RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 73

Ogólnopolska konferencja "Rady na aktywność obywatelską" w Niepołomicach

W Niepołomicach w dniach 21-22.11.2019 obyła się ogólnopolska konferencja „Rady na aktywność obywatelską”.

Konferencję zorganizowała Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych jako podsumowanie działań skierowanych do seniorów w 2019 r. w ramach projektów "Wsparcie dialogu obywatelskiego poprzez Małopolską Sieć Rad Seniorów" oraz „Małopolskie Dni Rad Seniorów”. Konferencję objęła patronatem honorowym Marta Malec-Lech, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, natomiast patronat medialny nad konferencja objęło Radio Kraków i Głos Seniora. Konferencję otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej w Niepołomicach Marek Ciastoń, Przewodnicząca Małopolskiej Sieci Rad Seniorów, Eleonora Bujacz-Kusińska, i Prezes Fundacji MiLA Barbara Kazior. W konferencji wzięło udział ponad 100 osób, w tym przedstawiciele Rad Seniorów i grup inicjatywnych z całej Polski, również zrzeszonych w Małopolskiej Sieci Rad Seniorów, przedstawiciele samorządu oraz instytucji i organizacji wspierające seniorów w działaniach.

W programie znalazła się prezentacja rezultatów projektów realizowanych przez Fundację Miejsc i Ludzi Aktywnych oraz wyników badania stanu rad seniorów w Małopolsce (więcej o badaniu na stronie www.mila.org.pl w zakładce publikacje), a także prezentacje dotyczące sytuacji rad seniorów w Polsce, wsparcia instytucjonalnego przez instytucje wojewódzkie i organizacje pozarządowe. Nie mogło również zabraknąć dyskusji na ważne dla rad seniorów tematy: finansowania funkcjonowania rad, ich udziału we współdecydowaniu o finansowaniu działań senioralnych w gminie, a także współpracy z samorządem lokalnym. Ponadto seniorzy mogli pod okiem trenerów z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej sami projektować innowacje lub wypróbować innowacyjną grę Senior Cuder, stworzoną i moderowaną przez przedstawicielkę Fundacji „Archezja”.

Ważnym punktem programu było także rozstrzygnięcie konkursu na Najaktywniejszego Seniora/Seniorkę w Małopolskiej Sieci Rad Seniorów „Aktywny Senior/ka”. Laureatami konkursu zostali: 1 miejsce – Marek Bochowicz z Nowotarskiej Rady Seniorów, II miejsce – Maria Papis z Rady Seniorów w Miechowie, III miejsce Krystyna Chmielińska – grupa inicjatywna Kraków-Prądnik Czerwony.

Dopełnieniem konferencji była część artystyczno-rozrywkowa: Festiwal artystyczny seniorów, potańcówka integracyjna z DJ Wiką, Targi Aktywności Obywatelskiej i pokaz stylowych seniorek.

Aktualizacja: 28-11-2019r.
Oglądane: 366 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE