RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 83
Odpowiedź na Interpelację
  Szanowna Pani Bogusława Korwin
Radna Rady Miasta Nowy Targ
Nasz znak: KSiP. 0541. 138.2017 r
Nowy Targ dnia 01.08.2017 r.
 

Dotyczy: odpowiedzi na interpelację.

W odpowiedzi na interpelację z dnia 24.07.2017 r uprzejmie informuję, że schronisko Koliba położone na Łapsowej Polanie to miejsce niezwykle atrakcyjne widokowo, nieodległe i łatwo dostępne dla każdego, z którego rozpościera się przepiękna panorama Tatr i Nowego Targu. Schronisko Koliba przez kilkadziesiąt lat było własnością Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Nowy Targ Sp. z o.o. i służyło wyłącznie do prywatnego użytku jego pracowników. Z inicjatywy Burmistrza Miasta Nowy Targ Grzegorza Watychy schronisko po wielu latach zostało przejęte przez Urząd Miasta Nowy Targ. Pan Burmistrz przywrócił Kolibie „nowe życie”, bowiem schronisko reaktywowane po wielu latach jest obecnie dostępne dla wszystkich.

Istnienie schroniska Koliba ma znaczący wpływ na rozwój turystyki w Gorcach i tym samym promocję Miasta Nowy Targ. Jego charyzmatyczny charakter ma przyciągać turystów w Gorce. Ponadto obok już istniejącego schroniska planowane jest ożywienie rejonu gór, przygotowanie tras biegowych i rowerowych, planowana jest również wieża widokowa i inne atrakcje na gruntach stanowiących własność Miasta Nowy Targ. Gmina Miasto Nowy Targ planuje uzyskać dofinansowanie budowy wieży widokowej na „Łapsowej Polanie” i tras turystycznych między innymi w ramach naboru I osi priorytetowej Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Informuję, że Urząd Miasta umieszczając reklamę schroniska Koliba na stronie www.podhale24.pl, oraz w Tygodniku Podhalańskim zachował całkowitą neutralność, celem reklamy była promocja miejsca, a nie dzierżawców. Schronisko Koliba nie jest w żaden sposób faworyzowane, mieszkańcy oraz turyści mają prawo do informacji o nowym miejscu na mapie turystycznej Nowego Targu. Reklama przekazywała informację o otwarciu Koliby na rozpoczęcie sezonu turystycznego w Gorcach. Dlatego też organ administracji publicznej nie naruszył w żaden sposób prawa, ani też dóbr innych osób. Koszt reklamy na stronie www.podhale24.pl wyniósł: 430,50 zł brutto, koszty reklamy w Tygodniku Podhalańskim wyniosły 1968,00 zł brutto.

Odpowiadając na pytanie numer 2 informuję, że Schronisko Koliba jest dzierżawione od Gminy Miasta Nowy Targ przez osoby prywatne wyłonione w drodze przeprowadzonego przez Urząd Miasta przetargu. W odpowiedzi na pytanie nr 3, mając na uwadze powyższe tj, iż celem reklamy zamieszczonej na stronie www.podhale24.pl oraz w Tygodniku Podhalańskim była promocja miejsca a nie dzierżawców, tym samym nie ma podstaw, aby Urząd Miasta zabezpieczał reklamę przedsięwzięć realizowanych przez inne podmioty prywatne dzierżawiące nieruchomości od Gminy Miasta Nowy Targ.

Otrzymują:
1). Adresat
2) Przewodniczący Rady Miasta Nowy Targ
3) Sekretarz Miasta Nowy Targ
4) A/a

Wprowadził: Mariusz Foryt

Print

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE