RSS facebook
Dziś mamy: poniedziałek
- 21 maja 2018 roku

141 dzień roku, 21 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:49
Zachód słońca: 20:23

Imieniny obchodzą: Donat, Donata, Jan, Kryspin, Przecława, Pudens, Tymoteusz, Walenty, Wiktor, Wiktoriusz

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 86

Wystąpienie burmistrza Marka Fryźlewicza podczas ostatniej uroczystej Sesji Rady Miasta Nowy Targ kadencji 2002-2006

Wystąpienie burmistrza Marka Fryźlewicza podczas ostatniej uroczystej Sesji Rady Miasta Nowy Targ kadencji 2002-2006 - 27 X 2006r.

 

Panie Przewodniczący,
Wysoka Rado,
Szanowni Państwo!

Spotkamy się dzisiaj na uroczystej Sesji Rady Miasta po raz ostatni w kadencji 2002-2006. Jest to okazja szczególna do podsumowania, refleksji i podziękowań.

Była to kadencja wypełniona pracą i wytrwałym realizowaniem zadań, za które odpowiada Rada i Urząd Miasta. Działaliśmy w niełatwych warunkach i okolicznościach zewnętrznych, które nie zawsze sprzyjały rozwojowi samorządności. Pomimo haseł o decentralizacji w ustawach wyrażało się to tylko decentralizacją zadań, a nie środków koniecznych do ich wykonywania.

Dzięki zgodnej i dobrej współpracy Rady, burmistrza i Urzędu Miasta udało się wiele dokonać, a wykonane inwestycje, żeby wymienić tylko te najważniejsze jak: przyłączenie studni głębinowych do sieci miejskiej, remonty i modernizacje szkół, obiektów sportowych i innych miejskich jednostek, dróg i chodników, hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 6 są materialnym dowodem tego, że wspólnie nie zmarnowaliśmy tej kadencji i powierzonych nam środków, o czym świadczy fakt, że ponad 25% budżetu przeznaczaliśmy na inwestycje i rozwój. Wszystko to odbywało się bez zbędnych sporów i polityki, przez co nie staliśmy się pośmiewiskiem i obiektem do drwin i opisywania w mediach.

Nie braliśmy przykładu z góry i od polityków, dla których dobro wspólne ma znaczenie tylko wtedy, gdy służy interesom danej partii czy grup nacisku.

Zostało to zauważone i docenione w licznych rankingach samorządowych, żeby wspomnieć tylko Ranking Rzeczpospolitej, w którym znaleźliśmy się na 33 miejscu wśród miast w Polsce, czy Ranking „Trzy Korony Małopolski”, w którym zostaliśmy laureatami. Uzyskaliśmy też prestiżowe wyróżnienia: Gmina Fair Play – certyfikowana lokalizacja inwestycji nadane przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Tytuł „Wzorcowy Urząd” w Małopolsce. W konkursie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie uzyskaliśmy w kategorii Ochrona wód tytuł „Ekologiczna Gmina” i nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. zł.

Jestem przekonany, że udało się poprawić nie tylko wizerunek, ale i funkcjonowanie Urzędu, a nowo otwarte Biuro Obsługi Mieszkańców przybliżyło Urząd obywatelom Miasta, a wśród nich również niepełnosprawnym.

Oświata i wychowanie dzieci i młodzieży stanowiły w tej kadencji dziedziny, na które nie żałowaliśmy środków, co zaowocowało nie tylko poprawą warunków nauczania, ale i jego efektami, które plasują nas na czołowych miejscach nie tylko w Małopolsce, ale i w Polsce. Wspieraliśmy finansowo i w każdy inny możliwy sposób Podhalańską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową widząc w niej motor rozwoju miasta i Podhala.

Kadencję kończymy pozostawiając miasto w dobrej kondycji finansowej z niskim zadłużeniem i wielkimi szansami i możliwościami dalszego rozwoju.

Dziękuję Bogu Wszechmogącemu, Jego Matce i św. Katarzynie – Patronce Nowego Targu za zdrowie i siły oraz za uchronienie Miasta od klęsk żywiołowych i nieszczęść.

Za ten czas, w którym tak dobrze współpracowaliśmy dla dobra naszego miasta, wszystkim Paniom i Panom Radnym, moim zastępcom, p. Skarbnikowi, p. Sekretarz i b. Sekretarzowi Franciszkowi Jachymiakowi, Naczelnikom i wszystkim urzędnikom, Dyrektorom szkół oraz współpracownikom serdeczne podziękowania.

Ani przez jeden moment nie miałem w tej kadencji chwili, w której powiedziałbym sobie - mam już tego dość. Dziękuje wszystkim jednostkom miejskim, służbom, nauczycielom i tym, którzy nie podlegając miastu zawsze mu pomagali. Dotyczy to również mediów, które dobrze wypełniały swoją rolę opisywania i przekazywania informacji o życiu miasta. Swoje podziękowanie kieruję wreszcie do mieszkańców miasta, którzy angażując się w jego sprawy, wspomagali jego rozwój.

Jeśli ktoś w czasie tej kadencji poczuł się czymś urażony czy niedoceniony, to wypowiadam również wobec tych wszystkich moje „Przepraszam”.

Dokonując tego z konieczności krótkiego i zwięzłego podsumowania kadencji, zdaję sobie z tego sprawę, że za kilkanaście dni zostanie nam wystawiony bilans przez naszych mieszkańców jako wyborców, którzy nam zaufali 4 lata temu.

Życzę aby był to bilans sprawiedliwy, a dla wszystkich kandydujących ponownie do różnych szczebli samorządu oznaczał też ponowny wybór.

Rzymska sentencja głosi Finis coronat opus! czyli koniec wieńczy dzieło. Niech to uwieńczenie tego trwającego ostatnie 4 lata dzieła będzie korzystne dla Państwa, naszych mieszkańców i ukochanego Miasta z 660-letnią tradycją.

Marek Fryźlewicz

Aktualizacja: 31-10-2006r.
Oglądane: 4762 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
SLE