RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 79
Odpowiedź na Interpelację
  Pan Paweł Liszka
Radny Miasta Nowy Targ
AiK.0003.12.2019
Nowy Targ, dnia 17.10.2019 r.
 

Odpowiadając na Pana interpelację złożoną na sesji Rady Miasta Nowy Targ w dniu 07.10.2019 r. w sprawie dostosowania wejść do budynku UM do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz pozostawiania samochodów na parkingu UM, po raz kolejny przypominam, iż zgodnie z art. 33 ust. 3 ustawy z dnia 08.03.1990 r. o samorządzie gminnym kierownikiem Urzędu Miasta jest Burmistrz, w związku z czym to Burmistrz decyduje kto może i w jakim celu korzystać z parkingu zlokalizowanego na terenie Urzędu Miast, a nie Radny Miasta.

Odnosząc się do Pana zarzutu, iż notorycznie blokowana jest winda dla osób niepełnosprawnych przez parkujące samochody, w tym w szczególności przez II Zastępcę Burmistrza, wskazuję, iż nie jest to prawda. Obsługa UM pilnuje by zawsze był zapewniony swobodny dostęp do windy oraz by nie były blokowane przejścia ewakuacyjne.

Przypadek zablokowania wjazdu do ww. windy mógł się zdarzyć wyłącznie w sytuacji gdy należało przestawić tymczasowo samochód z przyczyn organizacyjnych. Dodać należy, że ze względu na wykonywanie obowiązków służbowych przeze mnie i moich Zastępców poza Urzędem Miasta i związanych z tym częstych wyjazdów, nie ma żadnego logicznego uzasadnienia do stałego parkowania na parkingu pod Halą Lodową. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w dni w które nie mamy wyjazdów, samochody są parkowane na ww. parkingu, na podstawie wykupionych prywatnie abonamentów.

Budynek UM ze względu na swoją architekturę datowaną na lata trzydzieste, pięćdziesiąte i siedemdziesiąte ubiegłego wieku, dostosowany jest do przyjmowania osób niepełnosprawnych jedynie częściowo. Osoby niepełnosprawne, które samodzielnie nie są w stanie udać się do na poszczególne piętra, obsługiwane są przez pracowników w pokoju 023 - zlokalizowanym na parterze budynku.

Nie mniej jednak wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, w ramach reorganizacji, w miarę możliwości lokalowych, zostaną przeniesione na niższe kondygnacje komórki organizacyjne UM, które przyjmują najwięcej klientów. Tak więc, obsługa przedsiębiorców zostanie w najbliższych dniach przeniesiona z pierwszego piętra na parter, a cześć Wydziału Rozwoju, Urbanistyki i Gospodarki Nieruchomościami znajdować się będzie na pierwszym piętrze budynku, zamiast jak dotychczas na trzecim piętrze. Zmiany te mają na celu ułatwienie dostępu do pracowników UM, w szczególności osobom starszym oraz nie korzystającym z elektronicznych form załatwiania spraw urzędowych.

Wprowadził: Józef Bryś

Print

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE