RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 80
Odpowiedź na Interpelację
  Pani Danuta Szokalska - Stefaniak
Radna Rady Miasta Nowy Targ
Nasz znak: DiT.7221.16.2019
Nowy Targ, 12.03.2019 r.
 

Sprawa: bezpieczeństwo na ul. Grel w Nowym Targu

W odpowiedzi na Pani interpelację złożoną na Sesji Rady Miasta Nowy Targ w dniu 04.03.2019 r., w sprawie bezpieczeństwa na ul. Grel w Nowym Targu uprzejmie informuję, że:

  1. Oznakowanie poziome zostanie odtworzone przy corocznej akcji odnawiania oznakowania poziomego na drogach gminnych w miesiącach kwiecień – maj.
  2. Wiata przystankowa zostanie zakupiona i zamontowana w ramach Projektu pn. „Kompleksowa integracja systemu niskoemisyjnego transportu miejskiego na terenie Miasta Nowy Targ oraz Gminy Nowy Targ i Szaflary” i zgodnie z harmonogramem realizacji zadań została przewidziana do wykonania w 2019 r.
  3. W dniu 28.02.2019 r. wystąpiłem do PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. o przyspieszenie prac zmierzających do zmiany kategorii przejazdu kolejowego w ciągu ul. Grel i zamontowania półrogatek. Pragnę dodać, że przedstawiciele Urzędu Miasta na spotkaniu w Nowym Targu w dniu 03.10.2018 r. dotyczącym koordynacji inwestycji kolejowej z inwestycjami Miasta, zwrócili uwagę na zagrożenia występujące na tym przejeździe (brak widoczności, niewidoczna sygnalizacja świetlna w określonych warunkach pogodowych, duże natężenie ruchu pojazdów) i zawnioskowali o przebudowę przejazdu z kategorii C na przejazd typu B z samoczynną sygnalizacją świetlną i półrogatkami. Po ponownym podkreśleniu przeze mnie na spotkaniu w Krakowie w dniu 03.12.2018 r., w którym osobiście uczestniczyłem, wagi problemu dla użytkowników ul. Grel w tym mieszkańców Miasta, rozwiązanie to zyskało aprobatę przedstawicieli PKP Polskie Linie Kolejowe S. A.
  4. W dniu 11.03.2019 r. wystąpiłem do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu o objęcie przedmiotowego odcinka drogi częstszymi patrolami w soboty i niedziele, w celu egzekwowania przestrzegania przepisów ruchu drogowego w szczególności przekraczania dozwolonej prędkości. W sprawie fotoradaru zaproponowana przez nas lokalizacja na ul. Grel została włączona do prowadzonego w Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego rejestru wniosków o instalację urządzeń rejestrujących. W załączeniu przesyłam kopię odpowiedzi.

Załączniki:
Kopia odpowiedzi Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego

Otrzymują:
1. Adresat.
2. A/a.

Do wiadomości:
Przewodniczący Rady Miasta Nowy Targ

Wprowadził: Józef Bryś

Print

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE