nowy Targ. „Szarotki" pokonały Orlika 2:0 po trafieniach Kaspra Bryniczki i Damiana Kapicy.

Trener Marek Ziętara mocno musiał się nagłowić aby skompletować na nowo formacje. Brakowało bowiem w składzie „Szarotek" kontuzjowanego Dariusza Gruszki, przebywającego wciąż w Rosji Igora Omeljanenki oraz będących za zgrupowaniu reprezentacji u-20 Patryka Wronki oraz Oskara Jaśkiewicza. W dodatku nie w pełni sił był Jarosław Różański (uraz mięśnia czworogłowego).

www.podhaleregion.pl 08-12-2014

Fot. Anna Szopińska

Gośćmi 64. Salonu Poezji w ratuszu byli państwo Jaskułkowie. Aktor z Nowego Targu rodem dał podczas tego spotkania prawdziwy popis swoich interpretacyjnych możliwości. Wirtozowskimi wykonaniami na pianinie towarzyszyła mu żona Krystyna.

Dla wielu nowotarżan Stanisław Jaskułka jest serdecznym przyjacielem, znajomym, kolegą ze szkolnych lat. I ci wszyscy druhowie, koleżanki – oczywiście pojawili się w Salonie, by posłuchać swojego ulubieńca, który poetyckiemu spotkaniu nadał tytuł „Źródła". Inni znają go jako konferansjera – i galowych, i regionalnych imprez.

www.podhaleregion.pl 08-12-2014
Strony od 1 do 8 z łącznej ilości stron 8 z kategorii: www.podhaleregion.pl
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Lang. Polish Lang. Deutch Quality International 2013 Małopolskie Wektory Współpracy Rzeczpospolita Fair Play ISO ISO SLE