RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 71
Sprawozdanie z działalności Burmistrza Miasta za okres od 14 do 28 października 2014r.

W okresie sprawozdawczym, tj. od ostatniej Sesji Rady Miasta, podjęto wiele różnych decyzji, a najważniejsze z nich przedstawiam poniżej.

Z zakresu :

Finansów

Zakończono głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego dla Miasta Nowy Targ na rok 2015. Złożono 88 wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Zakwalifikowanych do głosowania zostało 78 projektów Zagłosowało za pomocą formularzy papierowych – 2032 osoby, elektronicznie -2031osób. Razem – 4063 osób. Trwa weryfikacja i liczenie głosów na poszczególne projekty.

Inwestycji

Odbyły się uroczyste otwarcia następujących obiektów:

 • w dniu 15.10.2014 r. zmodernizowanych terenowych obiektów Miejskiej Hali Sportowej Gorce – projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013,
 • w dniu 16 października – terenu rekreacyjnego przy ul. Wojska Polskiego w Nowym Targu (teren byłego Miasteczka Komunikacyjnego) finansowana ze środków budżetu miasta,
 • 24 października – oddano do użytku ścieżki rowerowe w kompleksie leśnym Bór w ramach Historyczno - kulturowo - przyrodniczego szlaku wokół Tatr dofinansowanego ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Gospodarki nieruchomościami

 1. Ogłoszono wykazy :
  • nieruchomości o pow. 10,6 ha - przeznaczonych do oddania w dzierżawę ( tereny Strefy Aktywności Gospodarczej )
  • nieruchomości o powierzchni- 5,7 ha przeznaczonych do oddania w dzierżawę na rzecz Spółki „Nowa Targowica”.
  • przeznaczonej do sprzedaży w trybie bezprzetargowym na rzecz właściciela sąsiednich nieruchomości przy ul. Jana Pawła II,
 2. Określono szczegółowe warunki zakupu nieruchomości położonej w Nowym Targu na rzecz Gminy Miasto Nowy Nieruchomość weszła w skład drogi gminnej ul. Kokoszków Boczna.

Gospodarki Komunalnej i Drogownictwa

 1. Zakończono remont nawierzchni chodnika na os. Bór prowadzącego do miejskiego przedszkola oraz remont nawierzchni ul. Partyzantów na odcinku z płyt betonowych. Wykonawca ZIBUD 34-608 Kamienica 477,
 2. Uzupełniono oznakowanie z nazwami ulic w Nowym Targu

Infrastruktury Społecznej i Promocji

 1. W ramach realizacji zadania Karta Dużej Rodziny na chwilę obecną do systemu informatycznego zostało wprowadzonych 1050 osób, odebrano 879 kart. Urząd Miasta dofinansował wyjazd zainteresowanych rodzin wielodzietnych na Kongres Dużych Rodzin 3+ "Karta dużej rodziny - wyzwania i perspektywy". Kongres odbył się w Krakowie 20 października z udziałem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Do programu Nowotarska Karta Dużej Rodziny dołączyło dwóch nowych partnerów powiększając ich grono do 9 podmiotów oferujących zniżki nowotarskim rodzinom wielodzietnym.
 2. 25 października 2014r.– odbyła się inauguracja sezonu III Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn na Hali „GORCE”
 3. 25 października2014r. - mecz piłkarski o mistrzostwo IV ligi pomiędzy Podhale Nowy Targ - Sokół Borzęcin Górny na Stadionie Miejskim.
 4. W Miejskim Ośrodku Kultury w ramach Dnia Papieża Jana Pawła II, 16 października odbył się koncert Orkiestry Akademii Beethovenowskiej "Jeszcze polska muzyka". Zadanie zostało dotowane przez nasz samorząd.

Ochrony środowiska

W dniu 14 października 2014 roku rozstrzygnięto XVI edycję konkursu na „Najpiękniejszy Ogród w Nowym Targu im. Adama Worwy”, w ramach którego uhonorowano nagrodami tegorocznych laureatów oraz wyróżniono wszystkich uczestników.

Zamówień publicznych

 1. Ogłoszono przetarg nieograniczony na udzielenie kredytu długoterminowego do kwoty 3.000.000 zł. na pokrycie planowanego w 2014r. deficytu budżetowego tj. na sfinansowanie zadania inwestycyjnego „Rozbudowa i modernizacja obiektów sportowych w ramach programu rewitalizacji,
 2. Rozstrzygnięto przetarg nieograniczony na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Miasta Nowy Targ. Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych ”Empol” Sp z o.o. Tylmanowa -lider, oraz IB Spółka z o.o. Biały Dunajec. Cena oferty wynosi -12 043 827,88 zł Umowa realizowana będzie przez okres trzech lat tj. do 31 grudnia 2017r.

Sprawy inne

Przyznano Medal Pamiątkowy 660-lecia Miasta Nowy Targ dla:

 • Leśniczego Aleksandra Przesławskiego z okazji przejścia na emeryturę, z serdecznymi podziękowaniami za długoletnią współpracę z Urzędem Miasta w zakresie nadzoru nad miejskimi lasami,
 • Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego- z okazji 60-lecia powstania z serdecznymi podziękowaniami za zaangażowanie w ratownictwo oraz dobrą współpracę z Miastem.

Pliki do pobrania

sbmzd_20141014_20141028.pdf (35) KB

Wytworzył: Stanisława Szołtysek
Data wprowadzenia: 04-11-2014
Wprowadził: Józef Bryś
Oglądane: 1096

Print Wersja do druku

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE