RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 61

INWESTYCJE GMINY MIASTO NOWY TARG

W ramach projektu dotyczącego budowy III etapu Szlaku wokół Tatr Gmina Miasto Nowy Targ zaplanowała kilka inwestycji:

  • BUDOWA STREFY WYPOCZYNKU DLA ROWERZYSTÓW NAD DUNAJCEM

    Dla rowerzystów stworzona zostanie strefa wypoczynku nad Dunajcem. Strefa powstanie na połączeniu ścieżek rowerowych wybudowanych przez miasto w I i II etapie projektu. W strefie dla rowerzystów i użytkowników Szlaku wokół Tatr powstaną m.in.: alejki spacerowe, urządzenia street workout, altany rekreacyjne, altana grillowa, lampy, monitoring, leżaki.

    Zlokalizowana przy bulwarach potoku Biały Dunajec, w niedalekiej odległości od rezerwatu Bór na Czerwonem i lotniska ze wspaniałym krajobrazem na Tatry i Gorce stanie się specyficznym miejscem odpoczynku dla mieszkańców i turystów podróżujących na rowerze ze wschodniej i zachodniej części Szlaku wokół Tatr. Zaprojektowane elementy strefy sprzyjać będą wypoczynkowi po rowerowych wędrówkach przy równoczesnym poznawaniu walorów kulturowych i przyrodniczych tego regionu pogranicza. Taki element w centralnym miejscu Szlaku stanowi udogodnienie dla użytkowników ścieżek rowerowych, w tym rodzin z dziećmi i pozwala im na odpoczynek i dalsze wędrowanie na rowerze.

  • BUDOWA ŚCIEŻEK ROWEROWYCH W MIEŚCIE NOWY TARG I REMONT 2 KŁADEK PIESZO-ROWEROWYCH

    Inwestycja obejmuje kilka elementów: - budowę odcinków ścieżek rowerowych w mieście Nowy Targ (na lotnisko – asfaltowa, dług, 1,12km) i w zachodniej części miasta tzw. Schumana i Młynówka (asfaltowa dług. 1,19 km) oraz  remont dwóch kładek pieszo-rowerowych na potoku Czarny Dunajec.

    Ścieżka rowerowa na lotnisku poprowadzi od głównej trasy Szlaku zlokalizowanej tuz przy Rezerwacie Bór na Czerwonem (która powstała w ramach projektu flagowego),  który stanowi miejsce o znaczeniu historycznym(wizyta Jana Pawła II w 1979 roku i spotkanie z Polakami i Słowakami) oraz historycznym (pod koniec XIX w. znajdował się tu poligon austriackiej artylerii fortecznej, na którym ćwiczyli artylerzyści garnizonów twierdz Kraków i Przemyśl. Startowały stamtąd balony obserwacyjne, a po odzyskaniu przez Polskę niepodległości samoloty 2 Pułku Lotniczego). Jest to tez najwyżej położone lotnisko w Polsce. Aby uwypuklić znaczenie tego miejsca i udostępnić rowerzystom informacje na ten temat powstaną również tablice informacyjne. Ścieżka rowerowa prowadzona ul. Młynówka i Schumana jest połączeniem centrum miasta z istniejącymi już ścieżkami rowerowymi wokół Nowego Targu, co daje rowerzystom alternatywę przejazdu. Kładki pieszo-rowerowe na potoku Czarny Dunajec znajdują się bezpośrednio na trasie Szlaku wokół Tatr i ścieżek rowerowych powstałych we wcześniejszych latach. Ich remont jest niezbędny do zapewnienia prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa rowerzystów, co stanowi wyznacznik rozwoju produktu turystycznego.

 

Ponadto Gmina Miasto Nowy Targ realizuje działania związane z zarządzaniem i promocją projektu.

Zakładany koszt realizacji obu inwestycji wynosi: 683.159,66 EUR w tym dofinansowanie z EFRR (85%) to: 580.685,71 EUR.

Planuje się, że z nowych odcinków ścieżek rowerowych na terenie Miasta Nowy Targ korzystać będzie ponad 8 tysięcy osób rocznie.

Aktualizacja: 13-06-2019r.
Oglądane: 511 razy

Print Wersja do druku
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE