RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 56
Odpowiedź na Interpelację

Pan
Paweł Liszka
Radny Rady Miasta Nowy Targ

 

Nowy Targ, dn. 06.07.2018 r.
Znak AiK.0003.6.2018

 

Odpowiadając na Pana interpelację złożoną na sesji Rady Miasta w dniu 25 czerwca 2018 r. informuję i wyjaśniam, że dla oceny sytuacji jaka panuje na placu targowym przy ul. Targowej i zajęcie stanowiska przez wybranego do służby dobru społeczeństwa radnego, by udzielić odpowiedzi na moje pismo nie jest niezbędna znajomość opinii prawnej, a obiektywna i rzetelna obserwacja tego co dzieje się na jarmarku od chwili jego przeniesienia w nowe miejsce oraz wsłuchiwanie się w głosy wszystkich osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie. Jarmarki obserwuję od lat i uważam, że o powodzeniu nowotarskiego jarmarku decydują handlujący, którzy przyjeżdżają na plac ze swoimi towarami i dzieje się to w zasadzie niezależnie od miejsca gdzie ten jarmark się znajdował, ani też od podmiotu administrującego placem. Jarmark nowotarski jest wielowiekową tradycją Miasta Nowego Targu i nie można dopuścić do zniszczenia tej wartości przez konflikty prywatnych właścicieli.

Atmosferę miejsca tworzą ludzie i to właśnie liczne sygnały od osób handlujących, wyrażane również na sesjach Rady Miasta spowodowały konieczność podjęcia kroków prawnych w celu ochrony szeroko pojętego interesu ogółu handlujących oraz interesu miasta.

Tym niemniej w załączeniu przekazuję wnioskowaną opinię prawną dotyczącą oceny umowy dzierżawy zawartej w dniu 27.11.2014 r. przez byłego Burmistrza Marka Fryźlewicza ze spółką Nowa Targowica Sp. z o.o. Do zdecydowanych kroków wobec dzierżawcy terenów miejskich o łącznej powierzchni ok. 5 ha zmusza właśnie „analiza skutków społecznych”, o jakiej Pan pisze w swojej interpelacji, odnosząca się do tego co dzieje się na nowym placu targowym. O zdecydowaną reakcję władz miasta zwrócili się handlujący, gdyż brak reakcji i bierne przyglądanie się poczynaniom Spółki i osób z nią związanych może przynieść bardzo niekorzystne skutki dla rzeszy osób utrzymujących siebie i swoje rodziny z handlu. Rzeczywistość pokazała, że dla przedsiębiorcy, dla którego miejsce na placu targowym nie jest jedynym źródłem dochodu, nie liczy się interes osoby handlującej na stoisku z którego utrzymuje siebie i swoją rodzinę. Jeśli do takiego wniosku nie doprowadził Pana Radnego nawet postawiony przed ladą straganów płot, to żaden ekspert od spraw społecznych Pana nie będzie w stanie przekonać, a wnioski z tego wyciągają mieszkańcy.

Odnośnie zaś skutków ekonomicznych unieważnienia niekorzystnej dla miasta umowy dzierżawy, na podstawie posiadanych dokumentów złożonych przez Spółkę Nowa Targowica informuję i uspokajam, że budżet miasta jest w stanie udźwignąć koszty zwrotu nakładów poczynionych przez dzierżawcę na nieruchomościach miejskich, a także jesteśmy w stanie na działkach gminnych zorganizować i prowadzić plac targowy dbając o jego renomę, aby znów w Polsce i poza granicami kraju Nowy Targ był znany i kojarzony nie z „gettem” i awanturami, a z prawdziwym nowotarskim jarmarkiem. Dlatego jestem przekonany, że rozwiązanie umowy będzie korzystne społecznie i ekonomicznie dla osób handlujących i przez to też nie dopuścimy, by konflikty między prywatnymi podmiotami, doprowadziły do upadku handlowej i kulturowej wizytówki miasta.

 

Wprowadził: Józef Bryś

Print

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE